Jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Biuro prasowe

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami ze spółek Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, a także z Grupy w VIG w Polsce i Europie.

wróć

Zdrowy poranek z VIG Polska

W poniedziałek 22 września w polskich spółkach Vienna Insurance Group wystartowała akcja „Zdrowy poranek z VIG Polska”.

W ramach przedsięwzięcia, od dziś do piątku 26 września, pracownikom spółek VIG Polska oraz osobom odwiedzającym ich siedziby rozdawane są polskie jabłka. W ubiegłym roku akcję przeprowadzono w Compensie, a ponieważ została ona bardzo pozytywnie odebrana przez pracowników, tegoroczną edycją objęto również pozostałe firmy z grupy Vienna Insurance Group w Polsce: Benefię, InterRisk, Polisę-Życie oraz Skandię Życie.

 - Przewidujemy, że w ciągu 5 dni trwania akcji rozdamy ponad 20 tysięcy jabłek. W 2013 roku, przeciętny Polak zjadł około 15 kg tych owoców. Być może dzięki podobnym inicjatywom uda nam się zwiększyć tę średnią, przynajmniej wśród współpracowników i klientów odwiedzających placówki naszych spółek  – komentuje Tomasz Borowski, rzecznik prasowy VIG Polska.

Na potrzeby akcji zakupiono 3,5 tony jabłek od sadowników z okolic Grójca, skąd pochodzi aż 40% krajowej produkcji jabłek. Polska jest największym producentem jabłek w Europie i największym ich eksporterem na świecie. Według danych GUS 2013 roku w Polsce wyprodukowano 3,1 mln ton jabłek, z czego ponad milion przeznaczono na eksport.

Infolinia 801 120 000