Masz wybór - wybierz najlepsze ubezpieczenie na życie.

Życie

Indywidualne Ubezpieczenie na życie to nie tylko wsparcie w przypadku śmierci. Zakres ochrony, jaki może dać polisa na życie jest dużo większy. Takie ubezpieczenie możesz dopasować do swoich potrzeb, wybierając odpowiednie rozszerzenia umowy. W ten sposób zabezpieczysz to, co dla Ciebie naprawdę ważne. Życie i zdrowie, swoje i osób najbliższych.

Życie pisze różne scenariusze. Powodów do wyboru polisy na życie jest wiele.
Poszukujesz zabezpieczenia finansowego na przyszłość dla swoich dzieci?
Chcesz zapewnić sobie i swojej rodzinie środki na wszelki wypadek?
A może chciałbyś oszczędzać z myślą o emeryturze lub innych wydatkach?

Niezależnie od tego jak planujesz przyszłość, warto wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie. W Compensie masz duży wybór w tej kategorii. Pamiętaj, że polisa na życie pełni wiele ważnych funkcji. Jakich? Przekonaj się poniżej.

Interesuje Cię grupowe ubezpieczenie na życie? Wejdź na: ubezpieczenia dla małych i średnich przedsiębiorstw lub ubezpieczenia dla korporacji.

Unikalne ubezpieczenie na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Produkt łączy w sobie trzy ważne funkcje: ochronną, inwestycyjną i budującą kapitał na przyszłość. Z Compensą Maxima dbasz o swoje życie, zdrowie i finanse. Zabezpieczasz finansowo bliskich na wypadek Twojej śmierci, zyskujesz możliwość inwestowania i gromadzenia kapitału na przyszłość. Masz również dostęp do szerokiej oferty ubezpieczeń dodatkowych, m.in. do leczenia za granicą i eksperckiej opinii medycznej. To Twoja polisa na życie, a zatem zakres ochrony rozszerzasz indywidualnie, wybierając spośród 17 ubezpieczeń dodatkowych. Wśród nich znajdują się ubezpieczenia ze świadczeniami m.in. za uszczerbek na zdrowiu, operację chirurgiczną, pobyt w szpitalu, czy wspominane wcześniej leczenie za granicą. Ubezpieczenie na życie Compensa Maxima może stanowić również finansowe wsparcie w przypadku niezdolności do pracy po nieszczęśliwym wypadku czy w sytuacji leczenia choroby nowotworowej. 

Compensa IKZE to ubezpieczenie na życie z UFK, czyli z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. IKZE to Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego.  Wybierając taką opcję ubezpieczenia, zyskujesz możliwość inwestycji i gromadzenia środków na emeryturę. Oprócz możliwości inwestycji z myślą o przyszłości, zyskujesz wiele korzyści już teraz. Każdego roku możesz odliczyć w corocznym rozliczeniu PIT wpłaty dokonane na IKZE. Ulga podatkowa za dany rok uzależniona jest od progu podatkowego. To nie koniec korzyści. Polisa na życie Compensa IKZE to brak podatku 19% od zysków kapitałowych oraz wybór sposobu wypłacenia środków po ukończeniu 65 lat. Jednorazowo lub w ratach.
Indywidualne ubezpieczenie na życie, którego zakres ochrony może być bardzo szeroki. To ochrona zarówno na wypadek choroby, jak i nieszczęśliwego wypadku. Polisa na życie która przyda się też do zabezpieczenia Twoich zobowiązań finansowych. Gwarancja Ochrona Optima to świetne rozwiązanie np. w przypadku zakupu mieszkania na kredyt hipoteczny. Ubezpieczenie pod kredyt i nie tylko, które optymalnie zabezpieczy Ciebie i najbliższych w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych i pomoże w wywiązaniu się  ze zobowiązań finansowych. W ramach jednej polisy ubezpieczasz siebie, Małżonka/Małżonkę (także Partnera/Partnerkę) oraz dzieci. Co ważne, każdy z ubezpieczonych w ten sposób osób może wybrać indywidualny zakres i czas ochrony oraz wysokość poszczególnych świadczeń.

