Hulaj dusza i hulajnoga elektryczna. Jak jeździć bezpiecznie?

04.08.2020

Wraz z wzrostem popularności nowego środka transportu, jakim jest hulajnoga elektryczna, lawinowo rośnie liczba kolizji i wypadków z ich udziałem. Wzrasta również liczba osób rannych wskutek tych zdarzeń. Niestety z roku na rok statystyki są coraz mniej optymistyczne. Dlatego przed ruszeniem w drogę, warto pomyśleć nie tylko o kasku, ale również o odpowiednim ubezpieczeniu.

Hulajnogi na drodze – czarne statystyki wypadkowe

Hulajnogami przemierzamy drogę do pracy, poruszamy się nimi również rekreacyjnie. Konsekwencją takiego stanu rzeczy stają się coraz częstsze wypadki komunikacyjne z ich udziałem. Skomplikowane złamania, urazy i kontuzje to jedne z najczęstszych uszkodzeń podczas wypadków na hulajnodze. Szpitale odnotowują znaczny wzrost liczby poszkodowanych.

Według statystyk, jesienią ubiegłego roku na 100 tysięcy przejazdów elektryczną hulajnogą przypadało średnio 20 kontuzji i urazów w wyniku wypadku czy kolizji w czasie jazdy. 

Pomimo takich statystyk, świadomość zagrożenia podczas jazdy hulajnogą elektryczną wciąż jest niepokojąco niska. Dodatkowo, pesymistyczny jest fakt, że wzrasta liczba użytkowników korzystających z hulajnóg pod wpływem alkoholu. Stanowią oni nie tylko zagrożenie dla swojego zdrowia, ale narażają także pieszych oraz kierowców. Jak zatem chronić siebie i innych podczas jazdy?

O czym warto pamiętać wsiadając na hulajnogę?

Alarmujący jest to, że aż 80% osób korzystających z hulajnóg elektrycznych nie korzysta z jakiegokolwiek zabezpieczenia głowy! Aż 62% zdaje sobie sprawę z tego, że jazda takim urządzeniem może spowodować zagrożenie życia i zdrowia nie tylko dla kierującego, ale i dla osób postronnych. Dlatego, jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem dwóch kółek, pamiętaj o kasku. Przestrzegaj też wprowadzonych przepisów. Pamiętaj, żeby nie przekraczać prędkości 25 km/h. Co ciekawe, według obecnie funkcjonującej ustawy (Prawo o Ruchu Drogowym) osoby poruszające się na hulajnogach są traktowane jako piesi. To znaczy, że nie powinny poruszać się po ścieżkach rowerowych. W najbliższym czasie ma się to zmienić i według nowej ustawy hulajnogi będą mogły pojawić się wśród rowerów na wytyczonych trasach.

Jedziesz? Wykup ubezpieczenie! 129109220  Jedziesz? Wykup ubezpieczenie!
 
Jedziesz? Wykup ubezpieczenie!   129109220 
129109220    Jedziesz? Wykup ubezpieczenie!
 
Jedziesz? Wykup ubezpieczenie!    
AA 19201019291  
     
AA    
     

 

Jedziesz? Wykup ubezpieczenie!

Zaczynając podróż na hulajnodze, czy to własnej, czy też miejskiej, stajesz się uczestnikiem ruchu. Od tego momentu jesteś odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale także za innych użytkowników i pieszych. Aby czuć się w pełni bezpiecznie na drodze oraz ochronić się przed niespodziewanymi sytuacjami warto wykupić ubezpieczenie OC w życiu prywatnym i NWW.

Jaki zakres ma ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?
OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, w przypadku użytkownika hulajnogi elektrycznej obejmuje głównie ochronę przed wszystkimi szkodami: rzeczowymi i osobowymi, które potencjalnie możesz wyrządzić innym osobom w trakcie jazdy hulajnogą. Co to oznacza w praktyce? Jeśli poruszając się hulajnogą, zderzysz się z drugą osobą i uszkodzisz mu pojazd, np. rower lub samochód, ubezpieczenie pokryje koszty naprawy.

Jakie korzyści płyną z ubezpieczenia NWW?
NNW ochroni Cię od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli korzystasz z hulajnogi, NWW obejmuje ubezpieczenie zdrowia i życia w związku z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu lub ze śmiercią, powstałą w wyniku wypadku w trakcie korzystania z tego pojazdu.

Powyższe dwa ubezpieczenia, to kompleksowa ochrona w sytuacji kolizji lub wypadku.

Hulaj dusza, ale w kasku, z rozwagą i ubezpieczeniem 

Hulajnoga to praktyczny środek transportu, ale korzystanie z niego to również odpowiedzialność. Kask, ubezpieczenie oraz rozsądek pozwolą Tobie i innym w pełni bezpiecznie cieszyć się z jazdy. Teraz możesz skorzystać z wygodnego ubezpieczenia 2w1, czyli OC w życiu prywatnym i NWW UTO (Urządzeń Transportu Osobistego). Dedykowane jest użytkownikom rowerów, rowerów elektrycznych, hulajnóg, hulajnóg elektrycznych, deskorolek, deskorolek elektrycznych i segway’ów.  Ubezpieczenie posiada szeroki zakres i możesz je zawrzeć razem z ubezpieczeniem samochodu. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.compensa.pl/ubezpieczenia/hulajnogi/


Poprzedni Następny
Przeczytaj też