Jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Biuro prasowe

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami ze spółek Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, a także z Grupy w VIG w Polsce i Europie.

wróć

Budynki VIG udekorowane w czterdziestą rocznicę powstania Solidarności

W dniach 28-31 sierpnia 2020 r. centrala Compensy w Warszawie oraz budynek Ringturm w Wiedniu, w którym mieści się siedziba Vienna Insurance Group, zostaną dekoracyjnie oświetlone w celu uczczenia czterdziestej rocznicy powstania ruchu Solidarność w Polsce. 

W sierpniu 1980 r. fala niepokojów w polskim społeczeństwie doprowadziła do utworzenia związku zawodowego Solidarność, co stanowiło zalążek nadchodzących wstrząsów politycznych w kraju oraz kolejno w całym bloku wschodnim. W wielu krajach Europy Wschodniej upadek komunizmu oraz wyzwolenie się spod sowieckiego przywództwa nastąpiło prawie dekadę później. Dzisiaj powstanie Solidarności jest uznawane za początek największej transformacji polityczno-ekonomicznej drugiej połowy XX w., która otworzyła przed Europą Wschodnią szereg nowych możliwości ekonomicznych. „Te szeroko zakrojone ruchy społeczne umożliwiły krajom z Europy Zachodniej wejście na nowe rynki i poszerzenie działalności. Byliśmy jednym z pierwszych towarzystw ubezpieczeniowych, które zdecydowały się na taki krok, i uwierzyliśmy w możliwości, które otwierał przed nami region Europy Wschodniej. Przez lata z powodzeniem korzystaliśmy z dostępności nowych rynków, rozwijając pozycję naszej Grupy, która dziś jest wiodącym ubezpieczycielem w Europie Środkowo-Wschodniej” – komentuje Günter Geyer, Prezes Zarządu Wiener Städtische Versicherungsverein i Przewodniczący Rady Nadzorczej Vienna Insurance Group. 

Z punktu widzenia Grupy od zawsze równie istotne było to, aby nieść znaczący wkład w rozwój gospodarczy, nie tylko poprzez ubezpieczenie ryzyka, ale także przez inwestycje i perspektywę długoterminowej działalności we wschodnioeuropejskich krajach. „Gospodarcza i społeczna odpowiedzialność biznesu jest dla nas kluczowa, co potwierdza nasze głębokie zaangażowanie społeczne” – dodaje Günter Geyer. 

Zaplanowana instalacja świetlna, która pojawi się na budynkach spółek VIG wieczorem 28 sierpnia, potrwa do 31 sierpnia 2020 r. Tego właśnie dnia 40 lat temu podpisane zostało Porozumienie Gdańskie pomiędzy robotnikami a rządem, na mocy którego powstał pierwszy niezależny związek zawodowy utworzony w socjalistycznym kraju. „Poprzez projekcję świetlną honorującą rocznicę powstania ruchu, który finalnie umożliwił nam rozwój działalności w krajach Europy Wschodniej, chcemy również podkreślić głęboką solidarność Grupy z naszymi spółkami i klientami w Polsce. Liczne kreatywne pomysły naszych kolegów z Polski przynoszą Grupie wiele korzyści, a dzięki ich wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznym umiejętnościom możemy stworzyć w Polsce centrum innowacji dla całej Grupy” – komentuje Harald Riener, Członek Zarządu VIG odpowiedzialny za biznes w Polsce. 

Obok projekcji świetlnej odbywającej się w Warszawie centrala w Wiedniu również uczci rocznicę utworzenia Solidarności. Identyczna instalacja jak ta warszawska zostanie wyświetlona na budynku centrali Vienna Insurance Group w Wiedniu. „W tym roku obchodzimy czterdziestą rocznicę powstania ruchu Solidarność, który w nieprzecenionym stopniu przyczynił się do upadku komunizmu i rozpoczął przełomowe, historyczne zmiany w całej Europie dotykające nie tylko kwestii politycznych i społecznych, a także gospodarki, nauki i kultury. Cieszę się i jestem wdzięczna, że udało się nam wykonać ten projekt z hojnym wsparciem ze strony Wiener Städtische Versicherungsverein oraz Vienna Insurance Group i przy współpracy z Zarządem Miasta Wiednia*[1]” – wyjaśnia Jolanta Róża Kozłowska, Ambasador RP w Austrii.

Vienna Insurance Group (VIG) jest wiodącym specjalistycznym koncernem ubezpieczeniowym Austrii i w Europie Środkowo-Wschodniej. Należy do niego około 50 spółek w 30 krajach. Jest to koncern o długiej tradycji, posiadający silne marki i przykładający dużą wagę do bliskości z klientem. Vienna Insurance Group zatrudnia ponad 25 000 pracowników, którzy na pierwszym miejscu stawiają codzienne potrzeby 22 milionów klientów. Akcje Grupy są notowane na giełdzie wiedeńskiej od 1994 r., a międzynarodowa agencja ratingowa Standard & Poor’s oznaczyła je ratingiem A+ ze stabilną perspektywą. Jest to najlepszy rating wśród spółek należących do indeksu ATX – najważniejszego na wiedeńskiej giełdzie. Vienna Insurance Group ściśle współpracuje z Erste Group, największym bankiem detalicznym w Europie Środkowej i Wchodniej.

Kontakt dla mediów:
Tomasz Borowski
tel. (22) 501 60 38
e-mail: tomasz.borowski@vig-polska.pl

* Tłumaczenie własne z j. niemieckiego.

Infolinia 22 501 61 00