Indywidualne ubezpieczenie na życie z gwarantowaną dożywotnią rentą? Taka jest właśnie polisa na życie Gwarancja Renta. Rozwiązanie, które będzie cennym wsparciem w przypadku przejścia na emeryturę czy zakończenia aktywności na rynku pracy. To ubezpieczenie na życie i dożycie, które gwarantuje rentę wypłacaną do końca życia. W przypadku dożycia do końca terminu ubezpieczenia, zyskujesz wypłacaną dożywotnio rentę. To z pewnością powiększy domowy budżet na emeryturze. W przypadku śmierci przed zakończeniem okresu ubezpieczenia, świadczenie otrzymają wskazani na polisie uposażeni (uposażony). Zakres ochrony można rozszerzyć m.in. o śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku, także komunikacyjnego czy ryzyka związane z niezdolnością do pracy czy pobytu w szpitalu w  wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Indywidualne ubezpieczenie na życie z pewną wypłatą kapitału na koniec umowy. To zyskujesz, wybierając Gwarancję Komfort. To ubezpieczenie na życie, ale również na dożycie. Gdy polisa na życie się zakończy, otrzymasz sumę ubezpieczenia wskazaną w umowie. W przypadku Twojej śmierci osoby wskazane na polisie (uposażeni) otrzymują ustaloną wysokość świadczenia. W przypadku diagnozy dotyczącej choroby śmiertelnej, otrzymasz przedpłatę świadczenia z tytułu śmierci: 50% sumy ubezpieczenia z tytułu śmierci. W ten sposób polisa na życie daje Ci komfort w postaci przygotowania na wiele scenariuszy. Oprócz wymienionych świadczeń masz możliwość rozszerzania ochrony w ramach polisy na życie związanej m.in. z pobytem w szpitalu czy trwałą utratą zdrowia po nieszczęśliwym wypadku. Gwarancja Komfort daje również możliwość inwestowania w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe.   

Ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym ze składką jednorazową. Zawierasz umowę i płacisz składkę tylko raz za cały okres trwania polisy na życie. Inwestując w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe,  wybierasz strategię oraz cel lokowania swoich środków. Do Twojej decyzji należy również określenie czasu inwestycji. Do wyboru masz również walutę, w której chciałbyś gromadzić środki oraz płacić składkę. Polski złoty, euro lub amerykański dolar. W przypadku Twojej śmierci, osoby przez Ciebie wskazane otrzymają świadczenie. Będzie ono połączeniem sumy ubezpieczenia i zgromadzonych na Twoim indywidualnym rachunku wartości jednostek uczestnictwa w funduszach.

Cenisz sobie elastyczność i możliwość decydowania o każdym szczególe? Między Nami to ubezpieczenie na życie dla Ciebie. Ty ustalasz zakres i wysokość sum ubezpieczenia. W rezultacie otrzymujesz indywidualne ubezpieczenie na życie dopasowane do Twoich potrzeb. Między Nami to również ochrona obejmująca zdarzenia dotyczące życia lub zdrowia Twoich rodziców i teściów. W jakich sytuacjach otrzymasz świadczenie? Diagnoza śmiertelnej choroby, operacja chirurgiczna w kraju lub za granicą czy poważne zachorowanie. Między Nami to również finansowe wsparcie w przypadku szczęśliwych zdarzeń, np. narodzenia dziecka. Oprócz wsparcia w postaci świadczeń dostajesz również pomoc assistance związaną ze zdrowiem. Tak działa polisa na życie Między Nami.

Ubezpieczenie na życie po 60 roku życia? Między Nami Gold będzie najlepszym wyborem. Korzyści to m.in. 3 warianty ubezpieczenia do wyboru, możliwość dopasowania  zakresu do Twoich potrzeb, całodobowa ochrona Twojego zdrowia czy assistance domowy i assistance medyczny. A to oczywiście nie wszystko. Między Nami Gold  to indywidualne ubezpieczenie na życie dedykowane osobom między: 56 a 72 rokiem życia. Oprócz świadczeń z tytułu śmierci Ubezpieczonej osoby i najbliższych, w pakiecie może znaleźć się również pomoc w przypadku uszczerbku na zdrowiu, poważnego zachorowania czy całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnego życia. Dla osób przed 56 rokiem życia proponujemy ubezpieczenie na życie: Między Nami.

