Jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Biuro prasowe

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami ze spółek Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, a także z Grupy w VIG w Polsce i Europie.

wróć

14 litrów krwi od pracowników Compensy

  • Już po raz czwarty pracownicy Compensy zorganizowali akcję krwiodawstwa pod hasłem „Oddaj krew kto może”.
  • Wiosenna edycja inicjatywy zgromadziła ponad 40 chętnych dawców.
  • Honorowe dawstwo stanowi wsparcie dla regionalnych centrów krwiodawstwa – w większości z nich poziom zmagazynowanej krwi jest niewystarczający.

Przez blisko 5 godzin, w nowoczesnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, pracownicy Centrali i warszawskiego Oddziału Compensy, oddawali krew. Dzięki licznemu zaangażowaniu, udało się zebrać 14 litrów krwi. Darczyńcy przy okazji donacji mieli możliwość poddać się badaniom profilaktycznym.

- Działalność w branży ubezpieczeniowej sprawia, że w sposób szczególny podchodzimy do różnych aspektów bezpieczeństwa. Wspieramy zbiórki krwi, ponieważ wiemy, do jak wielu wypadków dochodzi w Polsce i mamy świadomość, że nawet niewielka liczba krwi może stanowić realną pomoc – jej jedna jednostka może uratować życie aż 3 osobom – mówi Karolina Tworzydło, dyrektor Biura Marketingu i PR w Compensie.

Od początku istnienia w inicjatywę krwiodawstwa zaangażowało się blisko 130 pracowników, którzy łącznie oddali ponad 55 litrów krwi.

Dlaczego warto oddawać krew?

Monitoring stanów magazynowych w poszczególnych centrach krwiodawstwa nie pozostawia złudzeń, że angażowanie się w honorowe dawstwo krwi jest ważne i potrzebne. Według portalu Krwiodawcy.org (dane z 22.04.2018 r.) każde z 21 regionalnych centrów zgłasza zapotrzebowanie na krew. Tylko w Gdańsku stan jej ilości w każdej z 8 grup został uznany za optymalny. W aż 14 centrach przynajmniej 1 grupa krwi jest uznawana za pilnie potrzebną – najgorzej pod tym względem jest w Kielcach, gdzie problem dotyczy aż 5 grup. Współpracujący z Compensą warszawski oddział zgłasza obecnie największe zapotrzebowanie na grupy krwi: 0 Rh- i A Rh -.

- Znajdujemy się właśnie w przededniu okresu, w którym zapotrzebowanie na krew będzie największe. Jak co roku rośnie ono w okresie wiosennym, a apogeum przypada na czas letnich wakacji, co jest związane m.in. ze wzrostem liczby wypadków drogowych – podsumowuje Karolina Tworzydło.

Infolinia 801 120 000