• Wybór ubezpieczonych
 • Wybór ubezpieczenia
 • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

  Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

  Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

  Data

  Godzina

  8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

  Twoje dane

  Zgoda

  Oświadczenie

   Naruszenia

    Opinie i sugestie

    Dane kontatkowe

     Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

     ubezpieczenie-szkolne-nnw-dziecko-w-sieci

     Ubezpieczenie szkolne NNW

     Ubezpieczenie dziecka w szkole i poza nią. Całodobowa ochrona zdrowia i życia dziecka przez cały rok – podczas zajęć szkolnych, zabawy na podwórku i w czasie wakacji. Z naszym ubezpieczeniem zadbasz też o bezpieczeństwo dziecka w internecie.

     Kup online
     • Ubezpieczenie szkolne NNW to ochrona przez cały rok, w czasie roku szkolnego i podczas wakacji.
     • Ubezpieczenie dziecka w szkole i poza nią.
     • NNW szkolne to m.in. ubezpieczenie przedszkolne i ubezpieczenie dla ucznia szkolnego.
     • Ochrona dziecka w internecie, rozszerzona o pomoc psychologiczną i prawną.
     • Oferta przeznaczona dla dzieci od urodzenia do 26 roku życia.
     • Ubezpieczenie można zawrzeć jeszcze przed rozpoczęciem nauki, od razu po narodzinach.

     NNW szkolne online

     Ubezpieczenie NNW dla dziecka można zakupić online, bez wychodzenia z domu. Szybko, bezpiecznie i prosto.

     NNW szkolne − dowiedz się więcej

     Dlaczego NNW szkolne w Compensie?

     Ubezpieczenie dziecka w szkole i poza nią. Całodobowa ochrona zdrowia i życia dziecka przez cały rok. Podczas zajęć szkolnych, zabawy na podwórku i w czasie wakacji, a nawet w internecie. To potrzeby każdego rodzica w kwestii ubezpieczania NNW dla dzieci. W Compensie to ubezpieczenie dla dziecka i młodzieży, które jest najlepszą odpowiedzią na te wymagania.

     Takie ubezpieczenie ucznia, które przeznaczone jest również dla przedszkolaków, obejmuje ewentualne wypadki w czasie drogi do lub z placówki oświatowej, podczas zajęć lekcyjnych, w czasie nauki zdalnej oraz w życiu prywatnym, poza szkołą. Ubezpieczenie szkolne zapewnia wypłatę świadczenia w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku skutkującego uszkodzeniem ciała, czyli trwałym uszczerbku na zdrowiu lub śmiercią Ubezpieczonego. NNW szkolne to także pomoc w powrocie do zdrowia po poważnym zachorowaniu, nieszczęśliwym wypadku, która obejmuje zwrot kosztów za leczenie, rehabilitację oraz pomoc psychologiczną. Ubezpieczenie szkolne w Compensie obejmuje również ochronę dziecka w sieci, a co za tym idzie – wsparcie na wypadek utraty konta w mediach społecznościowych, cybermobbingu czy włamania na skrzynkę mailową.

     Compensa NNW szkolne to indywidualne ubezpieczenie, które powstało we współpracy z placówkami oświaty.

     Czy zawarcie ubezpieczenia NNW dla dziecka jest konieczne?
     Dlaczego warto ubezpieczyć dziecko w ramach NNW szkolnego?
     Co warto sprawdzić przed zawarciem polisy ubezpieczenie szkolnego?
     Co powinno zawierać ubezpieczenie dla dziecka?
     Suma ubezpieczenia a wartość odszkodowania – na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia NNW szkolne?

     Poznaj 5 niezbędnych informacji o ubezpieczeniu NNW dla dziecka.

     Jakie są możliwości rozszerzenia zakresu ochrony Compensa NNW szkolne?

     Ubezpieczenie dla dziecka może zostać rozszerzone o liczne klauzule dodatkowe, zgodnie z potrzebami i preferencjami danej placówki oświatowej. Odpowiadając na te potrzeby, NNW dzieci w Compensie można rozszerzyć o:

     • zwrot kosztów leczenia poniesionych wskutek nieszczęśliwego wypadku ubezpieczonego dziecka,
     • dzienne świadczenie szpitalne związane z nieszczęśliwym wypadkiem ubezpieczonego dziecka (w czasie pobytu w szpitalu w wyniku choroby zdiagnozowanej przez lekarza w trakcie trwania ubezpieczenia),
     • dzienne świadczenie szpitalne z powodu choroby (od 3 dni pobytu),
     • jednorazowe świadczenie z tytułu leczenia szpitalnego wskutek nieszczęśliwego wypadku ubezpieczonego dziecka,
     • jednorazowe świadczenie z tytułu poważnego zachorowania na jedną z 12 chorób wyszczególnionych w ogólnych warunkach ubezpieczenia,
     • zasiłek dzienny z tytułu krótkotrwałej niezdolności do nauki lub pracy, która nastąpiła w związku z nieszczęśliwym wypadkiem (30 nieprzerwanych dni z brakiem zdolności do nauki lub pracy),
     • zwrot kosztów rehabilitacji poniesionych wskutek nieszczęśliwego wypadku ubezpieczonego dziecka (szkolne ubezpieczenie uwzględnia tu wydatki dotyczące zabiegów rehabilitacyjnych oraz konsultacji z rehabilitantem zleconych przez lekarza),
     • zwrot kosztów wypożyczenia lub zakupu środków specjalnych (np. protezy, ortezy, aparaty ortopedyczne, gorsety i kołnierze ortopedyczne, obuwie ortopedyczne, kule, laski inwalidzkie, balkoniki i podpórki do stałego użytkowania, wózki inwalidzkie, środki pomocnicze tj. soczewki, pomoce optyczne dla niedowidzących aparaty słuchowe, cewniki, inhalatory, poduszki i materace przeciwodleżynowe, pasy brzuszne),
     • zwrot kosztów uszkodzenia sprzętu medycznego np. okularów korekcyjnych, aparatu słuchowego, aparatu ortodontycznego, pomp insulinowych i innych sprzętów wspomagających podczas leczenia),
     • zwrot kosztów pogrzebu w przypadku śmierci prawnego opiekuna Ubezpieczonego,
     • jednorazowe świadczenie na wypadek śmierci prawnego opiekuna Ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku,
     • odpowiedzialność za mienie powierzone na przechowanie do szatni w szkole (zakres obejmuje szkodę powstałą w wyniku kradzieży lub zaginięcia).
     • „Dziecko w sieci”, czyli zdalna pomoc informatyczna, pomoc psychologiczna i porada prawna.

     Czy ubezpieczenie w szkole jest obowiązkowe?

     Ubezpieczenie NNW dziecka w szkole nie jest obowiązkowe. Oznacza to, że rodzice lub opiekunowie nie muszą decydować się na zakup ubezpieczenia szkolnego. Należy jednak mieć na uwadze, że ubezpieczenie dziecka szkolnego od następstw nieszczęśliwych wypadków w sytuacji np. wypadku komunikacyjnego, uszczerbku na zdrowiu, czy też pobytu w szpitalu jest bardzo istotne. Zwłaszcza, jeśli dziecko uczęszcza na zajęcia dodatkowe, w szczególności polegające na uprawianiu sportu. W takich sytuacjach bardzo łatwo o kontuzję lub uszczerbek na zdrowiu.

     Jeżeli zainteresowała cię konkretna oferta na szkolne ubezpieczenie, wówczas należy sprawdzić, jakie są ogólne warunki ubezpieczenia, a także jaki jest sposób wypłaty świadczenia. Równie ważna informacja dotyczy tego, jaka jest suma ubezpieczenia. Na uwagę zasługują również tabele dotyczące procentowego trwałego uszczerbku zdrowotnego, które są źródłem wiedzy o wysokości świadczeń za poszczególne nieszczęśliwe zdarzenia. Mimo że ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe, warto zapoznać się z ofertą ubezpieczeń dla dzieci dostępnych na rynku i zapewnić bezpieczeństwo dziecku przez cały rok.

     Ubezpieczenie dziecka NNW w szkole i poza nią to indywidualna decyzja każdego rodzica. Dobrą praktyką jest jednak zakup polisy NNW indywidualnie. Zalecamy, aby ubezpieczyć dzieci uczęszczające do szkoły lub przedszkola na własną rękę. Należy przy tym zaznaczyć, że zakup polisy NNW grupowej nie wyklucza posiadania indywidualnego ubezpieczenia. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest wyższy koszt zakupu.

     Czy ubezpieczenie szkolne można zawrzeć tylko w szkole?

     Nie. Takie ubezpieczenie szkolne nie musi być zwarte w szkole. Każdy rodzic może poszukać ubezpieczenia dla dziecka na rynku. Gdy zbliża się wycieczka szkolna, konieczne jest wykupienie ubezpieczenia NNW dla dziecka, ale również wtedy rodzic może podjąć własną decyzję. Całoroczne ubezpieczenie szkolne w Compensie sprawdzi się również w tym przypadku.

     Czy ubezpieczenie szkolne obejmuje wakacje?

     Compensa ubezpieczenie szkolne to ochrona przez cały rok, także w czasie przerwy wakacyjnej od nauki. Okres ochrony w ramach polisy nie kończy się z ostatnim dniem roku szkolnego. Wyjazd wakacyjny nad morze, w góry czy do europejskiego kraju, zabawa na podwórku z kolegami, koleżankami, pobyt w domu – NNW szkolne obejmuje również czas wakacyjny.

     Co obejmuje ubezpieczenie szkolne?

     Szkolne ubezpieczenie ucznia dostępne jest w wielu wariantach i każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada w swojej ofercie zróżnicowane sumy ubezpieczenia lub zakres odpowiedzialności. Dlatego, zanim zdecydujesz się na konkretne ubezpieczenie szkolne, dokładnie zapoznaj się ze szczegółami oferty. Pamiętaj, że to od ubezpieczenia NNW będzie zależała ochrona Twojego dziecka i wysokość świadczeń, jakie otrzyma w ramach rekompensaty.

