Jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Biuro prasowe

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami ze spółek Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, a także z Grupy w VIG w Polsce i Europie.

wróć

Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group z wnioskiem o wpis do ewidencji PPK

25 kwietnia Compensa Życie wystąpiła z wnioskiem do Polskiego Funduszu Rozwoju o wpis do ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych. PPK w Compensie wyróżniać będzie połączenie w jednym produkcie funkcji oszczędnościowej i ochronnej. Dystrybucja oferty będzie prowadzona w oparciu o bliską współpracę z reprezentującymi pracodawców brokerami i w kanale agencyjnym.

Już 1 lipca 2019 roku w spółkach zatrudniających ponad 250 pracowników zostaną wprowadzone Pracownicze Plany Kapitałowe. Udział w programie zadeklarowała Compensa Życie – w czwartek 25 kwietnia ubezpieczyciel wystąpił z wnioskiem do Polskiego Funduszu Rozwoju o wpis do ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych. 

Po uzyskaniu wpisu Compensa przedstawi kompleksową ofertę, której wyróżnikiem będzie dodatkowy element ochronny produktu. Przystępujący do PPK pracownicy skorzystają zarówno z programu inwestycyjnego (gwarantowany dostęp do min. 8 funduszy zdefiniowanej daty), jak i z ochrony ubezpieczeniowej, stanowiącej integralną część oferty.  

- PPK umożliwi pracownikom długofalowe oszczędzanie i inwestowanie. Unikalność oferty Compensy polega na połączeniu produktu PPK z częścią ochronną, zapewniającą wsparcie finansowe na wypadek niespodziewanych zdarzeń, takich jak śmierć czy trwałe inwalidztwo w wyniku nieszczęśliwego wypadku – komentuje Konrad Kluska, Członek Zarządu Compensy Życie odpowiedzialny za obszar PPK w firmie. 

Dystrybucja oferty Compensy będzie opierać się na współpracy z brokerami i działaniach w sieci agencyjnej. Pośrednicy i pracodawcy otrzymają sprzedażowe i posprzedażowe wsparcie zespołu ekspertów Compensy, którego zadaniem będzie obsługa PPK od strony merytorycznej i technicznej.  

- Mamy świadomość, jak ważnym tematem jest emerytalna przyszłość Polaków. PPK dają pracownikom możliwość oszczędzania na emeryturę, a z Compensą jeszcze dodatkową ochronę. Znakomita większość przyszłych uczestników PPK zostanie zapisana do programu automatycznie, jednak informacje jakie uzyskają od swojego pracodawcy mogą mieć kluczowy wpływ na ich decyzję o pozostaniu w programie i regularnym oszczędzaniu. Dlatego, dzięki współpracy z pośrednikami, pracodawcy otrzymają od nas wsparcie na każdym etapie wdrożenia tego rozwiązania. Sami zaś pośrednicy będą wspierani przez zespół specjalnie do tego powołanych ekspertów Compensy. Jesteśmy dobrze przygotowani do działania zarówno od strony eksperckiej, produktowej, technicznej, jak i sprzedażowej – podsumowuje Konrad Kluska.

Infolinia 801 120 000