Szukasz ubezpieczenia OC/AC?

Wypełnij 2 pola i poznaj cenę
OC/AC od razu!


Oblicz cenę

Kalkulator OC AC. Kup ubezpieczenie samochodu lub motocykla w Compensa

25.04.2022

Kalkulator OC AC to narzędzie, które umożliwia sprawdzenie aktualnych ofert na ubezpieczenie OC lub autocasco. Dodatkowo, za jego pośrednictwem można w prosty sposób kupić także pakiety dodatkowe, jak assistance czy ubezpieczenie szyb i opon. A to wszystko w zaledwie kilka minut bez wychodzenia z domu. Wybrane przez siebie ubezpieczenie można kupić szybko i bezpiecznie online.

Jak działa kalkulator OC AC?

Kalkulator ubezpieczeń samochodowych jest nowoczesnym rozwiązaniem na miarę XXI wieku. Dzięki niemu, w bardzo krótkim czasie możesz poznać ofertę na ubezpieczenie pojazdu. Na podstawie odpowiedzi udzielonych w formularzu online, kalkulator opracowuje oferty na polisę komunikacyjną.

W zależności od zastosowanych rozwiązań, kalkulatory OC mogą opierać się na formularzach składających się z kilkudziesięciu lub zaledwie 2 pytań. Po wybraniu przygotowanej oferty, umożliwiają one zakup online, dokładnie tak samo, jak w standardowych sklepach internetowych. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, wówczas do dyspozycji pozostają doradcy klienta.

Czy wszystkie pytania w kalkulatorach OC AC są obowiązkowe?

Wszystko zależy od konkretnego kalkulatora. Z reguły te narzędzia, których formularze składają się z wielu pytań, pozostawiają możliwość braku udzielenia odpowiedzi. Należy się przy tym liczyć, że wówczas nie uzyskamy wszystkich możliwych ofert lub ostateczna cena za polisę ulegnie jeszcze zmianie. Inaczej jest w przypadku kalkulatorów OC AC, gdzie do uzupełnienia mamy zaledwie kilku informacji. Są one obowiązkowe i niezbędne do obliczenia składki, ale cały proces zajmuje znacznie mniej czasu.

Czy skorzystanie z kalkulatora OC samochodu jest bezpłatne?

Tak, korzystanie z kalkulatora OC AC jest całkowicie bezpłatne. Tego typu narzędzia internetowe są darmowe i pozbawione wszelkich opłat za korzystanie. Dodatkowo, kalkulator OC oszczędza czas, dzięki czemu przynosi wiele korzyści.

formularz oc ac

Ile czasu zajmuje wypełnienie formularza w kalkulatorze OC AC?

Wszystko zależy od tego, jak wiele pytań jest w nim zawartych. Jak już wspomnieliśmy, na rynku są dostępne zarówno kalkulatory składające się z kilkunastu lub wręcz kilkudziesięciu pytań, jak również narzędzia online, gdzie wystarczą 2 informacje do wyliczenia składki. W najkorzystniejszym wariancie, wypełnienie formularza zajmuje tylko kilka chwil, by w kolejnym etapie wybrać optymalną dla nas ofertę na ubezpieczenie samochodu.

Czy można obliczyć OC przy użyciu smartfona?

Zdecydowanie tak. Dostępne na naszym rynku kalkulatory OC to narzędzia dostosowane do współczesnych telefonów komórkowych. Jest to niewątpliwy atut, ponieważ korzystanie z nich stało się dzięki temu jeszcze wygodniejsze.

Jakie polisy ubezpieczeniowe można kupić poprzez kalkulator OC?

Dostępne na rynku kalkulatory umożliwiają zakup bardzo wielu produktów ubezpieczeniowych dla kierowców. Poza standardowym OC i AC, większość z nich oferuje pełen zakres ochrony składający się z assistance, ubezpieczenia opon, ubezpieczenia akumulatora czy ubezpieczenia szyb.

Czy kalkulator OC bierze pod uwagę historię zniżek?

Tak, przy obliczaniu składki na ubezpieczenie, kalkulatory OC łączą się z systemami Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego sprawdzając historię ubezpieczeniową danego kierowcy. Dzięki temu mogą automatycznie naliczyć należne zniżki, a właściciel pojazdu cieszyć się niższą cena ubezpieczenia OC lub AC.

Jakie pojazdy można ubezpieczyć przy pomocy kalkulatora OC?

W większości przypadków są to motocykle lub samochody osobowe należące do osób prywatnych. Niektóre kalkulatory mają także ograniczenie wiekowe dla pojazdów. Ubezpieczenie aut lub jednośladów wyprodukowanych przed 1990 rokiem może być niewykonalne.

Czy wykonanie kalkulacji ubezpieczeniowej to konieczność zakupu ubezpieczenia?

Jak już wspomnieliśmy, kalkulatory OC są narzędziem darmowym i służą przedstawieniu ofert na ubezpieczenie pojazdu. Nie są również obarczone obowiązkiem zakupu jednej spośród przedstawionych polis. Kalkulatory OC pozwalają także na powrót do kalkulacji, gdy np. chcemy dokonać zakupu w późniejszym czasie.

Czy podawanie danych w kalkulatorze ubezpieczeń jest bezpieczne?

Tak, kalkulatory OC należą do marek dbających o wysoki standard bezpieczeństwa i są podawane w formularzach informacje są chronione przed dostępem osób trzecich. Rozbudowana infrastruktura wraz z licznymi zabezpieczeniami sprawiają, że nie powinniśmy mieć żadnych obaw przed skorzystaniem z kalkulatora OC AC.

Sprawdź kalkulator OC/AC lub przejdź na stronę Compensy: https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/oc/ i zostaw kontakt w formularzu.


Poprzedni Następny
Przeczytaj też