Nagrody   

   


Compensa Życie po raz drugi wyróżniona nagrodą Fair Play

Compensa Życie już po raz drugi została doceniona przez polskich Brokerów. Podczas XVII Kongresu Brokerów, który odbył się w dniach od 29 do 31 maja, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group otrzymała nagrodę Fair Play, zajmując pierwsze miejsce w rankingu i zostawiając w tyle inne towarzystwa ubezpieczeń na życie.

Nagroda Fair Play przyznawana jest dla najlepszych firm ubezpieczeń majątkowych i życiowych. Brokerzy, wypełniając anonimową ankietę, oceniają takie obszary jak opiekunów Brokera, komunikację z towarzystwem ubezpieczeń, produkty, proces wystawiania dokumentów i wypłaty świadczeń. Ankieta przeprowadzona była przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych we współpracy z firmą A.T. Kearney.

Nagrodę w imieniu Compensy odebrał Piotr Tański – Członek Zarządu Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group z rąk Łukasza Zonia – Prezesa Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych podczas XVII Kongresu Brokerów.

W tegorocznym Kongresie Brokerów udział wzięło niemal tysiąc pracowników, pośredników i ekspertów rynku ubezpieczeń z 17 towarzystw ubezpieczeń.

 

Nagroda Fair Play dla Compensa Życie

Dnia 25 maja 2012 roku w Hotelu Ossa w Rawie Mazowieckiej podczas odbywającego się tam XV Kongresu Brokerów przyznane zostały nagrody Fair Play za rok 2011. Laureatami tej edycji została Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group.
 
Tytuł „Fair Play" przyznawany jest od roku 2000 w dwóch kategoriach: towarzystwo majątkowe oraz towarzystwo życiowe. W oparciu o anonimową ankietę przeprowadzoną w grupie Brokerów ubezpieczeniowych, oceniającą różne kryteria np.
•ofertę,
•serwis sprzedażowy,
•likwidację szkód,
wybrane zostaje towarzystwo uznane za najlepsze we współpracy w danym roku.

W kategorii towarzystwo życiowe najwięcej pozytywnych ocen zebrała Compensa Życie, zajmując pierwsze miejsce i wyprzedzając Aviva TUnŻ, Generali Życie, AXA Życie i TUnŻ Warta.

 

Compensa Życie Perłą Polskiej Gospodarki 2011

Miło jest nam poinformować, że Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group została wyróżniona certyfikatem w rankingu polskich przedsiębiorstw i uzyskała tytuł Perła Polskiej Gospodarki w kategorii Perły Duże – firm, których przychody w ubiegłym roku wyniosły między 100 mln zł a 1 mld zł. Gala wręczania nagród odbyła sie 28 listopada 2011 w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Compensa Życie została wyróżniona za konsekwentną realizację polityki i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce. Ranking przygotowywany jest przez miesięcznik Polish Market we współpracy z Instytutem Nauk Ekonomicznych PAN, który opracował metodologię oceny przedsiębiorstw. Ocenianych jest około 2 tysięcy firm. Udział w rankingu nie wiąże się z żadnymi komercyjnymi zobowiązaniami z ich strony.   
 

Bezpieczna Grupa Liderem Rynku

Dnia 27 maja 2011 roku w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród Lidera Rynku 2011. Laureatem konkursu w kategorii „Produkt” zostało ubezpieczenie Bezpieczna Grupa, będące w ofercie Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group.

Bezpieczna Grupa została uznana za najlepszy w Polsce produkt – grupowe ubezpieczenie na życie. Kapituła konkursu w swojej ocenie kierowała się produktywnością, kreatywnością, innowacyjnością, jakością produktu, a także konkurencyjnością przy zachowaniu standardów etyki kupieckiej.

Jest nam niezwykle miło, że nasza oferta grupowego ubezpieczenia na życie jest doceniana zarówno przez naszych Klientów, jak również niezależne organizacje biznesowe.

   

Compensa Solidnym Pracodawcą 2008

Grupa Media Partner, wydawca m.in. Rzeczy o Biznesie w Rzeczpospolitej uhonorował Compensę tytułem Solidny Pracodawca 2008. Tytuł Solidnego Pracodawcy 2008 został jest przyznawany polskim firmom spełniającym najwyższe standardy pod względem: warunków pracy (przepisy bhp, prawo pracy),

  • terminowości wypłat wynagrodzeń,

  • warunków socjalnych,

  • ścieżki kariery (szkolenia pracowników),

  • opinii zewnętrznych i wewnętrznych o firmie (m.in. PIP, Urzędy Pracy, władze lokalne, organizacje biznesowe),

  • dynamiki zatrudnienia na przestrzeni ostatnich lat (stan zatrudnienia w ostatnich latach, jego wzrost, spadek – przyczynowość tych zjawisk).

   

Vienna Insurance Group Polska, Firma Roku 2007

Tytuł Firmy Roku 2007 przyznawany przez Polski Klub Biznesu otrzymała została Vienna Insurance Group w Polsce. Firma otrzymała wyróżnienie za dynamiczny rozwój Grupy Ubezpieczeniowej i osiągnięcia w 2007 roku.

   

Franz Fuchs, nagrodzony Złotym Medalem Akademii Polskiego Sukcesu

 

W 2007 Kapituła Medalu Akademii Polskiego Sukcesu nagrodziła Prezesa Franza Fuchsa Złotym Medalem podkreślając jego osobiste sukcesy na polskim rynku ubezpieczeń oraz mianowała go nowym członkiem Akademii.

   

Złoty OTIS 2006 dla Compensa Zdrowie

Compensa TU SA Vienna Insurance Group zostało wyróżnione konsumencką Nagrodą Zaufania Złoty OTIS 2006 za produkt Compensa Zdrowie w kategorii „program finansowy dla zdrowia”.

Nagroda Zaufania Złoty OTIS jest pierwszym i zarazem najbardziej opiniotwórczym wyróżnieniem Konsumentów polskiego rynku farmaceutycznego.

   

Franz Fuchs, Człowiek Roku Ubezpieczeń 2006

Gazeta Ubezpieczeniowa nadała tytuł Człowieka Roku Ubezpieczeń 2006. Tytuł został przyznany większością głosów Kapituły w uznaniu za "stworzenie prężnej i rozwojowej grupy ubezpieczeniowej Vienna Insurance Group Polska oraz za osobisty wkład w to dzieło wybitnego menedżera, a przy tym humanisty i wrażliwej, artystycznej duszy."

   

Franz Fuchs, Biznesmen Roku 2006

Franz Fuchs otrzymał ten prestiżowy tytuł jako pierwszy obcokrajowiec w siedemnastoletniej historii przyznawania nagród przez Polski Klub Biznesu. Kapituła konkursu doceniła wybitne osiągnięcia Vienna Insurance Group Polska i jej Prezesa na rynku ubezpieczeniowym.

 

 Compensa Życie otrzymuje II miejsce na V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Usług Ubezpieczeniowych

Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group zajęła II miejsce w kategorii "Ubezpieczenia na życie". Olimpiada odbyła się podczas targów Twoje Pieniądze 2005.

 

   

Franz Fuchs nominowany do tytułu Osobowość Roku 2005 Rynku Finansowego i Kapitałowego

XI Forum Kapitałowo-Finansowemu podczas Targów Twoje Pieniądze tradycyjnie towarzyszył Ranging Osobowość Roku Finansowego i Kapitałowego roku 2005, organizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Menedżerów w Polsce. Wśród nominowanych znalazł się Franz Fuchs, Prezes Compensa TU SA Vienna Insurance Group.