Jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Biuro prasowe

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami ze spółek Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, a także z Grupy w VIG w Polsce i Europie.

wróć

11 litrów krwi od pracowników Compensy

  • 16 października już po raz piąty pracownicy Compensy zorganizowali akcję krwiodawstwa pod hasłem „Oddaj krew kto może”.
  • Jesienna edycja inicjatywy zgromadziła prawie 40 chętnych dawców.
  • Honorowe dawstwo stanowi wsparcie dla regionalnych centrów krwiodawstwa – w większości z nich poziom zmagazynowanej krwi jest niewystraczający.

Przez blisko 5 godzin, w nowoczesnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, pracownicy Centrali i warszawskiego Oddziału Compensy, oddawali krew. Dzięki licznemu zaangażowaniu, udało się zebrać 11 litrów krwi. Darczyńcy przy okazji donacji mieli możliwość poddać się badaniom profilaktycznym.

Od początku istnienia w inicjatywę krwiodawstwa zaangażowało się blisko 170 pracowników, którzy łącznie oddali już ponad 65 litrów krwi.

Dlaczego warto oddawać krew?

Monitoring stanów magazynowych w poszczególnych centrach krwiodawstwa nie pozostawia złudzeń, że angażowanie się w honorowe dawstwo krwi jest ważne i potrzebne. Zgodnie z danymi zaktualizowanymi w poniedziałek, 15 października, każde z 21 regionalnych centrów zgłasza zapotrzebowanie na krew.

Większość miast pilnie potrzebuje grupy 0 Rh-, a w aż 17 centrach przynajmniej jedna grupa krwi jest uznawana za pilnie potrzebną. Najgorzej pod tym względem jest w Radomiu, gdzie problem dotyczy aż 6 grup. Współpracujący z Compensą warszawski oddział zgłasza obecnie największe zapotrzebowanie na wspomnianą grupę 0 Rh-.

Stan magazynowy można śledzić tutaj à https://krew.info/zapasy/

 

Infolinia 801 120 000