     Dlatego przy wyborze polisy nie warto kierować się ceną, lecz warto skorzystać z ubezpieczenia online, jakie oferuje towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa. Poniżej znajduje się dokładny zakres oferowanego przez nas NNW szkolnego. Dlaczego ubezpieczenie szkolne od następstw w wyniku nieszczęśliwego wypadku zakupiona w Compensie to dobry wybór? Przede wszystkim posiadamy bogatą ofertę i szeroki wybór, dzięki czemu bardzo łatwo jest znaleźć ubezpieczenie online dopasowane do potrzeb dziecka.

     Dokładnie informacje na temat tego, jaki zakres ma ubezpieczenie szkolne w Compensie, znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia NNW szkolnego. Poniżej prezentujemy najważniejsze elementy zakresu, jaki obejmuje pakiet polisy NNW dziecka:

     • trwały uszczerbek na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku (wypłata np. 20% sumy ubezpieczenia za 20% trwałego uszczerbku na zdrowiu) – więcej informacji dotyczących wysokości świadczeń wynikających z procentowego uszczerbku na zdrowiu znajduje się w tabeli procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu,
     • śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku,
     • dodatkowe świadczenie na wypadek śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku w środku lokomocji lub aktów terroru,
     • dodatkowe świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu wskutek aktów terroru,
     • jednorazowe świadczenie na podstawie zaświadczenia lekarskiego z tytułu pogryzienia przez psa lub kota, ukąszenia przez żmiję lub użądlenia oraz ugryzienia kleszcza (jeżeli w następstwie ugryzienia zostanie zdiagnozowana borelioza),
     • jednorazowe świadczenie na podstawie dokumentacji medycznej z tytułu wystąpienia nieszczęśliwego wypadku w przypadku, gdy nie został stwierdzony trwały uszczerbek na zdrowiu,
     • zwrot kosztów leczenia po nieszczęśliwym wypadku ubezpieczonego dziecka,
     • zwrot kosztów pomocy psychologa po nieszczęśliwym wypadku ubezpieczonego dziecka (ubezpieczenie szkolne w swoim zakresie zawiera również zwrot kosztów konsultacji psychologicznych dla opiekuna prawnego po śmierci dziecka w wyniku wypadku),
     • zwrot kosztów poszukiwania dziecka po zaginięciu (koszty dotyczą m.in. wynajęcia detektywa, wydrukowania ulotek, zamieszczenia ogłoszenia w mediach drukowanych, w Internecie),
     • pomoc w przypadku uprowadzenia lub zaginięcia ubezpieczonego dziecka,
     • zwrot kosztów korepetycji, gdy ubezpieczone dziecko nie może pobierać nauki po nieszczęśliwym wypadku (przez min. 7 dni),
     • zwrot kosztów operacji plastycznych poniesionych po nieszczęśliwym wypadku ubezpieczonego dziecka (ubezpieczenie szkolne uwzględnia tu operację zleconą przez lekarza i przeprowadzoną w Polsce),
     • Ochrona dziecka w internecie, czyli zdalna pomoc informatyczna, pomoc psychologiczna i porada prawna.

     Czy ubezpieczenie szkolne obejmuje poza szkołą?

     Tak. Compensa NNW szkolne to ochrona również poza szkołą. Przez cały rok, w roku szkolnym i podczas wakacji, wszędzie, gdzie w danym momencie przebywa. To ochrona w każdym miejscu i rozwiązanie, które może stanowić również ubezpieczenie wycieczki szkolnej. Warto sprawdzić w zakresie ubezpieczenia szkolnego, czy dziecko ubezpieczone jest tylko w Polsce, czy na także za granicą. W przypadku Compensa NNW szkolne ochrona obejmuje następstwa nieszczęśliwych zdarzeń na całym świecie (śmierć i trwały uszczerbek na zdrowiu). Decydując się na ubezpieczenie szkolne, warto sprawdzić Ogólne Warunki Ubezpieczenia i zastrzeżenia dotyczące poszczególnych zdarzeń.

     Do kiedy obowiązuje ubezpieczenie szkolne?

     Okres trwania polisy zazwyczaj zaczyna się 1 września i kończy 31 sierpnia. W przypadku zawarcia ubezpieczenia w innej dacie, Ubezpieczający (rodzic, opiekun prawny) określa datę, która będzie stanowić początek okresu ubezpieczenia. Jeżeli ubezpieczający nie określi tej daty, ubezpieczenie szkolne i związana z nim ochrona zaczyna się do następnego dnia po dniu zawarcia polisy.

     Czy NNW szkolne obejmuje również pobyt w szpitalu?

