Jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Biuro prasowe

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami ze spółek Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, a także z Grupy w VIG w Polsce i Europie.

wróć

Nowa polityka przeciw wyłudzeniom w Vienna Insurance Group Polska

Vienna Insurance Group Polska wdraża w swoich polskich spółkach Compensa oraz InterRisk i Polisa Życie nowy projekt antyfraudowy. Wprowadzane rozwiązania dowiodły swojej skuteczności podczas programu pilotażowego. Dzięki nim, klienci ubezpieczycieli nie będą ponosili kosztów działań oszustów. 

Wyłudzenia i oszustwa są solą w oku ubezpieczycieli i ich klientów. Skala takich działań jest spora. Według danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, łączna wartość ujawnionych przestępstw ubezpieczeniowych w 2015 r. przekroczyła 11 mln zł dla Działu I oraz aż 179 mln zł dla Działu II. Koszty działań oszustów ponoszą nie tylko ubezpieczyciele, ale także klienci, bowiem wyłudzenia przekładają się na wzrost składek.

- Zdecydowana walka z wyłudzeniami jest konieczna, choć niełatwa. Szacowany potencjał oszczędności na wypłatach odszkodowań za fraudy w Europie to 5-10%. O tyle może być mniejsza składka, którą płaciłby klient za ubezpieczenie. Projekt antyfraudowy z sukcesem wdrożyliśmy już na rynku austriackim. Sprawdzone tam rozwiązania zastosujemy teraz w Polsce – mówi Franz Fuchs, Przewodniczący Rady Nadzorczej Compensy oraz InterRisk i Polisy Życie, a także członek Zarządu Vienna Insurance Group.

Nowa polityka przeciw wyłudzeniom jest wprowadzana przez  polskie spółki Vienna Insurance Group: obie spółki Compensa – majątkową i życiową - oraz InterRisk i Polisa Życie. Zmiany są szeroko zakrojone, obejmują m. in. strategię antyfraudową, dostosowanie struktury organizacyjnej, a także wprowadzenie narzędzi i nowoczesnych rozwiązań IT pozwalających wykrywać oszustwa oraz im zapobiegać. Wysoką skuteczność nowych rozwiązań potwierdził realizowany w 2016 roku program pilotażowy.

- Skuteczna walka z wyłudzeniami to nasz obowiązek wobec klientów. Nie możemy zgodzić się na to, żeby uczciwi klienci płacili za składki więcej z powodu manipulatorów. Dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby wdrożyć jak najlepszą, sprawdzoną i skuteczną politykę antyfraudową, która znacząco ograniczy skalę nadużyć. W rezultacie, nasz klient nie będzie musiał płacić więcej za polisę – przekonuje Piotr Narloch, Prezes Zarządu InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group

- W ciągu ostatnich lat obserwujemy w Polsce wzrost kwoty nadużyć. W 2015 roku dla ubezpieczeń działu II, kwota ta była większa o prawie 19% w stosunku do roku poprzedniego, dlatego tak ważne jest wprowadzenie polityki antyfraudowej w naszej firmie. Jest to dla nas sporym wysiłkiem organizacyjnym, wymagającym wielu przygotowań, ale jest to wysiłek, który warto podjąć dla dobra naszych klientów. Działanie to jest również zgodne z naszymi wartościami, jakimi są jakość i bezpieczeństwo, które przekładają się na zapewnienie przez Compensę wyższej jakości usług – dodaje Artur Borowiński, Prezes Zarządu Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group oraz Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group.

***

Vienna Insurance Group (VIG) jest wiodącym specjalistycznym koncernem ubezpieczeniowym Austrii i w Europie Środkowo-Wschodniej. Należy do niego około 50 spółek w 25 krajach. Jest to koncern o długiej tradycji, posiadający mocne marki i przykładający dużą wagę do bliskości z klientem. VIG opiera swoją działalność na fundamencie190-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeń. Vienna Insurance Group z ok. 25 tysiącami pracowników jest bezsprzecznym liderem na kluczowych rynkach koncernu i dzięki temu posiada doskonałą pozycję rynkową umożliwiającą wykorzystanie długofalowych szans wzrostu w regionie zamieszkiwanym przez 180 mln ludzi. Notowana na giełdzie Vienna Insurance Group jest firmą o najwyższym ratingu z wszystkich spółek głównego indeksu ATX giełdy wiedeńskiej; akcje VIG notowane są także na giełdzie w Pradze.

Kontakt dla mediów:

Tomasz Borowski

tel. (22) 501 60 38

e-mail: tomasz.borowski@vig-polska.pl

Infolinia 801 120 000