Jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Biuro prasowe

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami ze spółek Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, a także z Grupy w VIG w Polsce i Europie.

wróć

Vienna Insurance Group: Dyrektor zarządu Franz Fuchs mianowany radcą handlowym

Franz Fuchs, członek zarządu spółki Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe za swoje zasługi w branży ubezpieczeniowej uzyskał honorowy tytuł radcy handlowego. Dekret o przyznaniu tytułu został wręczony dnia 20 czerwca 2013 r. w Palais Festetics w Wiedniu przez wiceprezydent Izby Gospodarczej w Wiedniu, radcę handlowego Paulus Stuller.

„Gratuluję Franzowi Fuchsowi z całego serca. Pod jego kierownictwem grupa VIG w ciągu kilku lat awansowała do pierwszej trójki na polskim rynku. Ponadto prowadzi on również udaną ekspansję grupy w krajach nadbałtyckich oraz kieruje zaangażowaniem koncernu w Rumunii. Dzięki jego doświadczeniu i wiedzy eksperckiej przyczynia się on znacząco do sukcesu naszego przedsiębiorstwa”, podkreśla dr Peter Hagen, prezes zarząduCEO grupy Vienna Insurance Group.

O wyróżnionym

Urodzony w roku 1953 Franz Fuchs to dyplomowany matematyk ubezpieczeniowy; swoją karierę rozpoczął jako aktuariusz, koncentrując się na ubezpieczeniach osób. Pochodzący z regionu Waldviertel w północno-zachodniej Austrii, swoje cenne doświadczenie jako menedżer ubezpieczeń zdobył w Czechach, Polsce i na Węgrzech. W roku 2003 wstąpił do Vienna Insurance Group i przejął kierowanie polskimi spółkami koncernu Compensa TU na Życie. W roku 2009 przyjął nominację do zarządu koncernu. Do swoich priorytetów zalicza on odpowiedzialność za poszczególne kraje — Polskę, Rumunię i kraje nadbałtyckie oraz wzrost dochodów w sektorze ubezpieczeń osób.

 

***

Vienna Insurance Group (VIG) jest wiodącym specjalistycznym koncernem ubezpieczeniowym Austrii i w Europie Środkowo-Wschodniej. Należy do niego około 50 spółek w 24 krajach. Jest to koncern o długiej tradycji, posiadający mocne marki i przykładający dużą wagę do bliskości z klientem. VIG opiera swoją działalność na fundamencie niemal 190-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeń. Vienna Insurance Group z ok. 24 tysiącami pracowników jest bezsprzecznym liderem na kluczowych rynkach koncernu i dzięki temu posiada doskonałą pozycję rynkową umożliwiającą wykorzystanie długofalowych szans wzrostu w regionie zamieszkiwanym przez 180 mln ludzi. Notowana na giełdzie Vienna Insurance Group jest firmą o najwyższym ratingu z wszystkich spółek głównego indeksu ATX giełdy wiedeńskiej; akcje VIG notowane są także na giełdzie w Pradze.

pytania prosimy kierować do:

VIENNA INSURANCE GROUP

Public Relations

Schottenring 30

1010 Wiedeń

 

Alexander Jedlicka +43 50 390-21029, alexander.jedlicka@vig.com

Silvia Polan +43 50 390-21064, silvia.polan@vig.com

Julia Rychetsky +43 50 390-26814, julia.rychetsky@vig.com

Marco Jäger +43 50 390-26985, marco.jaeger@vig.com

Infolinia 801 120 000