Assistance medyczny i domowy, czyli pomoc w codziennych sprawach

02.11.2020

Pomoc w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia? Wsparcie w razie różnych awarii w mieszkaniu? Rozwiązanie zawiłych prawniczych spraw? To wszystko może przyprawić o ból głowy. Asysta, pomocna dłoń, z pewnością przydałaby się każdemu. Szczególnie jeśli jesteśmy seniorami, a nie chcemy obarczać problemami swoich najbliższych. Gdzie szukać tej pomocy?

Pomoc można znaleźć w… ubezpieczeniu. Zawierając polisę na życie, mieszkaniową czy komunikacyjną (OC i AC), w pakiecie dostajemy często różne opcje Assistance. W przypadku ubezpieczenia mieszkania czy domu możemy liczyć na tzw. Home Assistance. Czy znajduje się on w zakresie oferty ubezpieczeniowej? Warto sprawdzić to przed zawarciem takiej umowy. 

Jak wygląda sytuacja z ubezpieczeniami na życie? Wielu z nas myśli, że polisa na życie to wyłącznie rodzaj zabezpieczenia, umożliwiającego wypłatę świadczeń w przypadku śmierci, wypadków czy choroby. To z pewnością najważniejsza funkcja ubezpieczeń życiowych. Pamiętać należy jednak również o tym, że taka polisa może dać nam pomoc na co dzień i bezcenne dodatkowe wsparcie w przypadku problemów zdrowotnych, np. poprzez Assistance medyczny.

Między Nami Gold

W Między Nami Gold możesz na nas liczyć. Pomożemy w codziennych sprawach, tych dotyczących Twojego zdrowia, ale nie tylko. Pomocny będzie z pewnością także Assistance domowy, czyli pomoc na co dzień w niecodziennych awariach.  

Między Nami Gold to ubezpieczenie indywidualne, które zabezpiecza życie i chroni zdrowie osób między 56 a 72 rokiem życia. Więcej o zakresie i korzyściach płynących z ubezpieczenia oferty Między Nami Gold opisaliśmy w artykule: Między Nami Gold, czyli ubezpieczenie na miarę wieku. Teraz skupiamy się nad Assistance medycznym i domowym.

Assistance medyczny ­­

Osoby między 55 a 72 rokiem życia są bardziej narażone na urazy i wypadki niż osoby młode. Assistance medyczny w ramach ubezpieczenia Między Nami Gold to organizacja i pokrycie kosztów wielu usług pomocnych po nieszczęśliwym wypadku oraz po lub w trakcie choroby. Dla Ciebie oraz Twojego Małżonka lub Partnera.

Między Nami Gold  obejmuje szeroki zakres świadczeń po nieszczęśliwym wypadku w przypadku: wizyty u lekarza, u specjalisty, korzystania z pomocy rehabilitanta czy pielęgniarki.  W przypadku rehabilitacji możesz  skorzystać z wizyty fizykoterapeuty w domu lub w poradni wraz z transportem. A jeżeli zdarzy się nieszczęśliwy wypadek, który  poskutkuje inwalidztwem, ubezpieczony może liczyć na organizację wypożyczenia lub zakupu sprzętu rehabilitacyjnego z transportem.

W ramach pakietu, możliwe jest również dostarczenie do miejsca zamieszkania leków, które zostały przepisane przez lekarza oraz  zorganizowanie transportu medycznego (do placówki medycznej, między placówkami oraz z placówki do miejsca zamieszkania).

Assistance medyczny to także całodobowa infolinia medyczna, z której możesz korzystać bez limitu. Wiemy, jak ważne jest szybkie wsparcie w trudnej sytuacji. W ramach pakietu do dyspozycji pozostaje również infolinia kardiologiczna po co najmniej czterodniowej

Co jeszcze znajdziesz w Assistance medycznym w ramach Między Nami Gold?

  • pomoc psychologiczna trudnej sytuacji losowej,
  • pomoc domowa po hospitalizacji,
  • pomoc w przystosowaniu miejsca pracy  w przypadku inwalidztwa będącego wynikiem nieszczęśliwego wypadku,
  • opieka nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi,
  • opieka nad zwierzętami (tylko pies lub kot),
  • konsultacja laryngologa.

