ASSISTANCE

Assistance medyczny i domowy, czyli pomoc w codziennych sprawach

02.11.2020

Pomoc w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia? Wsparcie w razie różnych awarii w mieszkaniu? Rozwiązanie zawiłych prawniczych spraw? To wszystko może przyprawić o ból głowy. Asysta, pomocna dłoń, z pewnością przydałaby się każdemu. Szczególnie jeśli jesteśmy seniorami, a nie chcemy obarczać problemami swoich najbliższych. Gdzie szukać tej pomocy?

Pomoc można znaleźć w… ubezpieczeniu. Zawierając polisę na życie, mieszkaniową czy komunikacyjną (OC i AC), w pakiecie dostajemy często różne opcje Assistance. W przypadku ubezpieczenia mieszkania czy domu możemy liczyć na tzw. Home Assistance. Czy znajduje się on w zakresie oferty ubezpieczeniowej? Warto sprawdzić to przed zawarciem takiej umowy. 

Jak wygląda sytuacja z ubezpieczeniami na życie? Wielu z nas myśli, że polisa na życie to wyłącznie rodzaj zabezpieczenia, umożliwiającego wypłatę świadczeń w przypadku śmierci, wypadków czy choroby. To z pewnością najważniejsza funkcja ubezpieczeń życiowych. Pamiętać należy jednak również o tym, że taka polisa może dać nam pomoc na co dzień i bezcenne dodatkowe wsparcie w przypadku problemów zdrowotnych, np. poprzez Assistance medyczny.

Między Nami Gold

W Między Nami Gold możesz na nas liczyć. Pomożemy w codziennych sprawach, tych dotyczących Twojego zdrowia, ale nie tylko. Pomocny będzie z pewnością także Assistance domowy, czyli pomoc na co dzień w niecodziennych awariach.  

Między Nami Gold to ubezpieczenie indywidualne, które zabezpiecza życie i chroni zdrowie osób między 56 a 72 rokiem życia. Więcej o zakresie i korzyściach płynących z ubezpieczenia oferty Między Nami Gold opisaliśmy w artykule: Między Nami Gold, czyli ubezpieczenie na miarę wieku. Teraz skupiamy się nad Assistance medycznym i domowym.

Assistance medyczny ­­

Osoby między 55 a 72 rokiem życia są bardziej narażone na urazy i wypadki niż osoby młode. Assistance medyczny w ramach ubezpieczenia Między Nami Gold to organizacja i pokrycie kosztów wielu usług pomocnych po nieszczęśliwym wypadku oraz po lub w trakcie choroby. Dla Ciebie oraz Twojego Małżonka lub Partnera.

Między Nami Gold  obejmuje szeroki zakres świadczeń po nieszczęśliwym wypadku w przypadku: wizyty u lekarza, u specjalisty, korzystania z pomocy rehabilitanta czy pielęgniarki.  W przypadku rehabilitacji możesz  skorzystać z wizyty fizykoterapeuty w domu lub w poradni wraz z transportem. A jeżeli zdarzy się nieszczęśliwy wypadek, który  poskutkuje inwalidztwem, ubezpieczony może liczyć na organizację wypożyczenia lub zakupu sprzętu rehabilitacyjnego z transportem.

W ramach pakietu, możliwe jest również dostarczenie do miejsca zamieszkania leków, które zostały przepisane przez lekarza oraz  zorganizowanie transportu medycznego (do placówki medycznej, między placówkami oraz z placówki do miejsca zamieszkania).

Assistance medyczny to także całodobowa infolinia medyczna, z której możesz korzystać bez limitu. Wiemy, jak ważne jest szybkie wsparcie w trudnej sytuacji. W ramach pakietu do dyspozycji pozostaje również infolinia kardiologiczna po co najmniej czterodniowej

Co jeszcze znajdziesz w Assistance medycznym w ramach Między Nami Gold?

  • pomoc psychologiczna trudnej sytuacji losowej,
  • pomoc domowa po hospitalizacji,
  • pomoc w przystosowaniu miejsca pracy  w przypadku inwalidztwa będącego wynikiem nieszczęśliwego wypadku,
  • opieka nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi,
  • opieka nad zwierzętami (tylko pies lub kot),
  • konsultacja laryngologa.

Ekspercka Opinia Medyczna z asystą prawną

Między Nami Gold umożliwia uzyskanie eksperckiej opinii medycznej z zakresu kardiologii i kardiochirurgii, onkologii, neurochirurgii i ortopedii. Odpowiadamy za organizację i pokrycie kosztów takiej opinii, jeśli dolegliwość zdrowotna zostanie zdiagnozowana pierwszy raz w okresie ubezpieczenia. W uzasadnionych przypadkach oferujemy również asystę prawną.

Asysta prawna to pomoc administracyjno-prawna (np. przygotowania odpowiednich dokumentów) w uzyskaniu zgody na finansowanie leków oraz leczenie lub zwrot kosztów leczenia za granicą. W ten sposób możesz zatroszczyć się o swoje zdrowie, a nam pozostawić formalności związane z dokumentacją. 

Assistance domowy

Każdemu mogą zdarzyć się takie sytuacje jak zatrzaśnięcie drzwi, problemy z instalacją elektryczną czy hydrauliczną lub inna awaria w domu. To sytuacje stresujące, podczas których trudno zachować spokój i zimną krew. Szybka reakcja to klucz do minimalizacji skutków nieprzewidzianych sytuacji, jednak w stresie często nie wiemy do kogo zwrócić się o pomoc, co zrobić czy do kogo zadzwonić.

Ubezpieczenie Między Nami Gold to gwarancja szybkiego wsparcia za sprawą Assistance domowego. W zakresie mamy m.in: pomoc elektryka, hydraulika, dekarza, szklarza czy ślusarza. A kiedy awaria w mieszkaniu powoduje, że nie możesz w nim mieszkać przez jakiś czas i konieczny jest remont budynku, uszkodzonej instalacji, z pomocą przyjdzie opcja dozoru, przewozu i przechowania rzeczy.   

Compensa Między Nami Gold to pomoc w na wielu płaszczyznach. To nie tylko ochrona życia, ale także i zdrowia. Assistance domowy i medyczny sprawia, że nie jesteś pozostawiony sam sobie i możesz liczyć na pomoc w wielu sytuacjach. 


Przeczytaj też