Jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Biuro prasowe

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami ze spółek Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, a także z Grupy w VIG w Polsce i Europie.

wróć

Compensa wyróżniona w XVI edycji konkursu technologicznego Gazety Bankowej Lider 2017

11 kwietnia podczas Gali TechnoBiznes 2018 rozdano nagrody dla najlepszych wdrożeń technologicznych ubiegłego roku. W kategorii „Ubezpieczenia i inne instytucje finansowe” wyróżniono Mobli 2.0 – aplikację mobilną dla agentów, umożliwiającą kompleksową sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych.

Wprowadzone przez Compensę rozwiązanie doceniono za jego kompleksowość i prostotę. Mobli 2.0 daje możliwość przejścia przez cały proces sprzedażowy bezpośrednio w aplikacji. Narzędzie ma wspierć agenta w ofertowaniu i sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych. W kilku prostych krokach agent może przygotować kompleksową ofertę oraz wysłać ją do klienta.

- Fakt, że nasze narzędzie zostało wybrane jako jedno z najciekawszych i najbardziej innowacyjnych wdrożeń ubiegłego roku w ubezpieczeniach, potwierdza, że jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia pozycji lidera technologicznego. Rozwój technologii i innowacji to jeden z nadrzędnych celów Compensy na rok 2018 – komentuje Rafał Mosionek, zastępca prezesa Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

W najbliższych miesiącach Compensa planuje m.in. rozbudowę narzędzia Mobli o nowe funkcjonalności, intensywne prace nad aplikacją do samodzielnej likwidacji szkód dla klientów, wprowadzenie aplikacji telematycznej, a także wykorzystanie sztucznej inteligencji do obsługi klienta.

Konkursy Technologiczne „Gazety Bankowej” są najstarszymi tego typu na polskim rynku i cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem biznesu. W tym roku organizatorzy zwrócili uwagę na rosnące znaczenie innowacji w usługach finansowych oraz w innych branżach, czego dowodem była duża liczba zgłoszeń do udziału w konkursie oraz ich wysoka jakość.

Infolinia 801 120 000