Szukasz ubezpieczenia OC/AC?

Wypełnij 2 pola i poznaj cenę
OC/AC od razu!


Oblicz cenę

Porównywarka OC i AC Rankomat.pl

30.01.2024

Rankomat jest powszechnie znanym narzędziem na rynku ubezpieczeń, które pojawiło się w 2008 roku jako jedna z pierwszych porównywarek ubezpieczeniowych w Polsce. Główną funkcją Rankomatu jest obliczanie składki ubezpieczeniowej i umożliwienie klientom zakupu polisy przez internet. Przyjrzymy się, jak działa kalkulator Rankomat, jakie rodzaje ubezpieczeń oferuje i co sprawia, że wyróżnia się spośród innych podobnych rozwiązań na rynku.

Porównywarka Rankomat.pl - jak działa? Co oferuje? 

Rankomat to platforma, która pierwotnie zasłynęła jako jedna z pierwszych w Polsce serwisów porównujących ubezpieczenia OC/AC. Z czasem rozszerzyła swoje usługi, ułatwiając znalezienie szerokiego zakresu ubezpieczeń. Dzięki kalkulatorowi dostępnemu na stronie, użytkownicy mogą porównywać ceny różnych rodzajów ubezpieczeń, w tym komunikacyjnego, podróżnego, na nieruchomości oraz na życie.

Serwis Rankomat.pl pozwala na sprawdzenie aktualnych ofert ubezpieczeń oraz na zakup polisy online, co oznacza możliwość zawarcia umowy bez konieczności opuszczania domu. Po wypełnieniu formularza na stronie, informacje są przesyłane do współpracujących z Rankomatem firm ubezpieczeniowych, gdzie są analizowane. Następnie użytkownik otrzymuje propozycje ubezpieczeń od różnych dostawców, prezentowane w postaci rankingu.

Rankomat umożliwia także zakup ubezpieczenia przez internet lub telefonicznie, z możliwością skorzystania z porady doradcy, co ułatwia i przyspiesza cały proces.

Kalkulator OC/AC od Rankomat.pl

Rankomat oferuje kalkulator do obliczania składek OC/AC, choć możliwe jest również wyliczanie składek na ubezpieczenie mieszkania czy porównywanie ubezpieczeń turystycznych. Dzisiaj skupimy się na porównywarce OC/AC.

Aby dokonać kalkulacji składki ubezpieczenia, Rankomat wymaga szczegółowych informacji. Jest to konieczne, ponieważ serwis porównuje oferty różnych ubezpieczycieli, którzy na podstawie zebranych danych obliczają składkę. Różne towarzystwa mogą potrzebować odmiennych informacji - od podstawowych, jak numer rejestracyjny pojazdu czy data urodzenia kierowcy, do bardziej szczegółowych, jak numer PESEL.

Pierwszy etap korzystania z kalkulatora Rankomat polega na wprowadzeniu podstawowych informacji o pojeździe, w tym jego daty produkcji, marki, a także rodzaju ubezpieczenia, które nas interesuje (OC, AC, AC Mini, Assistance lub NNW). Należy także określić datę rozpoczęcia obowiązywania ubezpieczenia, przy czym ciekawostką jest, że wybór daty z najbliższych dni skutkuje informacją o konieczności szybkiego opłacenia składki, aby ubezpieczenie było aktywne.

Kolejnym krokiem jest zaakceptowanie regulaminu porównywarki Rankomat.

Następna część formularza koncentruje się na szczegółowych danych dotyczących pojazdu, takich jak jego aktualny przebieg, szacunkowa liczba kilometrów przejechanych w ciągu roku, kraj pierwszej rejestracji, zabezpieczenia antykradzieżowe, a także miejsce parkowania nocą. Na tym etapie pojawia się również pytanie o numer rejestracyjny pojazdu, który nie jest obowiązkowy, ale jego brak może uniemożliwić wyliczenie składki w niektórych towarzystwach.

Na drugiej stronie formularza pojawia się pytanie dotyczące numeru telefonu, a poniżej widnieje miejsce na wyrażenie zgody do wykorzystywania go w celach marketingowych. Warto wiedzieć, że zarówno podanie numeru telefonu, jak i udzielenie takiej zgody, jest opcjonalne. Kolejne informacje, jakich potrzebuje kalkulator Rankomat do wyliczenia składki, to dane dotyczące samego właściciela. Tutaj już na samym wstępie pojawia się informacja mówiąca o tym, że podanie imienia, nazwiska i numeru PESEL nie jest obowiązkowe, jednak bez tego nie otrzymamy oferty ubezpieczenia od niektórych towarzystw. Następny krok do wykonania kalkulacji, to podanie danych takich jak data urodzenia kierowcy, miejsce zamieszkania czy chociażby zawód. Na koniec pozostają pytania dotyczące historii ubezpieczeniowej kierowcy, odszkodowań wypłacanych z polis OC czy pytanie o towarzystwo zapewniające nam dotychczasową ochronę. Co istotne, Rankomat umożliwia nam zapisanie wykonanej kalkulacji i powrócenie do niej w dowolnym momencie. Chcąc zapisać swoją kalkulację, możemy wysłać ją na adres e-mail. Podając jednak swojego maila, zwróćmy uwagę, że wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowych nie jest obligatoryjne.

