Jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Biuro prasowe

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami ze spółek Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, a także z Grupy w VIG w Polsce i Europie.

wróć

Compensa dołączyła do koalicji Dom Bezpieczny

  • Compensa TU S.A. VIG jest pierwszym ubezpieczycielem, który przystąpił do koalicji.
  • W ramach koalicji prowadzony jest ogólnopolski program społeczny Dom Bezpieczny.
  • Wspólnym celem jest edukowanie społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa domowników i uświadamiania zagrożeń.

Koalicja Dom Bezpieczny zrzesza liderów branżowych, dostarczających rozwiązań dla domów, stowarzyszenia, ekspertów i laboratoria badawcze. W ramach programu o tej samej nazwie, koalicjanci podejmują inicjatywy mające na celu propagowanie wiedzy i promowanie dobrych praktyk związanych z bezpieczeństwem polskich domów i mieszkań.  

Do tej pory w ramach przedsięwzięcia zorganizowano wspólne działania z Policją, Służbą Więzienną oraz mediami. W kolejnym etapie działania koalicji wesprze Compensa:

- Jesteśmy pierwszym ubezpieczycielem, który dołączył do koalicji Dom Bezpieczny. Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych wartości Compensy. Chcemy zapewniać je naszym klientom nie tylko przez ubezpieczenia, ale również przez podnoszenie ich świadomości w zakresie prewencji – komentuje Artur Borowiński, prezes firmy Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

W najbliższym czasie Program Dom Bezpieczny zajmie się tematem psychologicznych skutków włamań opracowując m.in. przewodnik do dystrybucji przez służby policyjne dla ofiar włamań.

- Już 2 lata temu, gdy zaczynaliśmy program, stawialiśmy sobie za cel współpracę Domu Bezpiecznego z administracją publiczną, branżą security i ubezpieczycielami. Cieszę się, że udało się te cele zrealizować i możemy przyjąć kolejne, wspólne i ambitne plany – podsumowuje Karol Klos, koordynator programu Dom Bezpieczny.

Dom Bezpieczny edukuje

Program Dom Bezpieczny ma na swoim koncie kilka głośnych kampanii edukacyjnych. Takie akcje jak #PoznajZłodzieja, czy #PoznajSąsiada odbiły się szerokim echem w polskich mediach, a eksperci programu byli zapraszani do programów radiowych i telewizyjnych w największych stacjach w kraju. Więcej na temat programu można się dowiedzieć na stronie: https://dombezpieczny.com/

Infolinia 801 120 000