Compensa należy do Vienna Insurance Group, lidera ubezpieczeniowego w Europie Środkowo-Wschodniej.
Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group oraz Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group działają od wielu lat na polskim rynku, wciąż rozwijając swoją ofertę, standardy obsługi i sieć sprzedaży, aby wyprzedzać oczekiwania rosnącej liczby Klientów.
Jesteśmy częścią koncernu Vienna Insurance Group, lidera ubezpieczeniowego w Europie Środkowo – Wschodniej.
Co jest naszą wizją?
Wierzymy, że bezpieczeństwo, zaufanie i wsparcie są kluczowe w zmieniającym się świecie. Pragniemy zapewnić je wszystkim osobom w naszym otoczeniu jako firma ubezpieczeniowa oferująca najlepsze rozwiązania i standardy obsługi. Wspierając naszych Klientów w każdym wymiarze ich życia, zyskujemy ich zaufanie i stajemy się dla nich partnerami. Tworzymy wiarygodną i dynamiczną organizację, ponieważ stawiamy na przedsiębiorczość i innowacyjność, a zarazem dbamy o przyjazną atmosferę współpracy.
Co chcemy osiągnąć?
Chcemy nadać marce Compensa wyrazisty charakter, dzięki któremu będzie kojarzona z partnerstwem i wsparciem. Spójna i trafiająca w aktualne potrzeby odbiorców komunikacja pomoże nam w osiągnięciu założonych celów biznesowych. Mamy też nadzieję, że przyczyni się do doskonalenia naszych relacji w zespole i sprawi, że przyjemnie będzie się nam pracowało.
Jakie są nasze aspiracje?
Chcemy, aby Compensa była pierwszym wyborem naszych Klientów, Partnerów biznesowych i Pracowników. Dążymy do osiągnięcia pozycji lidera jakości i lidera technologicznego na polskim rynku ubezpieczeniowym. Stale się rozwijamy, aby stać się jedną z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce i Grupie VIG.
Z ratingiem A+ ze stabilną perspektywą, nadanym przez agencję Standard & Poor’s, Vienna Insurance Group jest najwyżej ocenioną firmą indeksu ATX – największych spółek na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Vienna Insurance Group (VIG) jest jedną z największych grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowo-Wschodniej, z siedzibą w Wiedniu.
Poza rynkiem macierzystym w Austrii, Vienna Insurance Group działa poprzez swoje spółki oraz holdingi ubezpieczeniowe w Albanii, Bułgarii, Niemczech, Estonii, Gruzji, Chorwacji, Łotwie, Liechtensteinie, Litwie, Macedonii, Czarnogórze, Mołdawi, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Czechach, Turcji, na Węgrzech, Ukrainie, Białorusi oraz Bośni i Hercegowinie. Ponadto, Wiener Städtische Versicherung posiada oddziały we Włoszech, Słowenii, a Donau Versicherung we Włoszech.
W skład Vienna Insurance Group (VIG) w Austrii wchodzą WIENER STÄDTISCHE Versicherung, Donau Versicherung i Sparkassen Versicherung.
W Polsce Vienna Insurance Group jest większościowym akcjonariuszem spółek: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group, Vienna Life TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, Wiener TU S.A Vienna Insurance Group.