Na drugim etapie wypełniania formularza w Rankomacie użytkownik napotyka pytanie o numer telefonu, a także ma możliwość zaznaczenia zgody na wykorzystanie tego numeru w celach marketingowych. Ważne jest, aby wiedzieć, że zarówno podanie numeru telefonu, jak i zgoda na jego użycie marketingowe są dobrowolne. Dalej, kalkulator Rankomat wymaga danych osobowych właściciela pojazdu. Informacja na początku tego segmentu wskazuje, że podanie imienia, nazwiska i numeru PESEL nie jest obligatoryjne, ale ich brak może skutkować brakiem ofert od niektórych ubezpieczycieli.

Kolejny krok w procesie kalkulacji obejmuje wprowadzenie danych takich jak data urodzenia kierowcy, miejsce zamieszkania czy zawód. Na końcu użytkownik musi odpowiedzieć na pytania związane z jego historią ubezpieczeniową, w tym wypłaty odszkodowań z polis OC, czy dotychczasowe ubezpieczenie.

Rankomat oferuje również opcję zapisania wyników kalkulacji, aby móc do nich powrócić później. Aby to zrobić, można wysłać kalkulację na swój adres e-mail. Warto przy tym pamiętać, że zgoda na otrzymywanie informacji handlowych poprzez e-mail nie jest wymagana.

Co jeszcze warto wiedzieć o kalkulatorze OC AC Rankomat?

Rankomat i jego kalkulator OC/AC wymagają od użytkowników poświęcenia nieco czasu na przejście przez wszystkie etapy formularza. Dokładne pytania dotyczące pojazdu i jego właściciela są ważne, ponieważ pełne informacje pozwalają na otrzymanie bardziej kompleksowej oferty ubezpieczeniowej od różnych towarzystw. Niektóre ubezpieczyciele mogą potrzebować jedynie podstawowych danych, jak numer rejestracyjny czy data urodzenia właściciela, podczas gdy inne mogą wymagać numeru PESEL.

Oznacza to, że im mniej danych dostarczymy, tym bardziej ograniczona może być oferta ubezpieczenia. Jednak nawet bez pełnych danych możliwe jest wykonanie kalkulacji. Przy zakupie polisy, jednak, niezbędne będzie podanie pełnych danych kontaktowych, w tym imienia, nazwiska, numeru telefonu i adresu e-mail, na który zostanie przesłana polisa.

Podczas korzystania z porównywarki Rankomat, istotne jest zwrócenie uwagi na zgody, których udzielamy. Często boimy się o prywatność i niechętnie dzielimy się danymi, choć bywa, że bez zastanowienia zaznaczamy pola, nie czytając ich treści.

W Rankomacie, nie wszystkie zgody są obowiązkowe – na przykład zgoda na otrzymywanie informacji handlowych czy marketingowych nie jest wymagana. Warto również zwracać uwagę na pomocne informacje i wskazówki umieszczone przy niektórych polach formularza, które wyjaśniają, dlaczego potrzebne jest podanie określonych danych, lub wskazują, gdzie można je znaleźć.

Zalety i wady kalkulatora OC AC Rankomat

Rankomat i jego kalkulator OC/AC mogą wydawać się nieco zniechęcające ze względu na obszerność formularza, ale ogólnie proces wypełniania jest prosty i intuicyjny. Przejrzystość interfejsu i pomocne informacje wyświetlające się podczas wypełniania formularza (np. przypomnienie o konieczności wcześniejszego opłacenia składki dla szybkiego rozpoczęcia ochrony) ułatwiają korzystanie z narzędzia.

Jedną z zalet Rankomatu jest możliwość wyliczenia składki ubezpieczeniowej dla samochodu, który jeszcze nie jest naszą własnością. To przydatne dla osób, które chcą zrozumieć potencjalne koszty utrzymania auta przed jego zakupem. Po wyświetleniu ofert ubezpieczeniowych użytkownik ma dostęp do szczegółowego przeglądu każdej propozycji, co obejmuje zakres ubezpieczenia, dostępne opcje płatności i aktualne promocje.

Rankomat oferuje również funkcję porównywania ofert różnych ubezpieczycieli, co jest szczególnie przydatne dla kierowców szukających najlepszego ubezpieczenia.

Jednakże brak paska postępu lub informacji o kolejnych krokach w kalkulatorze może być postrzegany jako wada. Użytkownicy mogą nie wiedzieć, ile jeszcze czasu zajmie im uzyskanie oferty, co może prowadzić do frustracji po przejściu kilku stron formularza.

Podsumowanie

Podsumowując, Rankomat, jak każda porównywarka, ma swoje plusy i minusy. Opinie użytkowników są ważne, ponieważ pomagają innym w wyborze odpowiedniego ubezpieczenia. Coraz więcej osób ceni sobie nowoczesne rozwiązania technologiczne, które upraszczają codzienność i umożliwiają łatwe znalezienie oraz zakup odpowiedniego ubezpieczenia.


Poprzedni Następny
Przeczytaj też