Jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Biuro prasowe

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami ze spółek Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, a także z Grupy w VIG w Polsce i Europie.

wróć

Compensa wspiera ratownictwo powypadkowe

Wiosna w Compensie to działania na rzecz pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych. W kwietniu firma zorganizowała wśród swoich pracowników kolejną już akcję krwiodawstwa, została także sponsorem wydarzenia „Motoserce”. Ponadto ubezpieczyciel wspiera ratownictwo z wykorzystaniem motoambulansów jednocześnie oferując taką możliwość swoim klientom.

Compensa już od dłuższego czasu aktywnie działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach, a także usprawnienia procesu udzielania pomocy w razie wypadku. Także w tym roku firma angażuje się w szereg inicjatyw, zarówno edukacyjnych, jak i promujących ratownictwo motocyklowe, czy honorowe krwiodawstwo. 

- Podejmowane przez nas aktywności wpisują się w strategię działania Compensy i są zgodne z naszymi wartościami – zdrowiem i bezpieczeństwem. Chcemy promować zarówno odpowiedzialne i bezpieczne poruszanie się pod naszych drogach jak i działać na rzecz ratownictwa powypadkowego. Szybkie udzielenie pomocy jest często kluczowe jeśli mówimy o ratowaniu życia – mówi Karolina Tworzydło, Dyrektor Departamentu Marketingu i PR w Compensa TU Vienna Insurance Group. 

Pakiet Motocykle i wsparcie ratownictwa motocyklowego 

Dzięki rozwojowi ratownictwa motocyklowego osoby poszkodowane w wypadkach mają szansę otrzymać szybką pomoc od ratowników poruszających się motoambulansami wyposażonymi w sprzęt ratowniczy. Compensa wspiera ten rodzaj udzielania pomocy jednocześnie oferując taką możliwość swoim klientom. Przy zakupie ubezpieczenia motocyklu klient może dobrowolnie przekazać 5 lub 10 zł na rzecz Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska. Compensa podwaja tę kwotę i dokłada w ten sposób cegiełkę do zwiększenia ilości motoambulansów na polskich drogach.  

Oddaj krew kto może 

Compensa ma świadomość, jak kluczowa dla osoby poszkodowanej w wypadku może być szybka transfuzja krwi. Już od czterech lat pracownicy Towarzystwa biorą udział w akcji krwiodawstwa pod hasłem „Oddaj krew kto może”. W tym czasie odbyło się 6 edycji, podczas których pracownicy Centrali i warszawskiego Oddziału Compensy, oddawali krew. Do tej pory w inicjatywę krwiodawstwa zaangażowało się blisko 200 pracowników, którzy łącznie oddali już ponad 71 litrów krwi. 

„Monitoring stanów magazynowych w poszczególnych centrach krwiodawstwa nie pozostawia złudzeń, że angażowanie się w honorowe dawstwo krwi jest ważne i potrzebne. Obecnie niemal każde z 21 regionalnych centrów zgłasza zapotrzebowanie na krew – dodaje Karolina Tworzydło.   

Compensa sponsorem Motoserca 

Ponadto, w ramach wspierania honorowego krwiodawstwa, firma została sponsorem wydarzenia „Motoserce”, które miało miejsce w Grodzisku Mazowieckim. Akcje Motoserce są organizowane w różnych miastach Polski i za granicą, a ich celem jest propagowanie idei oddawania krwi. Podczas każdego wydarzenia prowadzona jest zbiórka krwi wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W tym roku podczas imprezy Grodzisku Mazowieckim udało się pobrać krew od 36 dawców, a więc zebrano ponad 16 litrów.

Infolinia 801 120 000