Jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Biuro prasowe

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami ze spółek Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, a także z Grupy w VIG w Polsce i Europie.

wróć

Nowe ubezpieczenie w ofercie Compensy Życie

Compensa Życie wprowadza do sprzedaży ubezpieczenie Compensa Maxima. Nowy produkt to unikatowe połączenie ubezpieczenia na życie i dożycie, inwestycji w fundusze kapitałowe oraz niezwykle szerokiej oferty ryzyk dodatkowych. Obejmują one ochroną życie i zdrowie przyszłych klientów, chronią także przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. 

1 lipca Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group ogłosiła włączenie do oferty nowego ubezpieczenia – Compensa Maxima. Podstawą produktu jest kompleksowe połączenie indywidualnego ubezpieczenia na życie, gwarantowanego kapitału oraz inwestycji w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. 

- W Compensie Maximie łączymy wiele elementów i robimy to w sposób, który jest dla polskiego rynku unikatowy. Chcemy tym produktem mocniej niż dotychczas zaznaczyć naszą obecność w segmencie życiowym. Wierzę, że nam się to uda, bo naszym ubezpieczeniem precyzyjnie odpowiadamy na wyzwania, które są dziś tak ważne dla Polaków i o których przypomniała nam pandemia koronawirusa. To przede wszystkim konieczność wielokierunkowego zabezpieczenia zdrowia i finansów na niepewną przyszłość – mówi Konrad Kluska, Członek Zarządu Compensy Życie. 

Czym jest Compensa Maxima?

Ubezpieczenie pozwala klientom zabezpieczyć siebie i najbliższych na niemal każdym etapie życia i w wielu różnych obszarach jednocześnie. 

- Klienci z jednej strony zapewnią sobie finansowy parasol w trudnych i nieprzewidzianych sytuacjach, a z drugiej bez zbędnego ryzyka zadbają o stabilne finanse w przyszłości. Co ważne, te elementy są bazą, którą można elastycznie rozszerzać, ponieważ dajemy klientom największy na rynku wybór umów dodatkowych. Wierzymy, że dzięki bardzo przejrzystej konstrukcji ubezpieczenia uda nam się przekonać do gromadzenia kapitału także osoby, które z różnych względów unikały do tej pory tego rodzajów produktów finansowych – dodaje Konrad Kluska. 

Podstawowy zakres ubezpieczenia można rozszerzyć o kompleksową ochronę życia i zdrowia w ramach 17 opcji dodatkowych. Klienci mogą liczyć na świadczenia związane m.in. z poważnymi zachorowaniami, nieszczęśliwym wypadkiem, utratą zdolności wykonywania zawodu czy pobytem w szpitalu. 

Jedną z najważniejszych cech ubezpieczenia jest możliwość rozszerzenia go o organizację i pokrycie kosztów leczenia za granicą. Compensa Życie zapewnia międzynarodowy dostęp do konsultacji obejmujących zakresem: onkologię, neurochirurgię, transplantologię i kardiochirurgię. 

Konferencja online z udziałem ekspertów

Ubezpieczyciel ogłosił wprowadzenie na rynek nowego produktu na konferencji online, zatytułowanej „Godzina dla życia”. Konferencja miała formułę programu biznesowo-publicystycznego, prowadzonego przez redaktora Wojciecha Szeląga. Elementy ubezpieczenia oraz jego ekonomiczne i zdrowotne konteksty zaprezentowali przedstawiciele Compensy Życie oraz zaproszeni eksperci – dr Marek Zuber i dr Michał Sutkowski. 

Infolinia 22 501 61 00