     NNW szkolne Compensa daje możliwość rozszerzenia zakresu o świadczenie szpitalne. Świadczenie przyznawane jest za każdy dzień pobytu dziecka w szpitalu po nieszczęśliwym wypadku. Dodatkowo w ramach NNW szkolnego ubezpieczone dziecko może liczyć również na jednorazowe świadczenie w ramach leczenia szpitalnego, a po wyjściu ze szpitala na zwrot kosztów z tytułu ewentualnej rehabilitacji.

     Ubezpieczenie NNW dziecka online – czy można je nabyć w ten sposób?

     Tak. Wystarczy tylko 5 minut, aby nabyć ubezpieczenie szkolne dla dziecka online. Polisa zapewni całodobową ochronę przez cały rok. Takie ubezpieczenie możesz zakupić w Compensie indywidualnie, poza szkołą. Więcej szczegółów dotyczących wariantów, zakresu ochrony w danym wariancie i sum ubezpieczenia znajduje się na stronie: https://nnwszkolne.compensa.pl/ i w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

     Jakie dokumenty są potrzebne do likwidacji szkód z ubezpieczenia NNW Szkolnego?

     Przygotowaliśmy specjalną tabelę, która odpowiada na te pytania i porządkuje wszystkie potrzebne w danym przypadku dokumenty. Tabela dotyczy też szkód zgłaszanych w ramach NNW szkolnego i NNW Indywidualnego. Więcej informacji pod linkiem: wymagane dokumenty do likwidacji do likwidacji szkód z ubezpieczenia NNW.

     Ile kosztuje ubezpieczenie dziecka w szkole?

     To, ile kosztuje ubezpieczenie NNW, wynika z indywidualnego wyboru rodzica. Compensa oferuje swoim klientom 3 warianty ubezpieczenia, które różnią się ceną, a także zakresem ochrony. Roczna składka może kosztować 71 zł, ale też wynosić 171 zł. To od decyzji rodzica zależy zatem jakie koszty chcą ponosić za zakup polisy dla dziecka.

     Czy ubezpieczenie szkolne obejmuje wizyty u lekarza?

     Tak, jeżeli wizyta u lekarza związana jest z nieszczęśliwym wypadkiem ubezpieczonego dziecka. NNW szkolne daje możliwość zwrotu kosztów leczenia po nieszczęśliwym wypadku. Te koszty mogą być związane z udzieleniem pomocy lekarskiej lub ambulatoryjnej po takim wypadku, pobytem w szpitalu czy rehabilitacją, na którą skierował dziecko lekarz po pobycie w szpitalu. Oprócz tego zwracamy również koszty badań, operacji i zabiegów laboratoryjnych oraz transportu z miejsca nieszczęśliwego wypadku do szpitala lub ambulatorium. Dokładne informacje na temat zdarzeń objętych ochroną i sum ubezpieczenia, jakie zawiera ubezpieczenie szkolne w Compensie, znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia w Klauzuli nr 1.

     Ubezpieczenie szkolne a wysokość składki – o czym należy pamiętać?

     Wybierając ubezpieczenie szkolne i analizując wysokość składki, warto brać pod uwagę zakres ochrony oraz przede wszystkim wysokość sum ubezpieczenia, które są niezwykle istotne przy każdym ubezpieczeniu NNW. Dotyczy to więc również ubezpieczenia NNW szkolnego. Czasami warto zapłacić trochę więcej za szerszy zakres ochrony i wyższe sumy ubezpieczenia.
     Kwotę, którą zapłacisz za ubezpieczenie szkolne, możesz sprawdzić na stronie: kalkulator ubezpieczenia szkolnego. Sprawdź warianty, zakres ochrony i składkę.

     Co to jest Suma Ubezpieczenia i co wziąć pod uwagę wybierając ubezpieczenie NNW szkolne dla dziecka?

     Suma ubezpieczenia to granica odpowiedzialności Compensy za wymienione zdarzenie. Na stronie: https://nnwszkolne.compensa.pl w poszczególnych wariantach uwzględnione zostały sumy ubezpieczenia obowiązujące w ramach polisy NNW szkolnego. To jest właśnie zakres odpowiedzialności finansowy Compensy. W podanych kwotach zwracane są np. koszty rehabilitacji po nieszczęśliwym wypadku dziecka. Suma ubezpieczenia i zakres ochrony to najważniejsze elementy, jakie wyróżnia dobre ubezpieczenie dla dziecka. Na te elementy należy przede wszystkim zwrócić uwagę przy wyborze NNW szkolnego.

     Co to jest NNW szkolne?

     To ubezpieczenie dla dzieci i młodzieży, które znajduje się w ofercie każdej publicznej placówki oświatowej publicznej, czyli żłobku, przedszkolu, a także szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Polisa ta obowiązuje także w trakcie studiów do 26. roku życia. Ubezpieczenie to zapewnia ochronę zdrowia dziecka nie tylko w trakcie pobytu w placówce oświatowej, ale również w dni wolne od zajęć lekcyjnych. Dodatkowo, wykupując NNW szkolne w Compensie, zyskujesz ochronę dziecka w internecie.

