Jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Biuro prasowe

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami ze spółek Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, a także z Grupy w VIG w Polsce i Europie.

wróć

Compensa architektem innowacji

  • Ubezpieczyciel otrzymał nagrodę w konkursie „Architekci Innowacji” Pulsu Biznesu w kategorii „Budowanie kultury innowacji”.
  • Wyróżnienie przyznano w uznaniu za realizowany przez Compensę program „IdeaBox” promujący innowacyjność wśród pracowników firmy.

Celem programu IdeaBox jest umożliwienie pracownikom zgłaszającym innowacyjne pomysły, pozyskanie wiedzy i zasobów w celu dopracowania i przetestowania swoich rozwiązań, a po osiągnięciu satysfakcjonujących rezultatów, szybkiego wdrożenia ich w organizacji. W ciągu dwóch lat swoje inicjatywy zgłosiło blisko 50 osób.

- Swoje pomysły na innowacje mogą zgłaszać wszyscy pracownicy firmy niezależnie od pełnionej funkcji. Uczestnicy programu biorą udział w szeregu szkoleń, budują wewnętrzny startup, w ramach którego testują swoje rozwiązania, a wyniki prezentują przed Zarządem. Zwycięzcy programu otrzymują gratyfikację pieniężną i budżet na wdrożenie projektu. Cieszy mnie, że nasz wewnętrzy program został doceniony w konkursie Pulsu Biznesu – komentuje Agnieszka Licznerska, dyrektor Biura Innowacji i Zarządzania Projektami w Compensie.

Compensa jest jedynym towarzystwem ubezpieczeniowym nagrodzonym w konkursie. Konkurs „Architekci Innowacji” ma na celu wyróżnienie firm i instytucji, które na pierwszym miejscu stawiają na innowacyjne rozwiązania, wkraczają na nowe rynki, nie boją się być prekursorem i wyznaczać trendy. W ramach konkursu wyróżniono 3 kategorie: „Wschodzące technologie”, „Wdrożenia innowacji” oraz „Budowanie kultury innowacji”. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono około 140 projektów z różnych branż, spośród których nagrodzono 9 firm.

Infolinia 801 120 000