Ubezpieczenie na życie dla seniora i ochrona zdrowia

12.04.2021

Życie i zdrowie to wartości nadrzędne, które chcemy chronić za wszelką cenę. A na to zawsze jest czas. Niezależnie czy mamy 20, 40 czy 60 lat. Zdrowie jest podstawą naszego codziennego funkcjonowania w każdym wieku. Między Nami Gold to odpowiedź na potrzeby ubezpieczeniowe, gdy przekroczymy 56. rok życia. To szeroki zakres ubezpieczenia przy stosunkowo niskich składkach. Co dokładnie zawiera takie ubezpieczenie dla seniorów? W jakich sytuacjach można liczyć na świadczenie?

„Dużo zdrowia…” – słyszymy przy każdej okazji. Święta, urodziny, imieniny, rocznice. To właściwie pierwsza rzecz, która przychodzi nam do głowy, gdy składamy komuś życzenia. Bez względu na wiek solenizanta czy jubilata. W kontekście obecnej sytuacji na świecie jest to wręcz naturalne. Widać więc, że zdrowie stanowi dla nas bardzo dużą wartość. Jest nam potrzebne w zasadzie na każdym etapie naszego życia. Dlatego warto o nie dbać w każdym wieku.

Kiedy jednak zbliżamy się do 60. roku życia, ten temat staje się nam jeszcze bliższy. Bardziej namacalny. Wybór odpowiedniego ubezpieczenia na życie staje się wyzwaniem. Zakres ochrony, sumy ubezpieczenia, opcje assistance, finansowe zabezpieczenie siebie i swoich bliskich. Całość tworzy układankę. Jak więc ułożyć takie puzzle złożone z potrzeb ubezpieczeniowych i znaleźć najlepszą polisę na rynku?

2 w 1, czyli ubezpieczenie na życie i ochrona zdrowia 

Między Nami Gold to indywidualne ubezpieczenie na życie po 60 roku życia. Konkretnie, dla osób w wieku od 56 do 72 lat. Tak więc jest to również ubezpieczenie na życie po 70. roku życia. 

Formalności zawarcia polisy ograniczone są do niezbędnego minimum. Nie trzeba mieć stałego zatrudnienia, aby przystąpić do takiego ubezpieczenia. W przypadku osób będących na emeryturze jest to bardzo ważna informacja. Umowa zawierana jest na rok z możliwość przedłużenia na kolejne lata.

Ubezpieczenie na życie — na co należy zwrócić uwagę?

W przypadku ubezpieczenia na życie ważną rolę odgrywa zakres ubezpieczenia. Między Nami Gold obejmuje aż 17 zdarzeń w 3 wariantach do wyboru. Zakres ochrony można więc dopasować do własnych potrzeb. Ubezpieczenie Między Nami Gold można rozszerzyć o różne umowy dodatkowe.

Obejmują one między innymi takie zdarzenia jak:

  • operacja chirurgiczna,
  • całkowita niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji po nieszczęśliwym wypadku,
  • pobyt w szpitalu.

W przypadku śmierci w następstwie nieszczęśliwego wypadku (również komunikacyjnego), świadczenie wypłacane jest osobom bliskim ubezpieczonego. Tak zwanym: uposażonym, których wybraliśmy przy podpisywaniu polisy na życie. ­

Ubezpieczenie na życie - co obejmuje?

Wszystkie zdarzenia, które są objęte ochroną zostały uwzględnione w poniższej infografice.

Między Nami Gold to m.in. finansowe zabezpieczenie rodziny na wypadek naszej śmierci. Świadczenie otrzymasz również w przypadku zdiagnozowania nieulaczalnej choroby. Ubezpieczenie uwzględnia również etapy powrotu do zdrowia po nieszczęśliwym wypadku. Pobyt w szpitalu w następstwie choroby czy po wypadku, operacja chirurgiczna, pobyt na OIOM, rekonwalescencja. W każdym z tych przypadków otrzymamy świadczenie w ramach ubezpieczenia na życie Między Nami Gold.