     Polisy tego typu najczęściej są proponowane podczas zebrań dla rodziców na początku każdego roku szkolnego. Bardzo często takie produkty mają niską cenę, lecz składają się z najbardziej podstawowego pakietu, który nie zawiera wielu ryzyk ubezpieczeniowych. Warto wiedzieć, że kupując polisy NNW, nie musisz decydować się na pakiet grupowy. Warto skorzystać z oferty, jaką jest indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka. Jego zakres obejmuje nie tylko następstwa wypadku nieszczęśliwego na terenie szkoły lub przedszkola, lecz również poza nią.

     Taka polisa wyróżnia się tym, że samemu można wybrać zakres ubezpieczenia odpowiadający potrzebom dziecka.

     Jakie ubezpieczenie najlepsze dla dziecka?

     Wybierając samodzielnie ubezpieczenie, należy pamiętać, by nie kierować się wyłącznie wysokością składki. Warto zwrócić uwagę na to, co oferuje konkretne NNW dla dziecka – czy zapewnia ono kompleksową ochronę, czy też w wąskim zakresie.

     Kolejnym czynnikiem jest wysokość odszkodowania, jakie zapewnia NNW dla dziecka. Należy mieć na uwadze, że procent od powstałego uszczerbku na zdrowiu obliczany jest na podstawie sumy ubezpieczenia, czyli maksymalnej kwoty, jaką może wynieść odszkodowanie.

     Jeżeli Twoje dziecko aktywnie uprawia sport lub bierze udział w zajęciach pozalekcyjnych, gdzie trenuje którąś z dyscyplin sportu, to warto, aby polisa dla dziecka również obejmowała swoim zasięgiem następstwa nieszczęśliwych wypadków, które wydarzyły się w trakcie ich trwania.

     Podsumowując, decydując się na wybrane ubezpieczenie szkolne NNW, powinniśmy wnikliwe przeanalizować dostępne pakiety lub warianty. Tylko w ten sposób będziemy pewni, że wybraliśmy polisę NNW dopasowaną do naszych potrzeb.

     Czy ubezpieczenie dziecka w żłobku jest obowiązkowe?

     Wiedząc, jaka jest natura małych dzieci i mając świadomość, że ich ciekawość może doprowadzić do wielu potencjalnie niebezpiecznych sytuacji – zalecamy wykupienie ubezpieczenia NNW dla swojego dziecka. Nawet pomimo tego, że taka polisa nie jest obowiązkowa. Zdarza się, że placówki oświatowe współpracują z wybranymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, oferując grupowe ubezpieczenia szkolne, które gwarantują odszkodowanie za leczenie i rehabilitację w razie nieszczęśliwego wypadku.

     Należy dokładnie zapoznać się z pakietami oferowanymi w wybranym żłobku, ponieważ firmy ubezpieczeniowe same ustalają warunki umowy i wybierają, które choroby, urazy i wypadki kwalifikują się do zwrotu kosztów. Jego wielkość określona jest w specjalnie stworzonej tabeli, w której towarzystwo ubezpieczeniowe określa procentową kwotę odszkodowania należną z tytułu wypadku zdarzającego się w nieszczęśliwych okolicznościach.

     Upewnij się, czy wybrane przez ciebie ubezpieczenie dla dzieci działa także poza terenem żłobka. W przeciwnym wypadku polisa NNW nie będzie obejmowała swoim zasięgiem nieszczęśliwych wypadków, które wydarzyły się poza obszarem placówki. Dobre ubezpieczenie NNW działa nie tylko po zajęciach w żłobku, lecz także w czasie trwania wakacji.

      

     Czy dziecko w przedszkolu musi być ubezpieczone?

     Ubezpieczenie szkolne przynosi wiele korzyści i często zapewnia ubezpieczenie wypadkowe rodzicom, których dzieci są w przedszkolu. Do wyboru mają oni najczęściej polisy grupowe, gdzie kwoty ubezpieczenia są niskie. Niestety pokrycie zapłaty za leczenie i ewentualną rehabilitację może być znikome, a wysokość otrzymywanego odszkodowania może być niewielka.

     Kiedy dzieci rozpoczynają edukację i spędzają większość czasu na dworze, są narażone na obrażenia, którym nie zawsze można zapobiec. Przedszkolaki bawią się, biegają i doznają wielu kontuzji. W takim przypadku wykupienie polisy jest bardzo rozsądną i odpowiedzialną decyzją, dlatego warto zastanowić się nad tym już na wstępie edukacji przedszkolnej.

     Rodzice często zastanawiają się, czy ubezpieczenie NNW w przedszkolu jest konieczne? Otóż nie, nie ma takiego prawnego obowiązku. Nawet, jeżeli placówka oświatowa nalega na zakup takiej polisy, to ostateczna decyzja w tej sprawie zawsze należy do rodziców lub opiekunów dziecka. Zdrowy rozsądek podpowiada jednak, że zakup ubezpieczenia szkolnego dla swojej pociechy w przedszkolu jest właściwą decyzją.

