Jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Biuro prasowe

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami ze spółek Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, a także z Grupy w VIG w Polsce i Europie.

wróć

„PPK przy Kawie” w Compensie Życie

W czasie pandemii Compensa Życie organizuje otwarte zdalne szkolenia z obszaru Pracowniczych Planów Kapitałowych dla pośredników i klientów. Prowadzone przez ekspertów Towarzystwa webinary „PPK przy Kawie” odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku i odpowiadają na większość zagadnień związanych z programem.

Podczas pandemii koronawirusa działania Compensa TU na Życie SA Vienna Insurance Group w zakresie PPK przeniosły się do świata on-line. Jedną z aktywności w tym okresie są szkolenia w formie webinarów, na które zapraszani są zarówno pośrednicy, jak i klienci oraz uczestnicy programu. Tematy poruszane w trakcie szkoleń obejmują większość zagadnień PPK, zarówno w obszarze samych założeń programu, jak i kolejnych kroków wdrożeniowych. Raz w tygodniu, w piątek, w spotkaniu bierze także udział zaproszony Gość Specjalny – ekspert z Polskiego Funduszu Rozwoju. Zdalne szkolenia cieszą się popularnością – od początku pandemii wzięło w nich udział już ponad 2000 osób.

Od początku zakładaliśmy, że edukacja w zakresie PPK będzie ważnym elementem naszej oferty. Dlatego także teraz staramy się dostarczyć zarówno pośrednikom, jak i klientom i uczestnikom programu jak najwięcej informacji, które pomagają rozwiać ich wątpliwości. Odpowiadamy na wiele zapytań dotyczących zarówno samych zasad PPK, jak i integracji systemów kadrowo-płacowych, czy zakresu możliwego wsparcia – mówi Joanna Załęska, Dyrektor Biura PPK w Compensie Życie, podkreślając, że wsparcie opiekuna PPK udzielane jest klientom na każdym etapie programu, także już po wdrożeniu.

Oprócz zdalnych szkoleń Compensa Życie uruchomiła także usługę „Czat z Ekspertem PPK”. Od poniedziałku do piątku eksperci Compensy Życie odpowiadają na pytania osób zainteresowanych programem.

Usługa ta, podobnie jak zaproszenie na szkolenie „PPK przy Kawie” dostępne są na stronie https://www.compensa.pl/ppk/

Infolinia 801 120 000