www.vig.com
2020
Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group - realizacja strategii podatkowej za 2020 rok
Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group - realizacja strategii podatkowej za 2020 rok
Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group - Sprawozdanie o wypłacalności i kondycji finansowej sporządzone na dzień 31 grudnia 2020r. i za rok zakończony tego dnia (rekomendujemy zapisanie pliku na dysku, a następnie otwarcie pliku już z lokalizacji na dysku)
Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group - Sprawozdanie o wypłacalności i kondycji finansowej sporządzone na dzień 31 grudnia 2020r. i za rok zakończony tego dnia (rekomendujemy zapisanie pliku na dysku, a następnie otwarcie pliku już z lokalizacji na dysku)
2019
Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group - Sprawozdanie o wypłacalności i kondycji finansowej sporządzone na dzień 31 grudnia 2019r. i za rok zakończony tego dnia (rekomendujemy zapisanie pliku na dysku, a następnie otwarcie pliku już z lokalizacji na dysku)
Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group - Sprawozdanie o wypłacalności i kondycji finansowej sporządzone na dzień 31 grudnia 2019r. i za rok zakończony tego dnia (rekomendujemy zapisanie pliku na dysku, a następnie otwarcie pliku już z lokalizacji na dysku)
2018
Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group - Sprawozdanie o wypłacalności i kondycji finansowej sporządzone na dzień 31 grudnia 2018r. i za rok zakończony tego dnia
Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group - Sprawozdanie o wypłacalności i kondycji finansowej sporządzone na dzień 31 grudnia 2018r. i za rok zakończony tego dnia
2017
Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group - Sprawozdanie o wypłacalności i kondycji finansowej sporządzone na dzień 31 grudnia 2017r. i za rok zakończony tego dniaCompensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group - Sprawozdanie o wypłacalności i kondycji finansowej sporządzone na dzień 31 grudnia 2017r. i za rok zakończony tego dnia
Polisa Życie TU S.A Vienna Insurance Group - Sprawozdanie o wypłacalności i kondycji finansowej sporządzone na dzień 31 grudnia 2017 r. i za rok zakończony tego dnia
2016Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group - Sprawozdanie o wypłacalności i kondycji finansowej sporządzone na dzień 31 grudnia 2016r. i za rok zakończony tego dniaCompensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group - Sprawozdanie o wypłacalności i kondycji finansowej sporządzone na dzień 31 grudnia 2016r. i za rok zakończony tego dnia
Polisa Życie TU S.A Vienna Insurance Group - Sprawozdanie o wypłacalności i kondycji finansowej sporządzone na dzień 31 grudnia 2016 r. i za rok zakończony tego dnia
Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group
Skład Zarządu
Rada Nadzorcza:Elisabeth Stadler - Przewodnicząca Rady Nadzorczej Harald Riener – Zastępca Przewodniczącej Rady NadzorczejFranz Fuchs - Zastępca Przewodniczącej Rady NadzorczejKlaus Mühleder – Członek Rady Nadzorczej Gerald Lahner – Członek Rady Nadzorczej Jan Monkiewicz – Członek Rady NadzorczejMarek Belka – Członek Rady Nadzorczej
Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group
Rada Nadzorcza:Elisabeth Stadler - Przewodnicząca Rady Nadzorczej Harald Riener – Zastępca Przewodniczącej Rady NadzorczejFranz Fuchs - Zastępca Przewodniczącej Rady NadzorczejKlaus Mühleder – Członek Rady Nadzorczej Gerald Lahner – Członek Rady Nadzorczej Werner Matula – Członek Rady NadzorczejJan Monkiewicz – Członek Rady NadzorczejMarek Belka – Członek Rady Nadzorczej
Zarząd Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group zwanej dalej „Compensa”, w zakresie swoich kompetencji deklaruje gotowość stosowania Zasad Ładu Korporacyjnego dla instytucji nadzorowanych wydanych przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 22 lipca 2014 r.
Zgodnie z zasadą „comply or explain” Zarząd Compensa prezentuje poniżej informację o poszczególnych zasadach, które nie będą stosowane, nie dotyczą Compensa oraz które są stosowane częściowo, a ich pełna implementacja nastąpi w przyszłości.
I. Zasady Ładu Korporacyjnego, które nie będą stosowane:
W związku z powyższym, w ocenie Compensa nie zachodzi potrzeba wprowadzania systemów umożliwiających elektroniczny udział tych akcjonariuszy w obradach.
II. Zasady Ładu Korporacyjnego, które nie dotyczą Compensa.
III. Zasady Ładu Korporacyjnego („ZŁK”), które są stosowane częściowo a ich pełna implementacja nastąpi w przyszłości.
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy oraz Rada Nadzorcza Compensa określą swoje stanowisko zgodnie z harmonogramem ich prac.
Zarząd Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group zwanej dalej „Compensa”, w zakresie swoich kompetencji deklaruje gotowość stosowania Zasad Ładu Korporacyjnego dla instytucji nadzorowanych wydanych przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 22 lipca 2014 r. Zgodnie z zasadą „comply or explain” Zarząd Compensa prezentuje poniżej informację o poszczególnych zasadach, które nie będą stosowane, nie dotyczą Compensa oraz których implementacja nastąpi w przyszłości.