Ekspercka Opinia Medyczna z asystą prawną

Między Nami Gold umożliwia uzyskanie eksperckiej opinii medycznej z zakresu kardiologii i kardiochirurgii, onkologii, neurochirurgii i ortopedii. Odpowiadamy za organizację i pokrycie kosztów takiej opinii, jeśli dolegliwość zdrowotna zostanie zdiagnozowana pierwszy raz w okresie ubezpieczenia. W uzasadnionych przypadkach oferujemy również asystę prawną.

Asysta prawna to pomoc administracyjno-prawna (np. przygotowania odpowiednich dokumentów) w uzyskaniu zgody na finansowanie leków oraz leczenie lub zwrot kosztów leczenia za granicą. W ten sposób możesz zatroszczyć się o swoje zdrowie, a nam pozostawić formalności związane z dokumentacją. 

Assistance domowy

Każdemu mogą zdarzyć się takie sytuacje jak zatrzaśnięcie drzwi, problemy z instalacją elektryczną czy hydrauliczną lub inna awaria w domu. To sytuacje stresujące, podczas których trudno zachować spokój i zimną krew. Szybka reakcja to klucz do minimalizacji skutków nieprzewidzianych sytuacji, jednak w stresie często nie wiemy do kogo zwrócić się o pomoc, co zrobić czy do kogo zadzwonić.

Ubezpieczenie Między Nami Gold to gwarancja szybkiego wsparcia za sprawą Assistance domowego. W zakresie mamy m.in: pomoc elektryka, hydraulika, dekarza, szklarza czy ślusarza. A kiedy awaria w mieszkaniu powoduje, że nie możesz w nim mieszkać przez jakiś czas i konieczny jest remont budynku, uszkodzonej instalacji, z pomocą przyjdzie opcja dozoru, przewozu i przechowania rzeczy.   

Compensa Między Nami Gold to pomoc w na wielu płaszczyznach. To nie tylko ochrona życia, ale także i zdrowia. Assistance domowy i medyczny sprawia, że nie jesteś pozostawiony sam sobie i możesz liczyć na pomoc w wielu sytuacjach. 

Chcesz porównać ubezpieczenia na życie między sobą i dokonać najlepszego wyboru? Sprawdź nasz ranking ubezpieczeń na życie i zdobądź najważniejsze informacje o poszczególnych produktach.


Poprzedni Następny
Przeczytaj też
Między Nami Gold, czyli ubezpieczenie na życie dla seniorów.

Tyle masz lat na ile się czujesz. To zdanie najlepiej obrazuje współczesne podejście do mijających lat. Wiek przestaje być ograniczeniem. Czasami staje się jedynie wyzwaniem. Zbliżając się do emerytury lub będąc na niej wciąż pozostajemy aktywni, cieszymy się życiem i realizujemy marzenia…, chwytamy wiatr w żagle… Niezależnie od kierunku wiatru w naszym życiu możemy korzystać z ochrony ubezpieczeniowej. Przykład? Między Nami Gold - rozwiązanie na miarę wieku. W tym przypadku dla osób między 56

Czytaj więcej
Jakie wybrać ubezpieczenie na życie dla seniorów?

Rozpoczęcie okresu emerytalnego nie musi oznaczać braku możliwości zakupu ubezpieczenia na życie. Jest to istotny element nie tylko zapewniający wsparcie nam, ale również naszym bliskim. Standardowe ubezpieczenie na życie dla seniorów zakłada przede wszystkim świadczenie na wypadek śmierci ubezpieczonego. A co więcej? Jakie są zasady zawarcia umowy ubezpieczenia na życie, gdy upływają nam kolejne lata? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie na życie dla seniora i ochrona zdrowia

Życie i zdrowie to wartości nadrzędne, które chcemy chronić za wszelką cenę. A na to zawsze jest czas. Niezależnie czy mamy 20, 40 czy 60 lat. Zdrowie jest podstawą naszego codziennego funkcjonowania w każdym wieku. Między Nami Gold to odpowiedź na potrzeby ubezpieczeniowe, gdy przekroczymy 56. rok życia. To szeroki zakres ubezpieczenia przy stosunkowo niskich składkach. Co dokładnie zawiera takie ubezpieczenie dla seniorów? W jakich sytuacjach można liczyć na świadczenie?

Czytaj więcej