Jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Biuro prasowe

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami ze spółek Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, a także z Grupy w VIG w Polsce i Europie.

wróć

Compensa Flotowym Liderem Innowacyjności

Podczas konferencji „Flotowe Trendy 2019” Compensa została nagrodzona za  innowacyjne rozwiązanie w zakresie kwotacji flot leasingowych za pośrednictwem web service.

Wyróżnienie przyznano za uwzględnienie w rozwiązaniu aktualnego systemu Bonus Malus. System ten odnosi się do historii szkodowości klienta, który prowadzi działalność jednoosobową lub małe przedsiębiorstwo. W przypadku dobrej szkodowości klienta, takie podejście pozwala korzystającemu z leasingu na uzyskanie satysfakcjonującej ceny ubezpieczenia.

- Zastosowane przez nas podejście jest korzystne zarówno dla przedsiębiorcy jak i ubezpieczyciela, a bazuje na faktycznie ponoszonym ryzyku ubezpieczeniowym. Wykorzystanie systemu BM pozwala w niektórych przypadkach zaoszczędzić nawet do 60% składki – komentuje Piotr Bryński, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych Klienta Kluczowego Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, prelegent tegorocznej konferencji.

Flotowe Trendy to konferencja branżowa stanowiąca doskonałą okazję do wymiany doświadczeń ekspertów w zakresie flotowych rozwiązań i tendencji występujących na tym rynku. Podczas tegorocznej konferencji poruszono m.in. temat elektromobilności, alternatywnych napędów w polskich flotach, wykorzystania telematyki we flotach osobowych oraz kluczowych trendów w obszarze mobilności. Piotr Bryński, ekspert Compensy, który znalazł się wśród prelegentów wydarzenia, opowiadał o efektywności ubezpieczeniowej
we flotach osobowych i użytkowych oraz wyzwaniach stojących przed ubezpieczycielami flot osobowych.

Infolinia 801 120 000