II. Zasady Ładu Korporacyjnego, które nie dotyczą Compensa:
III. Zasady Ładu Korporacyjnego („ZŁK”), których stosowanie nastąpi w przyszłości:
Ogłoszenie o walnym zgromadzeniu z 25 maja 2020 roku.
Ogłoszenie o walnym zgromadzeniu z 24 lipca 2020 roku.
Pierwsze wezwanie do złożenia akcji w spółce z dnia 30 września 2020 roku.
Drugie wezwanie do złożenia akcji w spółce z dnia 21 października 2020 roku.
Trzecie wezwanie do złożenia akcji w spółce z dnia 21 listopada 2020 roku.
Czwarte wezwanie do złożenia akcji w spółce z dnia 21 grudnia 2020 roku.
Piąte wezwanie do złożenia akcji w spółce z dnia 21 stycznia 2021 roku.
W przypadku potrzeby kontaktu związanej z akcjami napisz na adres: akcjonariat@compensa.pl
Oświadczenie Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group
Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group (Towarzystwo), zgodnie z art. 222b ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Ustawa) informuje, że Towarzystwo nie podlega obowiązkowi opracowania i publikowania polityki dotyczącej zaangażowania, ponieważ nie dokonuje we własnym zakresie inwestycji w akcje spółek dopuszczonych do obrotu na rynku regulowanym.
Usługi zarządzania portfelami inwestycyjnymi w skład których wchodzą akcje spółek dopuszczone do obrotu na rynku regulowanym Towarzystwo zleca firmom inwestycyjnym lub Towarzystwom Funduszy Inwestycyjnych.
Zgodnie z art. 222d pkt 3 Ustawy Towarzystwo wyjaśnia: Umowy o zarządzanie portfelami inwestycyjnymi zawarte pomiędzy Towarzystwem a firmami inwestycyjnymi i Towarzystwami Funduszy Inwestycyjnych posiadają zdefiniowane strategie inwestycyjne zawierające listy dopuszczalnych instrumentów finansowych oraz ich limity zaangażowania.
W umowach z firmami inwestycyjnymi i Towarzystwami Funduszy Inwestycyjnych są zdefiniowane stopy odniesienia (benchmarki) i na tej podstawie Towarzystwo dokonuje oceny wyników inwestycyjnych. W przypadku środków własnych Towarzystwa jednym z elementów wynagrodzenia za zarządzanie jest opłata zmienna za osiągnięte wyniki.
Towarzystwo współpracuje z wieloma firmami inwestycyjnymi i Towarzystwami Funduszy Inwestycyjnych i na tej podstawie ma możliwość porównania opłat za usługi zarządzania aktywami. Opłaty za zarządzanie są stałe i wynikają z zawartych umów, a ich ewentualna zmiana jest możliwa tylko za zgodą Towarzystwa. Opłaty za zarządzanie są regulowane przez Towarzystwo z dołu w okresach miesięcznych i kwartalnych.
Zapisy umów o zarządzanie portfelami inwestycyjnymi zawarte pomiędzy Towarzystwem a firmami inwestycyjnymi i Towarzystwami Funduszy Inwestycyjnych obowiązują do czasu ich aktualizacji za zgodą obu stron.
Compensa to nie tylko produkty ubezpieczeniowe, likwidacja szkód, rozwiązania dla Klientów indywidualnych i grupowych. Biznes to coś więcej niż liczby. Żyjemy wśród ludzi, w środowisku, które ciągle się zmienia i wymaga naszej uwagi. Zdrowie, Ludzie, Klimat to ważne elementy, za którymi kryje się jedno słowo: ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Jesteśmy odpowiedzialni za to, co nas otacza. Dlatego w 2019 roku wdrożyliśmy strategię CSR i zrównoważonego rozwoju Compensy opartą o 3 filary:
W tych kierunkach chcemy podążać w najbliższych latach, promując aktywny tryb życia, edukując, odpowiadając na potrzeby ludzi, szukając rozwiązań dla dobra naszego klimatu i środowiska.
Naszą Strategię CSR i wydzielone obszary w każdym z wymienionych filarów pokazuje infografika.