To również bezcenna pomoc w przypadku poważnego zachorowania czy trwałego uszczerbku na zdrowiu po nieszczęśliwym wypadku. W przypadku takiego uszczerbku warto zajrzeć do tabeli procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu. Stanowi ona element Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU). Z tabeli wyczytamy dokładne wartości, procent sumy ubezpieczenia należny za dany uszczerbek. Poważne zachorowania zgodnie z OWU to m.in. niewydolność nerek, udar mózgu, zawał serca. To także niezbędne do podjęcia zabiegi, takie jak: przeszczep narządu, operacja aorty, wszczepienia zastawki serca czy bypassów. W zakresie ochrony znajdują się również ryzyka związane z naszymi najbliższymi. Śmierć małżonka/partnera oraz dziecka w następstwie nieszczęśliwego wypadku. 

gold

Ochrona Twojego zdrowia

W zakresie ubezpieczenia Między Nami Gold znajduje się również Ekspercka Opinia Medyczna. Dotyczy ona takich specjalizacji, jak: onkologia, ortopedia kardiologia, kardiochirurgia, neurochirurgia. Na czym polega taka Opinia? To ocena dolegliwości zdrowotnej, której dokonuje co najmniej jeden lekarz z Instytucji medycznej. Opinia zostaje wydana na podstawie analizy dokumentacji medycznej i informacji dotyczących dolegliwości przekazanych przez osobę ubezpieczoną. Ekspercja Opinia Medyczna wydawana jest bez bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Asysta prawna w ramach takiej Opini dotyczy pomocy administracyjno-prawna w procedurze uzyskania zgody Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) na pokrycie kosztów leczenia lub na zwrot kosztów opeacji przeprowadzej zagranicą.

Wspólnie z Małżonkiem czy Partnerem można również skorzystać z opcji assistance medycznego. Więcej na temat usług assistance w ubezpieczeniu Między Nami Gold przeczytasz w tekście: Assistance medyczny i domowy, czyli pomoc w codziennych sprawach.

Ochrona dla Ciebie i Twoich bliskich

Między Nami Gold to nie tylko ochrona dla Ciebie, ale również dla tych, których kochasz najbardziej. Masz możliwość ubezpieczenia małżonka/partnera oraz dzieci. Zakres ubezpieczenia obejmuje również śmierć małżonka, partnera czy dziecka, także w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Małżonek jest uprawniony do korzystania z assistance medycznego i domowego w ramach Twojego ubezpieczenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Między nami Gold dla osób między 56 a 72 rokiem życia? Sprawdź ubezpieczenie na życie. A jeśli chcesz porównać ubezpieczenia na życie między sobą i dokonać najlepszego wyboru, sprawdź nasz ranking ubezpieczeń na życie i zdobądź najważniejsze informacje o poszczególnych produktach.

 


 


Poprzedni Następny
Przeczytaj też
Między Nami Gold, czyli ubezpieczenie na życie dla seniorów.

Tyle masz lat na ile się czujesz. To zdanie najlepiej obrazuje współczesne podejście do mijających lat. Wiek przestaje być ograniczeniem. Czasami staje się jedynie wyzwaniem. Zbliżając się do emerytury lub będąc na niej wciąż pozostajemy aktywni, cieszymy się życiem i realizujemy marzenia…, chwytamy wiatr w żagle… Niezależnie od kierunku wiatru w naszym życiu możemy korzystać z ochrony ubezpieczeniowej. Przykład? Między Nami Gold - rozwiązanie na miarę wieku. W tym przypadku dla osób między 56

Czytaj więcej
Assistance medyczny i domowy, czyli pomoc w codziennych sprawach

Pomoc w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia? Wsparcie w razie różnych awarii w mieszkaniu? Rozwiązanie zawiłych prawniczych spraw? To wszystko może przyprawić o ból głowy. Asysta, pomocna dłoń, z pewnością przydałaby się każdemu. Szczególnie jeśli jesteśmy seniorami, a nie chcemy obarczać problemami swoich najbliższych. Gdzie szukać tej pomocy?

Czytaj więcej
Jakie wybrać ubezpieczenie na życie dla seniorów?

Rozpoczęcie okresu emerytalnego nie musi oznaczać braku możliwości zakupu ubezpieczenia na życie. Jest to istotny element nie tylko zapewniający wsparcie nam, ale również naszym bliskim. Standardowe ubezpieczenie na życie dla seniorów zakłada przede wszystkim świadczenie na wypadek śmierci ubezpieczonego. A co więcej? Jakie są zasady zawarcia umowy ubezpieczenia na życie, gdy upływają nam kolejne lata? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Czytaj więcej