     Czym jest ubezpieczenie dziecka w sieci?

     Ubezpieczenie dziecka w sieci to klauzula w ramach NNW szkolnego w Compensie, która chroni Twoje dziecko na wypadek różnych, często nieprzyjemnych zdarzeń, których może doświadczyć podczas korzystania z internetu. Zapewniamy wsparcie w postaci pomocy informatycznej, prawnej i psychologicznej w przypadku wystąpienia m.in.:

     • utraty konta na portalu społecznościowym, włamania na skrzynkę dziecka czy otrzymaniu/otwarciu podejrzanego e-maila,
     • agresywnych i obraźliwych działań w sieci (tzw. cyberbulling) skierowanych w kierunku Twojego dziecka,
     • uporczywego nękania dziecka w sieci (tzw. stalking)

     Dzięki naszemu ubezpieczeniu jesteś w stanie ochronić Twoje dziecko przed negatywnymi aspektami korzystania z internetu i w razie potrzeby uzyskać profesjonalne wsparcie dla Twojej rodziny.

     Ubezpieczenie szkolne − warianty

     Zakres

     Wariant A

     Wariant B

     Wariant C

     Rozdział II. Świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku.

     30 000 zł

     40 000 zł

     100 0000 zł

     Rozdział III. Dodatkowe świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu wskutek aktów sabotażu i terroru.

     15 000 zł

     20 000 zł

     30 000 zł

     Rozdział IV. Śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku.

     50 000 zł

     70 000 zł

     100 000 zł

     Rozdział V. Dodatkowe świadczenie na wypadek śmierci  w środku lokomocji lub wskutek aktów terroru.

     25 000 zł

     35 000 zł

     50 000 zł

     Rozdział VI. Jednorazowe świadczenie z tytułu pogryzienia przez psa lub kota, ukąszenia przez żmiję, użądlenia.

     jednorazowe świadczenie z wyłączeniem par.4, ust.2, pkt 18 w OWU

     200 zł

     200 zł

     200 zł

     Rozdział VII. Jednorazowe świadczenie z tytułu wystąpienia nieszczęśliwego wypadku w przypadku, gdy nie został ustalony trwały uszczerbek na zdrowiu.

     świadczenie przysługuje, jeżeli nie został orzeczony żaden uszczerbek

     150 zł

     150 zł

     150 zł

     Rozdział IX. Zwrot kosztów korepetycji niezbędnych w następstwie nieszczęśliwego wypadku.

     zwrot kosztów korepetycji, jeżeli Ubezpieczony nie mógł pobierać nauki przez okres co najmniej 7 dni

     500 zł

     500 zł

     500 zł

     Rozdział XI. Zwrot kosztów pomocy psychologicznej po nieszczęśliwym wypadku.

     500 zł

     500 zł

     500 zł

     Rozdział XII. Zwrot kosztów pomocy psychologicznej udzielonej opiekunowi prawnemu w związku ze śmiercią Ubezpieczonego dziecka na skutek nieszczęśliwego wypadku.

     200 zł

     200 zł

     200 zł

     Rozdział VIII. Zwrot kosztów zleconej przez lekarza operacji plastycznej będącej następstwem nieszczęśliwego wypadku.

     10 000 zł

     10 000 zł

     10 000 zł

     Rozdział XIII. Klauzula nr 1. Zwrot kosztów leczenia.

     koszty leczenia, które poniósł ubezpieczony w następstwie zajścia nieszczęśliwego wypadku w okresie ubezpieczenia

     4 000 zł

     6 000 zł

     8 000 zł

     Rozdział XV. Klauzula nr 3. Jednorazowe świadczenie z tytułu leczenia szpitalnego wskutek nieszczęśliwego wypadku. 

     świadczenie przysługuje, jeżeli przyczyną był nieszczęśliwy wypadek

     1 000 zł

     1 500 zł

     3 000 zł

     Rozdział XVI. Klauzula nr 4. Jednorazowe świadczenie z tytułu poważnego zachorowania Ubezpieczonego.

     anemia aplastyczna, choroba tropikalna, cukrzyca tupu II, guz mózgu, mocznica, nowotwór złośliwy, paraliż, poliomylitis, sepsa, stwardnienie rozsiane, udar mózgu, zawał serca, wrodzona wada serca, stan po transplantacji

     5 000 zł

     5 000 zł

     5 000 zł

     Rozdział XVIII. Klauzula nr 6. Zwrot kosztów rehabilitacji.

