Jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Biuro prasowe

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami ze spółek Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, a także z Grupy w VIG w Polsce i Europie.

wróć

Compensa Najlepszym Cyfrowym Ubezpieczycielem

12 kwietnia 2017r. podczas VI Wielkiej Gali Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń rozdano nagrody w konkursie dla sektora bankowo – ubezpieczeniowego. W kategorii „Najlepszy cyfrowy ubezpieczyciel” – wygrała Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

Nagrodę przyznano za podejmowanie przez firmę kompleksowych wyzwań wdrożenia nowoczesnych technologii, wspierających Compensę w osiągnięciu celu, jakim jest bycie pierwszym wyborem klientów, pracowników i partnerów.

- Chcemy być ubezpieczycielem, który dostarcza klientowi to, czego potrzebuje, w czasie gdy tego potrzebuje. Dlatego implementowane przez nas udoskonalenia nie ograniczają się do wprowadzania rozwiązań w ramach Compensy, ale obejmują również nasze otoczenie, w tym spółki serwisowe i partnerów sprzedażowych – komentuje Rafał Mosionek, zastępca prezesa odpowiedzialny m.in. za IT, likwidację szkód, procesy biznesowe i zarządzanie zmianą, który w imieniu Compensy odebrał nagrodę.

Dzięki zastosowaniu nowych technologii przez spółkę dystrybucyjną Compensy, już dziś klienci mogą kupić ubezpieczenie w kilka sekund w dogodnym dla nich miejscu – na poczcie, w bankomacie, stacji kontroli pojazdów czy chociażby swoim telefonie za pośrednictwem własnej aplikacji mobilnej Benefia24 lub aplikacji partnera SkyCash. Dzięki wykorzystaniu geolokalizacji przez wewnętrznego dostawcę assistance, oczekujący na pomoc drogową, mogą śledzić w czasie rzeczywistym trasę holownika na miejsce zdarzenia. Jednocześnie Compensa jest otwarta na współpracę z insurtech-ami, czego przykładem jest nawiązana w ostatnim czasie współpraca ze start-upem Kundi.

Przyznany tytuł „Najlepszego cyfrowego ubezpieczyciela” to wyraz uznania dla obranej przez Compensę strategii „wejścia w nowy wymiar ubezpieczeń”. Jej głównym celem jest dostarczenie nowoczesnych, skrojonych na miarę ubezpieczeń majątkowych i życiowych. Ubezpieczyciel zapowiada wykorzystanie nowoczesnych technologii m.in. do obsługi klienta ze szczególnym naciskiem na likwidację szkód, a także do powiązania aktywności fizycznej kierowcy i jego stylu jazdy samochodem z oferowaną ochroną ubezpieczeniową.

Infolinia 801 120 000