UBEZPIECZENIE DOMU

Zadbaj o swoje zwierzę domowe z Moim Companem

21.09.2020

Koty spadają zawsze na 4 łapy i mają 9 żyć. Gdyby tak było w rzeczywistości, poszukiwanie weterynarza dla naszych czworonogów, kotów lub psów byłoby niepotrzebne. Z jednej strony obowiązkowe szczepienia, profilaktyka, z drugiej choroby i urazy. Koszty wizyt u lekarza weterynarii nieraz mogą zaskoczyć. Jak się na to przygotować? Odpowiednim ubezpieczeniem.

Polacy kochają zwierzęta!

Według Raportu TNS Polska „Zwierzęta w polskich domach”, ponad 48% Polaków jest właścicielem zwierzęcia domowego. W grupie badanych najczęściej posiadanymi zwierzętami są psy (83%), za nimi skradają się koty (44%). Zwierzęta domowe można spotkać przede wszystkim na wsi. Psa posiada tam aż 92% mieszkańców. W miastach jest to ponad 60% mieszkańców. Ponad połowa mieszkających na wsi (52%) zadeklarowała również, że ma w domu kota.

TNS Polska zapytał również Polaków o ich stosunek do zwierząt. 87% respondentów zgodnie stwierdziło, że “pies jest najlepszym przyjacielem człowieka”. 91% ankietowanych uważa, że opieka nad zwierzęciem jest dużą odpowiedzialnością. Z odpowiedzialnością wiąże się troska o zdrowie zwierzaka.

Zwierzęta domowe zdrowe jak ryba? Niekoniecznie…

Rynek usług dla zwierząt domowych w Polsce to około 3 miliardów złotych rocznie. Największą część tej kwoty stanowią usługi lecznicze. U zwierząt domowych, szczególnie tych rasowych, coraz częściej pojawiają się choroby genetyczne, wirusowe czy pasożytnicze. Od ponad dekady obserwowany jest także wzrost zachorowań na nowotwory u psów i kotów.

Do najczęstszych chorób tych zwierząt należą: zwyrodnienia stawów (szczególnie psy duże), otyłość, nowotwory, cukrzyca, niewydolność nerek, choroby układu moczowego, koci tyfus, parwowiroza, nosówka.

Rasy, które są obarczone najwyższym ryzykiem chorób genetycznych to:

  • wśród psów: labrador retriever, mops, buldożek francuski, owczarek niemiecki, cocer spaniel, bulldog, doberman, collie,
  • wśród kotów: munchikin, kot perski, maine coon, devon rex, cornish rex, sphinx, ragdoll.

Koszty leczenia zwierząt domowych

Leczenie zwierząt domowych to spory wydatek dla domowego budżetu. Sama wizyta u weterynarza to koszt od 30 do 100 złotych, a w przypadku wizyt domowych zapłacimy od 60 do 180 zł. Na badanie USG wydamy z kolei nawet 250 zł.

Mój Compan to rozwiązanie dla Twojego zwierzaka

Ubezpieczamy dom, siebie, członków rodziny – warto więc pomyśleć też o ubezpieczeniu naszego pupila. Compensa oferuje takie rozwiązanie w ramach klauzuli: Mój Compan przy ubezpieczeniu Mój Dom. Jak to działa? 

Gdy Twój pies lub kot zachoruje, Compensa zwraca koszty wydatków poniesionych na wizyty weterynaryjne, badania diagnostyczne, zakup leków czy zabiegi ambulatoryjne lub chirurgiczne. Podobnie w przypadku, gdy leczenie psa lub kota będzie wynikiem nieszczęśliwego wypadku. Compensa zwróci również koszty uśpienia, kremacji i pochówku z konieczności. A w przypadku, kiedy leczenie okaże się bezskuteczne, wypłacimy również świadczenie na zakup nowego zwierzęcia.

Zadbaj o swojego zwierzaka z ubezpieczeniem Mój Compan. Wybierając ubezpieczenie Compensa Mój Dom, dopytaj o ubezpieczenie weterynaryjne psów i kotów Mój Compan.