All Risk, czyli ubezpieczenie od wszystkich ryzyk. Co obejmuje ubezpieczenie mieszkania?

10.02.2021

Każdy z nas, kto ubezpieczał mieszkanie spotkał się z nazwą All Risk, czyli ubezpieczenia wszystkich ryzyk. Jeżeli decyzja o zawarciu polisy mieszkaniowej jest jeszcze przed nami, warto wiedzieć, na czym polega taka formułą i co się za nią kryje. Tym bardziej, że z tym terminem spotkamy się również w innych ubezpieczeniach. Tak więc – All Risk czy ubezpieczenia nazwane? Co wybrać ubezpieczając mieszkanie lub dom?

Co to są ryzyka nazwane?

Jak sama nazwa wskazuje, ryzyka nazwane to precyzyjnie określona liczba zdarzeń wraz z ich opisem. To taki katalog, który dokładnie uwzględnia to, od czego jesteśmy ubezpieczeni w ramach polisy. Dlatego należy dokładnie przyjrzeć się takiej liście, ponieważ to, co nie jest w niej wymienione…. nie jest ubezpieczone.

Co to jest ubezpieczenie All Risk?

All risk - co to znaczy?W przypadku ubezpieczenia All RIsk jesteśmy ubezpieczeni od wszystkich nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń. I po tym zdaniu oczywiste staje się to, że takiego ubezpieczenia powinniśmy szukać na rynku i wybrać. W kontekście All risk ważnym terminem są wyłączenia, a więc zdarzenia, od których nie jesteśmy ubezpieczeni. Dokładnie zapoznajmy się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia przed zawarciem polisy ubezpieczenia mieszkania. Obszarem szczególnej uwagi powinien być zakres oraz wyłączenia. Sytuacje, w których ubezpieczyciel nie odpowiada za wyrządzone szkody. 

All risk i wyłączenia – o czym warto pamiętać?
Co możemy jeszcze ubezpieczyć w ramach polisy mieszkaniowej? 
Z jakich opcji Assistance możemy skorzystać?
Czy kradzież z włamaniem lub w wyniku rozboju znajduje się w zakresie ubezpieczenia mieszkania czy domu?

Na te pytania odpowiada Andrzej Paduszyński z Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych Compensy.


Poprzedni Następny
Przeczytaj też