Kiedy zdalne zakupy stają się codziennością. Co można załatwić bez wychodzenia z domu?

12.01.2021

Pandemia zmieniła naszą codzienność. Musieliśmy zweryfikować swoje nawyki, ograniczyć kontakty społeczne i nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości. Wiele firm i instytucji stara się nam to ułatwiać, przenosząc swoje działania do internetu, dla naszego bezpieczeństwa. W jaki sposób?

Pandemia zmieniła przyzwyczajenia

Hasło „zostań w domu” na stałe zagościło w naszej codzienności. Staramy się organizować życie tak, by jak najmniej czasu spędzać poza domem i nie narażać się na zarażenie wirusem. Pracujemy zdalnie w miarę możliwości wynikających z charakteru naszej pracy. Ale nie tylko. Kupujemy online, częściej niż jeszcze w poprzednim roku.  W czterech ścianach staramy się organizować czas wolny i realizować swoje hobby. Podejmujemy też ważne decyzje, także te związane ze sferą finansową i ubezpieczeniową. Za pomocą komputera i łącza internetowego możemy podpisywać umowy, załatwić sprawy bankowe i urzędowe.

Przeniesienie swoich działań do sieci oszczędza dużo czasu, który często marnujemy na dojazdy, szukanie rzeczy, którą chcemy zakupić czy czekanie w kolejce. Nie narażamy też zdrowia swojego i innych, pozostając w izolacji domowej. Za pomocą komputera, laptopa, telefonu możemy załatwić kilka rzeczy na raz. Niestety to, czego wielu osobom brakuje, to kontakt bezpośredni z drugim człowiekiem, możliwość krótkiej rozmowy, życzliwy uśmiech.

nauka zdalna

Przed i w trakcie – statystyki zakupów online

Przed pandemią w Polsce było 27,8 miliona internautów z czego ponad połowa dokonała kiedykolwiek zakupu online. Według badania, którego wyniki zostały opublikowane w tym artykule, Polacy wybierali najczęściej odzież, dodatki i akcesoria (64% badanych), książki, filmy i płyty (54%), bilety (51%), dalej kosmetyki, obuwie, sprzęt RTV i AGD. Pandemia zdecydowanie zmieniła tą sytuację, o czym przekonuje nas artykuł opublikowany w Business Insider. Całość możecie przeczytać TUTAJ.

Podczas pierwszej fali zaobserwowano nawet 70% wzrosty wysyłek w branżach takich jak: e-grocery czyli zakupy spożywcze online, zoologia, suplementy i leki bez recepty. W okresie kwarantanny najczęściej online kupowano: chemię domową, produkty spożywcze, odzież i obuwie, a także produkty sportowe, z kategorii: zdrowie, kultura i rozrywka. Znacząco zwiększyła się też liczba dań zamawianych na wynos.

Dużą część naszego życia przenieśliśmy do świata online. Sklepy i urzędy musiały szybko przystosować swoje działanie do nowych warunków. Wzrosło zapotrzebowanie na usługi logistyczne. Bardzo prawdopodobne jest, że nawet po pandemii wiele osób wciąż będzie chciało pozostać przy usługach online. Sprawy urzędowe i bankowe, które możemy załatwić bez wychodzenia. Zakupy z dostawą pod drzwi, teleporada z lekarzem i nie tylko. Automatyzacja wielu procesów, rozwój cyfrowy produktów i usług to kierunek, który umocni firmy.   A jak jest z ubezpieczeniami?

Ubezpieczenie z domu?

Słowo: ubezpieczenie nieprzypadkowo pochodzi od słowa: bezpieczeństwo. O nim słyszymy teraz bardzo często w kontekście koronawirusa. Firmy ubezpieczeniowe również wyszły naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów i przeniosły swoje działania do Internetu. Dla wygody Klientów, szybkości i przede wszystkim, dla wspomnianego bezpieczeństwa.    

  • Chcielibyśmy sprawdzić oferty ubezpieczycieli?
    Z pomocą przyjdzie nam Internet, który jest kopalnią wiedzy, także ubezpieczeniowej. 
  • A jeśli chcemy zawrzeć  polisę z perspektywy czterech ścian?
    W Compensie jest to bardzo proste i wygodne. Wystarczy skontaktować się z agentem, telefonicznie lub mailowo, i uzgodnić szczegóły umowy, którą następnie otrzymamy w mailu. Po jej sprawdzeniu i akceptacji (jedno kiknięcie), dostaniemy wiadomość z polisą w załączniku.
  • A gdy przydarzy się szkoda?
    Również w tym przypadku wszystko można załatwić bez wychodzenia z domu. Wystarczy zgłosić szkodę przez formularz  na stronie www.compensa.pl. W przypadku szkód komunikacyjnych, mieszkaniowych i NNW Indywidualnego, system może skierować nas od razu na tzw. ścieżkę samodzielnej likwidacji. To prosty i szybki proces.

Otrzymujemy smsa z linkiem do aplikacji. Następnie wykonujemy zdjęcia zniszczonego przedmiotu, zaznaczając miejsce uszkodzeń. Można również dołączyć dodatkowe dokumenty, np. dowód rejestracyjny w przypadku szkód komunikacyjnych. Wypełniamy kilka niezbędnych pól, podajemy numer konta. W kolejnym kroku otrzymujemy propozycję odszkodowania i po jej akceptacji odszkodowanie jest na koncie w ciągu 3 dni. Wszystko odbywa się intuicyjne, komfortowo i bezpiecznie.

O polisach mobilnych czytaj więcej w artykule: Zdalne polisy, czyli jak kupić ubezpieczenie online?
O możliwościach związanych z likwidacją szkód w Compensie czytaj więcej w artykule: Jak szybko zlikwidować szkodę?


Poprzedni Następny
Przeczytaj też
Ubezpieczenie online bez wychodzenia z domu? Polisa mobilna

Coraz więcej firm wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów. Dostosowuje swoje usługi do ich wymagań i stawia na rozwiązania zdalne. Także rynek ubezpieczeń dostosowuje się do obecnej sytuacji, zmienia się i oferuje nam wiele rozwiązań online . Polisy możemy zawrzeć bezpośrednio u agenta, w oddziale, w filii, ale również online, bez wychodzenia z domu. Dlaczego warto skorzystać z polis mobilnych?

Czytaj więcej
Ubezpieczenie online. Jak załatwić sprawy związane z polisą bez wychodzenia z domu?

Wyszukiwarka Agentów, zakup ubezpieczenia, zawarcie polisy mobilnej, zdalna likwidacja szkód, możliwość skorzystania z opcji telemedycyny, opcja „oddzwonimy do ciebie”. W Compensie stawiamy na zdalne rozwiązania w kwestii ubezpieczeń. Dla wygody i bezpieczeństwa Klientów. Poniżej przybliżamy najważniejsze z nich.

Czytaj więcej
Co to jest telemedycyna? Jak wygląda konsultacja online z lekarzem?

Od czasu wybuchu pandemii covid-19 na przełomie 2019 i 2020 roku przekonaliśmy się, jak wiele spraw można załatwić bez wychodzenia z domu. Przykładem jest konsultacja online z lekarzem, czyli tak zwana e-wizyta. Telemedycyna już wcześniej zaczęła się dynamicznie rozwijać na polskim rynku ubezpieczeń zdrowotnych, a dziś już staje się podstawowym i w zasadzie niezbędnym elementem świadczeń zdrowotnych. Co to jest telemedycyna? Jak wygląda konsultacja online? Jak sprawdzić e-receptę? Na te i inne pytania odpowiadamy w tym artykule.

Czytaj więcej