Pytania i odpowiedzi

Polisa na życie co to?

Ubezpieczenie na życie co to właściwie jest? To umowa, którą zawiera się z Towarzystwem w celu ochrony własnego życia i zdrowia również w zakresie dotyczącym życia i zdrowia najbliższych i posiadania zabezpieczenia finansowego na wypadek zaistnienia nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Ubezpieczenie na życie na co zwracać uwagę?

Próbując znaleźć najlepsze ubezpieczenie na życie, pod uwagę przede wszystkim należy wziąć zakres ochrony i wysokość poszczególnych świadczeń. Warto sprawdzić, czy dana polisa to ubezpieczenie na życie i dożycie. Na dożycie oznacza, że po zakończeniu umowy otrzymasz gwarantowaną wypłatę świadczenia. Jego wysokość ustalana jest na etapie zawierania polisy. Wszystkie wymienione elementy należy zestawić z kosztami. Ubezpieczenie na życie składka miesięczna, ubezpieczenie na życie cennik czy ubezpieczenie na życie kalkulator to bardzo często wpisywane zdania w wyszukiwarkę. Wysokość składki stawiana jest jako główne kryterium wyboru przez wiele osób. Warto jednak pamiętać, że sama składka bez znajomości zakresu i wysokości świadczeń nie jest wartościową informacją na temat atrakcyjności danej oferty ubezpieczenia na życie.

Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Najpierw należy zdefiniować własne potrzeby ubezpieczeniowe, na jakie polisa ma odpowiadać. Potrzeby, które stoją za poszukiwaniem ubezpieczenia na życie są różne. Może nią być np. chęć zabezpieczenia członków rodziny na wypadek swojej śmierci. W tym przypadku powodem takiej troski mogą być zobowiązanie finansowe w postaci kredytu hipotecznego. Ochrona zdrowia w zakresie nieprzewidzianych zdarzeń i związane z tym często wysokie koszty leczenia lub dochodzenia do pełnej sprawności po nieszczęśliwym wypadku to kolejne motywacje do zawarcia umowy ubezpieczenia na życie i drowie. Podejmując decyzje warto wziąć pod uwagę kilka elementów: zakres ochrony, wysokość świadczeń, wartość składki i zestawić to z dodatkowymi możliwościami, jakie daje ubezpieczenie na życie. Te opcje to m.in. możliwość gromadzenia kapitału na przyszłą emeryturę czy inwestowania w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe (UFK). Warto zebrać kilka ofert i znaleźć najlepsze ubezpieczenie na życie. Takiej oceny najlepiej dokonać indywidualnie. Wpisanie w wyszukiwarkę:  jakie ubezpieczenie na życie wybrać forum czy ubezpieczenie na życie ranking nie jest najlepszym rozwiązaniem. To jedynie wskazówka. Każdy z nas ma przecież inne potrzeby.

Ubezpieczenie na życie co obejmuje?

Świadczenie z tytułu śmierci ubezpieczonego, świadczenie za dożycie określonego wieku (końca umowy ubezpieczenia), finansowe wsparcie w przypadku problemów zdrowotnych, zdiagnozowania problemów zdrowotnych, możliwość inwestowania w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe (UFK) to tylko część z dostępnych opcji. Wszystko zależy od rodzaju ubezpieczenia na życie i możliwości rozszerzenia zakresu. Najlepszym rozwiązaniem będzie rozmowa z agentem ubezpieczeniowym. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki w zakładce kontakt: https://www.compensa.pl/kontakt/.     

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Wszystko zależy od zakresu ochrony i wysokości sum ubezpieczenia za poszczególne zdarzenia (ryzyka). To przede wszystkim te dwa czynniki wpływają na wysokość składki. Kolejnym jest wiek. Wraz z upływem lat, koszt ochrony ubezpieczeniowej wzrasta. Warto o tym pamiętać. Czy można znaleźć korzystne warunki ubezpieczenia na życie po 60. roku życia? Tak. Odpowiedzią jest Między Nami Gold.

Infolinia 801 120 000