12 praktyk Compensy znalazło się w 19. Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” opublikowanym 15 kwietnia 2021 roku. Nasze działania zostały dostrzeżone w 4 kategoriach: prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, zagadnienia konsumenckie i zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.
Wyróżnione praktyki Compensy to:
Cały raport i wszystkie 1958 praktyk można poznać w raporcie Raporcie.
O 12 wyróżnionych praktykach Compensy czytaj TUTAJ.
W 17. edycji największego w Polsce przeglądu CSR – Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” uwzględniono 6 dobrych praktyk Compensy.
Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawana od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR, oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce.
To już kolejna edycja raportu, której trzonem jest zaproponowany w normie ISO 26000 podział na 7 obszarów społecznej odpowiedzialności biznesu:
Zachęcamy do pobrania i lektury raportu TUTAJ.
Zwiększenie bezpieczeństwa na autostradach, poprawa świadomości kierowców i wyedukowanie ich w zakresie udzielania pierwszej pomocy. To główne założenia ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bezpieczna Autostrada”, której organizatorem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Compensa oraz Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Jak prawidłowo poruszać się po autostradzie? Jakich nieprawidłowych nawyków należy się wystrzegać? Jak utworzyć korytarz ratunkowy w sytuacji zagrożenia? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w ANIMACJI.
Kampania w 2018 roku
W ramach kampanii przewidziany został cykl wydarzeń w Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP), podczas których organizowane były pokazy pierwszej pomocy. Kierowcy otrzymywali pakiety materiałów edukacyjnych zawierające m.in. informacje dla kierowców o tym, jak prawidłowo poruszać się po autostradach, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla dorosłych i najmłodszych, a także karty ICE, pomocne przy powiadamianiu bliskich w razie wypadku. Materiały były rozpowszechniane również na bramkach autostrad i w oddziałach Compensy w całej Polsce.
Zorganizowaliśmy również szkolenia praktyczne i kursy e-learningowe z zakresu pierwszej pomocy dla pracowników kluczowych stacji na A1, A2 i A4 oraz pracowników obsługi autostrad. Dodatkowo wspomniane stacje zostały wyposażone w profesjonalne zestawy pierwszej pomocy. Kampania objęła również konkurs dla kierowców, w którym do wygrania były m.in: polisa komunikacyjna czy kurs bezpiecznej jazdy i nagrody rzeczowe.
Podczas 21 eventów edukacyjnych odwiedziło nas wiele rodzin z dziećmi. Kierowcy chętnie zatrzymywali się przy naszej strefie bezpieczeństwa, brali udział w szkoleniach, testowali swój refleks i percepcje, zadawali mnóstwo pytań. To tylko umocniło nas w przekonaniu, że tematy bezpieczeństwa na drodze i zwiększania świadomości społecznej dotyczącej pierwszej pomocy są niezwykle istotne.
Materiał video podsumowujący naszą kampanię w 2018 roku możesz zobaczyć TUTAJ.
Kampania w 2019 roku
W 2019 roku wróciliśmy z II edycją „Bezpiecznej Autostrady” w odświeżonej wersji. Uzupełniliśmy ją o bezcenną wiedzę na temat zdrowia, badania profilaktyczne. W ten sposób przez cały rok zwracaliśmy uwagę na wpływ naszego stanu zdrowia na bezpieczeństwo, w myśl zasady, że zdrowy kierowca to bezpieczna autostrada. Inspirujemy, edukujemy, zwracamy uwagę, przekazujemy wiedzę i budujemy świadomość.
W trakcie dwóch edycji kampanii stworzyliśmy w sumie 36 stref bezpieczeństwa na autostradach i w miastach, w których łącznie odwiedziło nas prawie 20 tysięcy osób i rozdystrybuowaliśmy blisko 570 tysięcy materiałów.
Chcesz zobaczyć, jak wyglądały nasze strefy bezpieczeństwa w miastach? Zobacz TUTAJ.
Więcej szczegółów na: www.bezpiecznaautostrada.pl
Oświadczenie w związku z Artykułem 3. Przejrzystość strategii dotyczących ryzyka dla zrównoważonego rozwoju
Zgodnie z Art. 3. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/2088 z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych stanowiącym, iż Uczestnicy rynku finansowego publikują na swoich stronach internetowych informacje na temat swoich strategii dotyczących wprowadzania do działalności ryzyk dla zrównoważonego rozwoju w procesie podejmowania decyzji inwestycyjnych, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group przedstawia poniższe informacje.