     4 000 zł

     6 000 zł

     8 000 zł

     Rozdział XIX. Klauzula nr 7. Zwrot kosztów wypożyczenia lub nabycia środków specjalnych lub uszkodzenia sprzętu medycznego.

     wykaz środków w załączniku nr 2

     4 000 zł
     (uszkodzenie sprzętu medycznego limit 500 zł)

     6 000 zł
     (uszkodzenie sprzętu medycznego limit 500 zł)

     8 000 zł
     (uszkodzenie sprzętu medycznego limit 500 zł)

     Rozdział XIV. Klauzula nr 2. dzienne świadczenie szpitalne z powodu choroby

     jeżeli pobyt w szpitalu związany jest z chorobą zdiagnozowaną przez lekarza w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej

     35 zł / dzień
     (limit 2 000 zł)

     35 zł / dzień
     (limit 2 000 zł)

     35 zł / dzień
     (limit 2 000 zł)

     Rozdział XXI. Klauzula nr 9. Jednorazowe świadczenie w przypadku śmierci prawnego opiekuna Ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku.

     3 000 zł

     5 000 zł

     10 000 zł

     Rozdział XXIII. Klauzula nr 11. „Dziecko w sieci”.

     Pomoc prawna, psychologiczna i informatyczna

     2 zgłoszenia
     (w okresie ubezpieczenia)

     2 zgłoszenia
     (w okresie ubezpieczenia)

     2 zgłoszenia
     (w okresie ubezpieczenia)

     Rozdział X. Zwrot kosztów poszukiwania dziecka w przypadku zaginięcia.

     zwrot kosztów wynajęcia detektywa, umieszczenia informacji w mediach, wydruku ulotek

     5 000 zł

     5 000 zł

     5 000 zł

     KOSZT

     73 zł

     100 zł

     171 zł

     Jak działa klauzula bezpieczeństwo dziecka w sieci?

     Pomoc informatyczna, np. w sytuacji utraty konta na portalu społecznościowym, włamania na skrzynkę dziecka czy otrzymaniu/otwarciu podejrzanego e-maila.

     Pomoc prawna, m.in. w przypadku agresywnych i obraźliwych działań w sieci (tzw. cyberbullying).

     Pomoc psychologiczna, m.in. w przypadku uporczywego nękania dziecka w sieci (tzw. stalking).

     Ubezpieczenie NNW szkolne w Compensie – doskonała polisa NNW dla dziecka uczącego się


     Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z wagi ubezpieczenia dla dziecka, dopóki nie będzie go potrzebować. W pędzie dnia codziennego często zapominamy, że nieszczęśliwe zdarzenia zdarzają się nader często. Pech i nieszczęśliwe wypadki nie omijają również szkoły, w której uczą się nasze pociechy.

     Wiemy doskonale, jak żywiołowymi osobami bywają dzieci, które pragnąc poznać otaczający je świat, nie zawsze zwracają uwagę na swoje bezpieczeństwo. Zwłaszcza dzieci w żłobku czy przedszkolu, z racji młodego wieku, nie są w stanie przewidzieć konsekwencji swych działań. Dlatego właśnie ubezpieczenie na skutek nieszczęśliwego wypadku jest tak ważnym zabezpieczeniem finansowy, kiedy zdarzą się niespodziewane sytuacje w placówce oświatowej, ale również w życiu prywatnym.

     Jest to polisa ochronna, która w okresie ubezpieczenia może pomóc pokryć koszty leczenia, opłacić pobyt w szpitalu lub wypłacić jednorazowe świadczenie w razie wypadku czy choroby, a ponieważ dotyczy nieprzewidzianych zdarzeń, może dać Ci spokój, wiedząc, że Twoje dziecko jest pod ochroną w razie, kiedy spotka go nieszczęśliwy wypadek.

     Oferujemy objęcie opieką polisy zarówno najmłodsze dzieci, które uczęszczają do żłobka czy przedszkola, jak i NNW dla żaka, który uczy się w szkole podstawowej lub szkole ponadpodstawowej. W Compensie nie zapominamy również o studentach, dla których również przygotowaliśmy atrakcyjne warunki polisy.

     Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie finansowe nie tylko w szkole, ale również podczas zajęć dodatkowych, wycieczek, praktyk szkolnych, korepetycji czy wakacji. Polisa NNW dla dziecka w Compensie to całoroczna i całodobowa ochrona. Warto dodać, że już zakres pakietu podstawowego jest niezwykle szeroki, a jego ofertę opracowaliśmy na podstawie danych o najpopularniejszych ryzykach, na które narażone są dzieci i młodzież szkolna.

     Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych zdarzeń może pokryć koszty związane z leczeniem w wyniku trwałego uszczerbku na zdrowiu powstałego w następstwie nieszczęśliwego wypadku, a także zapewnić zwrot kosztów operacji plastycznej, która okaże się niezbędna w przypadku nieszczęśliwego wypadku.

     Jednak, jeśli chcesz zadbać o dodatkową ochronę, warto zastanowić się nad rozszerzeniem zakresu ochrony pakietu szkolnego ubezpieczenia, np. o pakiet OC w życiu prywatnym dla dzieci powyżej 13 roku życia.

     Jednorazowe świadczenia są dostępne w ubezpieczeniu szkolnym NNW


     Jeśli kiedykolwiek Twoje dziecko zostało ugryzione przez psa, kota lub żmiję, wiesz, że może to być bolesne doświadczenie dla niego. Czy wiesz, że możesz z tego tytułu otrzymać jednorazowe świadczenie pieniężne?

