Między Nami Gold, czyli ubezpieczenie na życie dla seniorów.

13.10.2020

Tyle masz lat na ile się czujesz. To zdanie najlepiej obrazuje współczesne podejście do mijających lat. Wiek przestaje być ograniczeniem. Czasami staje się jedynie wyzwaniem. Zbliżając się do emerytury lub będąc na niej wciąż pozostajemy aktywni, cieszymy się życiem i realizujemy marzenia…, chwytamy wiatr w żagle… Niezależnie od kierunku wiatru w naszym życiu możemy korzystać z ochrony ubezpieczeniowej. Przykład? Między Nami Gold - rozwiązanie na miarę wieku. W tym przypadku dla osób między 56

 Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Każdy postrzega starość trochę inaczej. Dla małych dzieci zapewne już rodzice będą osobami starszymi. Dla 50-latków starość zaczyna się zazwyczaj po 70-tce. Takie społeczne postrzeganie starości uzależnione od wieku, w jakim jesteśmy potwierdzają badania. Naukowcy z Pew Research Center w USA zapytali 300 osób w różnym wieku, by określili: “Kiedy zaczyna się starość?”. Najmłodsi badani, Ci poniżej 30 lat stwierdzili, że o starości można mówić po 60-tce. Osoby w wieku od 30 do 49 lat mianem seniorów zazwyczaj określali osoby po 70 roku życia. Próg starości dla osób między w przedziale 50-64 lat to 72 lata. Badani w wieku 65+ uważają, że starość zaczyna się w wieku 74 lat. Najciekawsze jest jednak to, że tylko 35% badanych powyżej 75 lat potwierdziło, że czuje się staro. Pozostali, którzy w roku pojawienia się utworu “Forever Young” grupy Alphaville (1984) mieli już 40 lat wciąż czują się młodo. To najlepszy dowód na to, że wiek w dzisiejszym świecie to tylko liczba. Więcej o wspomnianym badaniu możecie przeczytać tutaj.

Aktywny senior

Senior nie taki stary jak go malują

Gdy stajemy się osobami starszymi, jedno jest pewne. Z wiekiem wzrasta nasze doświadczenie życiowe, gromadzimy bagaż przeżyć i wiemy dużo więcej o życiu. Nie musimy też zrezygnować z wszelkiej aktywności i zmieniać swoich młodzieńczych przyzwyczajeń. Duża część seniorów długo pozostaje czynna zawodowo. Wystarczy chociażby spojrzeć na ilość klubów seniora, uniwersytetów trzeciego wieku lub też popularność wyjazdów dla seniorów.

Aktywność na co dzień, zarówno zawodowa jak i fizyczna, życie rodzinne, kontakt z dziećmi, wnukami. To wszystko sprawia, że starość nabiera innych barw. Co jednak w sytuacji, gdy kolory te nieco zblakną na skutek nieszczęśliwego wypadku, choroby czy innych problemów zdrowotnych? I tu dochodzimy do pytania: Jak wygląda oferta ubezpieczeniowa dla osób starszych? Czy prawdą jest stwierdzenie, że nigdy nie jest za późno na ubezpieczenie?  

Zadbaj o jesień życia z Między Nami Gold

Ubezpieczenie na życie, ochrona zdrowia i wsparcie na co dzień. Te 3 elementy tworzą kompleksowy program ubezpieczenia dla osób między 56 a 72 rokiem życia. Przepis na zapewnienie sobie bezpieczeństwa i niezależności w późnym wieku. 

Co możesz zyskać z Między Nami Gold? 

Wsparcie finansowe w przypadku:

  • śmierci Małżonka/Partnera,
  • poważnego zachorowania,
  • niezdolności do pracy,
  • pobytu w szpitalu,
  • operacji chirurgicznej.

Wsparcie medyczne w chorobie i po wypadku dla Ciebie i Twoich bliskich poprzez rozbudowany assistance medyczny. Składa się na niego m.in.:

  • rehabilitacja,
  • pomoc psychologa,
  • transport medyczny do placówki medycznej oraz z placówki do miejsca zamieszkania,
  • ekspercka opinia medyczna (z zakresu: onkologii, kardiologii i kardiochirurgii,  neurochirurgii i ortopedii) oraz asysta prawna, czyli pomoc w sprawach administracyjnych i prawnych związanych z NFZ.

Między Nami Gold to także assistance domowy, czyli pomoc w awaryjnych sytuacjach w domu czy mieszkaniu. Przykład? Zorganizowanie pomocy w przypadku uszkodzonej rury, problemów z elektryką czy zatrzaśniętych drzwi. Assistance domowy obejmuje organizacje lub pokrycie kosztów robocizny hydraulika, elektryka ślusarza, dekarza, szklarza, stolarza. 

Bez względu na to ile mamy lat i na ile lat się czujemy, powinniśmy zadbać o swoje zdrowie, przyszłość, postawić na pełną niezależność i bezpieczeństwo. Droga do takiego stanu prowadzi przez Między Nami Gold - ubezpieczenie na miarę wieku. Sprawdź video poniżej i dowiedz się więcej na stronie: https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/miedzy-nami-gold/. A jeśli chcesz porównać ubezpieczenia na życie między sobą i dokonać najlepszego wyboru, sprawdź nasz ranking ubezpieczeń na życie i zdobądź najważniejsze informacje o poszczególnych produktach.


Poprzedni Następny
Przeczytaj też
Assistance medyczny i domowy, czyli pomoc w codziennych sprawach

Pomoc w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia? Wsparcie w razie różnych awarii w mieszkaniu? Rozwiązanie zawiłych prawniczych spraw? To wszystko może przyprawić o ból głowy. Asysta, pomocna dłoń, z pewnością przydałaby się każdemu. Szczególnie jeśli jesteśmy seniorami, a nie chcemy obarczać problemami swoich najbliższych. Gdzie szukać tej pomocy?

Czytaj więcej
Jakie wybrać ubezpieczenie na życie dla seniorów?

Rozpoczęcie okresu emerytalnego nie musi oznaczać braku możliwości zakupu ubezpieczenia na życie. Jest to istotny element nie tylko zapewniający wsparcie nam, ale również naszym bliskim. Standardowe ubezpieczenie na życie dla seniorów zakłada przede wszystkim świadczenie na wypadek śmierci ubezpieczonego. A co więcej? Jakie są zasady zawarcia umowy ubezpieczenia na życie, gdy upływają nam kolejne lata? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie na życie dla seniora i ochrona zdrowia

Życie i zdrowie to wartości nadrzędne, które chcemy chronić za wszelką cenę. A na to zawsze jest czas. Niezależnie czy mamy 20, 40 czy 60 lat. Zdrowie jest podstawą naszego codziennego funkcjonowania w każdym wieku. Między Nami Gold to odpowiedź na potrzeby ubezpieczeniowe, gdy przekroczymy 56. rok życia. To szeroki zakres ubezpieczenia przy stosunkowo niskich składkach. Co dokładnie zawiera takie ubezpieczenie dla seniorów? W jakich sytuacjach można liczyć na świadczenie?

Czytaj więcej