W ramach prowadzonej działalności Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group identyfikuje następujące kategorie ryzyk: ubezpieczeń zdrowotnych, ubezpieczeń na życie, rynkowe, wartości niematerialnych i prawnych, niewykonywania zobowiązań przez kontrahenta, operacyjne, płynności, reputacji, strategiczne, a także ryzyka nowo powstające, w tym również potencjalnie obejmujące ryzyka ESG (z ang. Environment, Social, Governance).
Chcąc prowadzić działalność w sposób odpowiedzialny wobec klientów, partnerów i społeczeństwa, firmy powinny uwzględniać w swojej działalności czynniki i ryzyka związane ze zrównoważonym rozwojem (ESG).
Ryzyka związane ze zrównoważonym rozwojem mogą dodatkowo wpływać na ryzyko ubezpieczeniowe, zmiany cen, płynności, a tym samym na kondycję finansową i reputację spółki. Ryzyko ESG to sytuacja lub warunki środowiskowe, społeczne lub związane z zarządzaniem, które – jeżeli wystąpią – mogłyby mieć, rzeczywisty lub potencjalny, istotny negatywny wpływ na wartość inwestycji. Ryzyka zrównoważonego rozwoju odnoszą się m.in. do:
W ramach inwestycji własnych Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, jako część Grupy kapitałowej VIG, przyjęła i stosuje Politykę zarządzania aktywami, która nakłada na poszczególne spółki Grupy VIG obowiązek przyjęcia Strategii Inwestycji i Ryzyka. Jej częścią jest Strategia ESG, która określa kryteria dotyczące limitów bezpośrednich inwestycji w papiery wartościowe m.in. w zakresie dwóch sektorów uznanych za wrażliwe: sektor zbrojeniowy oraz sektor węgla energetycznego, które stanowią ograniczenie ryzyka zrównoważonego rozwoju:
Powyższe wykluczenia sektorowe są integralną częścią Strategii zmian klimatycznych Grupy VIG.
Dodatkowo, zgodnie z przyjętą Procedurą dotyczącą wprowadzania zmian w ofercie Ubezpieczeniowych Funduszy Kapitałowych, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group przeprowadza analizę due dilligence podmiotów zarządzających funduszami i portfelami inwestycyjnymi. Analiza obejmuje swym zakresem czynniki ESG w odniesieniu do podejmowanych przez poszczególnych zarządzających decyzji inwestycyjnych i związanych z nimi ryzyk ESG. W celu weryfikacji i oceny istotnego wpływu ryzyk dla zrównoważonego rozwoju na potencjalny zwrot z inwestycji w ramach oferowanych produktów, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group zwraca się do podmiotów zarządzających aktywami i funduszami inwestycyjnymi o informację w tym zakresie.
Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group planuje uwzględniać czynniki zrównoważonego rozwoju jako uzupełnienie rynkowych kryteriów zysku i ryzyka w procesie okresowej analizy portfela UFK oraz zarządzających funduszami i portfelami inwestycyjnymi, o ile nie naruszyłoby to podjętych zobowiązań, które Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group ma wobec obecnych klientów. Jeśli w ramach analizy ocena dwóch lub więcej zarządzających i oferowanych przez nich inwestycji wypadnie podobnie pod względem wyniku zysku i ryzyka, preferowany i wykorzystywany w alokacji portfela jest ten wypadający lepiej pod kątem zrównoważonego rozwoju. Podobny proces analizy i oceny planowany jest przy corocznej analizie funduszy i portfeli inwestycyjnych. Ma to na celu zapewnienie, że kryteria ESG są również odpowiednio uwzględniane przy ocenie ryzyka inwestycyjnego, aby pogodzić wymogi zrównoważonego rozwoju docelowych inwestycji z potrzebami klientów w zakresie dywersyfikacji ryzyka i zysków.
Oświadczenie w związku z Artykułem 4. Przejrzystość w zakresie niekorzystnych skutków dla zrównoważonego rozwoju
Zgodnie z Art. 4. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/2088 z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych stanowiącym, iż Uczestnicy rynku finansowego publikują i utrzymują na swoich stronach internetowych informacje na temat swoich strategii dotyczących negatywnego wpływu decyzji inwestycyjnych na czynniki zrównoważonego rozwoju, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group przedstawia poniższe informacje.
Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group nie bierze pod uwagę głównych niekorzystnych skutków decyzji inwestycyjnych dla czynników zrównoważonego rozwoju w myśl Art. 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/2088 z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych.
Celem ograniczenia wpływu potencjalnych ryzyk na zwrot z inwestycji, w tym również potencjalnie związanych z czynnikami ESG, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group w ramach doboru produktów inwestycyjnych stosuje dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Dodatkowo w ramach inwestycji własnych, zgodnie ze Strategią Inwestycji i Ryzyka, stosuje kryterium wykluczenia sektora zbrojeniowego oraz sektora węgla energetycznego.
Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group rozważa w przyszłości analizę niekorzystnych skutków dla zrównoważonego rozwoju zgodnie z wypracowanymi regulacyjnymi standardami technicznymi oraz zamierza zwiększyć poziom swoich inwestycji o zrównoważonym charakterze.
Oświadczenie w związku z Artykułem 5. Przejrzystość polityk wynagrodzeń w związku z wprowadzaniem do działalności ryzyk dla zrównoważonego rozwoju
Zgodnie z Art. 5. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/2088 z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych stanowiącym, iż Uczestnicy rynku finansowego ujmują w swoich politykach wynagrodzeń informacje o sposobie zapewniania spójności tych polityk z wprowadzaniem do działalności ryzyk dla zrównoważonego rozwoju oraz publikują te informacje na swoich stronach internetowych, Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group przedstawia poniższe informacje.
Polityka wynagradzania Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group jest oparta na metodzie płatności za wyniki finansowe i została skorelowana z potencjalnym wystąpieniem istotnych ryzyk poprzez zobowiązanie do niepodejmowania nadmiernego ryzyka. Nadmierne ryzyka mogą dotyczyć kwestii finansowych oraz niefinansowych w tym w zakresie czynników ESG uwzględniających również kwestie ładu korporacyjnego. Polityka wynagrodzeń członków Zarządu uwzględnia możliwość wypłacenia wynagrodzenia zmiennego, którego wypłata uzależniona jest od oceny przyjętych wewnętrznie celów. Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group planuje wzmocnić swoją politykę dotyczącą związku między wynagradzaniem Zarządu a bardziej precyzyjnymi kryteriami niefinansowymi (ESG).
Podawanie nieprawdziwych danych osobowych, zwiększanie rozmiarów faktycznej szkody, celowe spowodowanie wydarzenia. Te wszystkie elementy składają się na oszustwa, które w ostatnim czasie stały się częstym zjawiskiem w branży ubezpieczeniowej. W sytuacji kiedy takich zdarzeń jest dużo, odczuwa je nie tylko Compensa, ale również nasi Klienci, którzy muszą się liczyć z koniecznością płacenia wyższych składek.
Kierując się naszymi kluczowymi wartościami - jakość i bezpieczeństwo - chcemy zapewnić Klientom bezpieczeństwo i najwyższą jakość usług oraz przeciwdziałać oszustwom. W tym celu podjęliśmy działania antyfraudowe.
Czym są fraudy ubezpieczeniowe?F raudy to świadome działania mające na celu osiągnięcie korzyści materialnej w sposób nieuczciwy i niezgodny z prawem. R ozmiar i skala tego zjawiska z roku na rok jest coraz większa, A negatywne skutki odczuwają nie tylko firmy ubezpieczeniowe. Fraudy…U derzają także w uczciwych Klientów, ze względu na konieczność podniesienia wysokości składek.D latego realizowanie polityki antyfraudowej i przeciwdziałanie wyłudzeniom jest dla Compensy niezwykle istotne.
Kiedy mamy do czynienia z oszustwem ubezpieczeniowym?
Czy wiesz, że...
Statystyki przestępstw ubezpieczeniowych ujawnionych w 2016 rokuJak zamierzamy przeciwdziałać przestępstwom ubezpieczeniowym?
* wszystkie dane pochodzą z „Analizy danych dotyczących przestępstw ujawnionych” Polskiej Izby Ubezpieczeń w 2016 roku.