     Każdy rodzic zna strach, gdy widzi, że jego dziecko jest ranne. Niezależnie od tego, czy chodzi o zadrapane kolano, czy o poważniejszy uraz, myśl o tym, że nasze dzieci cierpią, rozdziera serce. Niestety, wypadki się zdarzają, a czasami mogą one pozostawić trwałe uszkodzenia. Dlatego wielu rodziców decyduje się na indywidualne ubezpieczenie, które obejmuje wypłaty w następstwie nieszczęśliwego zdarzenia, które zapewnia jednorazowe świadczenie w przypadku, gdy ich dziecko dozna urazu.

     Compensa przygotowała atrakcyjny pakiet szkolnego ubezpieczenia NNW, które obejmuje wypłaty świadczenia na skutek takich zdarzeń jak wspomniane ugryzienie przez zwierzę lub jednorazowe świadczenie wypłacane w przypadku zdiagnozowania w okresie ubezpieczenia boreliozy wywołanej przez ukąszenie kleszcza.

     Jest to szczególnie polecana ochrona, kiedy dziecko jest niezwykle aktywne, interesuje się wycieczkami czy wstąpiło do harcerstwa lub gdy w naszym modelu wychowania kontakt z naturą stanowi ważny element życia. Oczywiście kleszcze występują w każdym środowisku, także miejskim, dlatego warto zastanowić się nad taką formą ochrony i wybrać odpowiedni pakiet szkolnego ubezpieczenia NNW od Compensy.

     Dobre ubezpieczenie szkolne – pokrycie kosztów związanych z korepetycjami na skutek nieszczęśliwego zdarzenia


     Ciekawą propozycją, w okresie ubezpieczenia, jest również dodatkowe świadczenie związane z koniecznością udzielania korepetycji. Jeśli zaległości szkolne powstałyby w wyniku następstwa nieszczęśliwego wypadku, a ubezpieczony nie mógł uczyć się w szkole przez co najmniej siedem dni, świadczenie zwraca koszty, w kwocie 500zł. Kwota ta jest obowiązująca dla każdego z wariantów.

     Świadczenie to pomogłoby rodzicom sfinansować naukę przez korepetytora, który mógłby przychodzić do domu i nauczać dziecko. Taka nauka w domu mogłaby pomóc nadrobić wszelkie opuszczone lekcje szkolne i pomogło uczniowi nadrobić zaległości. Jest to świetny sposób, aby pomóc dziecku, które uległo wypadkowi i ma problemy z nadążaniem za nauką w szkole.

     Ubezpieczenie szkolne NNW – alternatywa dla ubezpieczenia grupowego


     Wielu rodziców uważa, że ubezpieczenie grupowe wskutek nieszczęśliwego wypadku oferowane przez szkołę ich dziecka jest najlepszą i jedyną opcją ochrony, ale zazwyczaj tak nie jest. Większość ubezpieczeń NNW oferowanych przez szkołę to polisy grupowe, co oznacza, że zapewniają one ochronę wszystkim członkom grupy (w tym przypadku całej społeczności uczniowskiej) bez względu na indywidualne potrzeby lub ryzyko. Jako rodzic nie mamy także wpływu na to, ile kosztuje polisa NNW dla pojedynczego ucznia, gdyż jej kwota nie jest ustalana indywidualnie, ale dla całej klasy . W związku z tym często warto poświęcić czas na poszukiwanie polisy ubezpieczeniowej dla dziecka, która oferuje szerszy zakres wsparcia, dostosowany do indywidualnych potrzeb.

     Warto podkreśli, że w Compensie nie tylko zadbamy o zdrowie fizyczne dzieci, wypłacając m.in. świadczenie, gdy w wyniku wypadku pojawił się uszczerbek na zdrowiu, ale oferujemy również powypadkową pomoc psychologa.

     Jeśli w okresie ubezpieczenia, na skutek nieszczęśliwego wypadku, pociecha wymaga konsultacji czy pomocy psychologicznej, zwrócimy koszty takiej wizyty u specjalisty. Często problemy tej natury są pokłosiem bodaj najtragiczniejszego w życiu dziecka zdarzenia, którym może okazać się śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku rodzica czy opiekunów prawnych. Ubezpieczenie szkolne NNW w tym wypadku może zabezpieczyć finansowo przyszłość dziecka, pokryć m.in. koszty sesji terapeutycznej.

     Sprawdź też ubezpieczenie NNW Indywidualne

     • całodobowa ochrona na całym świecie,
     • ochrona w ramach ubezpieczenia w pracy i w życiu prywatnym,
     • wsparcie finansowe w przypadku poważnego zachorowania czy trwałego uszczerbku na zdrowiu,
     • możliwość rozszerzenia zakresu ochrony o wiele opcji dodatkowych.
     NNW
     Contrast icon
     Font size icon
     • Font size defualt
     • Font size large
     • Font size extra large