Jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Biuro prasowe

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami ze spółek Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, a także z Grupy w VIG w Polsce i Europie.

wróć

Przedświąteczne pomaganie pracowników Compensy

  • Pracownicy Compensy już po raz trzeci przeprowadzili świąteczną „Akcję Bombka”, w tym roku wspomagając Stowarzyszenie na rzecz Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Upośledzeniem Umysłowym „DELTA”.
  • Menadżerowie Compensy zaangażowali się również w pomoc wychowankom domu Dziecka w Tczewie.
  • Zarząd, doceniając zaangażowanie pracowników, wsparł dodatkową kwotą każdą z inicjatyw. Łącznie w ramach akcji przekazano środki i prezenty o wartości ponad 21 tys. zł.

Podczas świątecznej akcji pracownicy zakupili 300 bombek-cegiełek, które wspólnie malowali w świątecznej atmosferze. Tradycyjnie już zebraną kwotę zarząd postanowił potroić. Fundusze w wysokości 7 tys. zł wesprą dofinansowanie zakupu BUS-a do przewozu osób niepełnosprawnych. Specjalistyczny środek transportu poprawi jakość życia beneficjentów stowarzyszenia i wpłynie pozytywnie na ich funkcjonowanie w społeczeństwie.

Ponadto, w ramach przedświątecznej pomocy Compensa sprezentowała wychowankom Domu Dziecka w Tczewie 5 rowerów. Jest to kontynuacja wakacyjnej inicjatywy, w ramach której podczas spotkania strategicznego menadżerowie przekazali 10 złożonych przez siebie jednośladów. Akcję wsparto dodatkową zbiórką pieniędzy – udało się zebrać ponad 9 tys. zł. Odpowiadając na potrzeby wychowanków, fundusze zostały przeznaczone m.in. na zakup telewizora i wyposażenie ośrodka.

- Z roku na rok obserwuję coraz większe zaangażowanie pracowników w inicjatywy charytatywne. Cieszy mnie, że mimo codziennych obowiązków znajdujemy czas na pomaganie innym, pokazując, że biznes to nie tylko zysk, ale także ludzie – ci, którzy pomocy potrzebują i ci, którzy ją niosą. Obowiązkiem zarządu jest to doceniać i wspierać  – komentuje Artur Borowiński, prezes Compensy.

Przedświąteczna akcja to jedna z kilku społecznych aktywności Compensy. Firma regularnie organizuje akcje krwiodawstwa, wspiera lokalne inicjatywy, prowadzi również ogólnopolską kampanię społeczną „Bezpieczna Autostrada”.

Infolinia 801 120 000