Jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Biuro prasowe

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami ze spółek Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, a także z Grupy w VIG w Polsce i Europie.

wróć

Ponad 16 litrów krwi od pracowników Compensy

Już po raz trzeci pracownicy Compensy zorganizowali akcję krwiodawstwa pod hasłem „Oddaj krew kto może”. Wiosenna edycja inicjatywy zgromadziła ponad 40 chętnych dawców.

Przez blisko 6 godzin, w nowoczesnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, pracownicy Centrali i warszawskiego Oddziału Compensy, oddawali krew. Dzięki licznemu zaangażowaniu, udało się zebrać rekordową ilość ponad 16 litrów krwi. Darczyńcy przy okazji donacji mieli możliwość poddać się badaniom profilaktycznym.

Jako ubezpieczyciel pragniemy zapewniać naszym klientom bezpieczeństwo i wspierać ich w trudnych chwilach. Dlatego cieszy nas, że nasi pracownicy tak ochoczo i licznie angażują się w pomoc innym – komentuje Artur Borowiński, prezes Compensy.

Krew jest szczególnie potrzebna w okresie urlopowo-wakacyjnym, wówczas w szpitalach występuje jej niedostatek – Do donacji mobilizuje świadomość, że jedna jednostka krwi może uratować życie nawet 3 osobom – dodaje Marcin Sobstyl, przewodniczący powołanego w ubiegłym roku Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Compensie.

Od początku istnienia, inicjatywa krwiodawstwa zaangażowała blisko 90 pracowników, którzy łącznie oddali ponad 40 litrów krwi.

Infolinia 801 120 000