Ubezpieczenie online bez wychodzenia z domu? Polisa mobilna

13.11.2020

Coraz więcej firm wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów. Dostosowuje swoje usługi do ich wymagań i stawia na rozwiązania zdalne. Także rynek ubezpieczeń dostosowuje się do obecnej sytuacji, zmienia się i oferuje nam wiele rozwiązań online . Polisy możemy zawrzeć bezpośrednio u agenta, w oddziale, w filii, ale również online, bez wychodzenia z domu. Dlaczego warto skorzystać z polis mobilnych?

Jak pandemia zmieniła funkcjonowanie firm?

Pandemia koronawirusa to przełomowy moment w funkcjonowania całego świata i różnych obszarów, w tym rynku ubezpieczeń. Wiele firm, by kontynuować pracę, musiało zmienić strukturę i dostosować swoje działanie do specjalnych warunków. By uniknąć kolejnych zarażeń, postawiono na usługi i produkty online, by zwiększyć bezpieczeństwo ludzi. I tak sprawy urzędowe, bankowe można załatwić online. Nauka odbywa się zdalnie, a zakupy spożywcze zamówimy za pośrednictwem internetu. Rynek ubezpieczeniowy też musiał dostosować swoje produkty i rozwiązania tak, by możliwe było kontynuowanie działalności online.

Ubezpieczenia bez wychodzenia z domu

Rozmowa telefoniczna z Agentem, ustalenie warunków umowy lub przedłużenie posiadanej już polisy i dokumenty do podpisania przesłane na skrzynkę mailową. Jak się okazuje, takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to szybkość, z jaką możemy daną sprawę załatwić. Unikamy oczekiwania na spotkanie z agentem i dostosowywania się do Jego kalendarza. Wystarczy rozmowa przez telefon, kilka klików, by zająć się tematem i zawrzeć polisę.
 

Czy polisa mobilna jest tak samo ważna, jak papierowa?

Tu wyjaśniamy od razu pierwszą wątpliwość tym, którzy zazwyczaj kupowali ubezpieczenia bezpośrednio u agenta lub w oddziale. Polisa zawarta mobilnie wygląda tak samo jak w rzeczywistości, a jej stan prawny obowiązuje.

Polisa mobilna, zwana także elektroniczną, niczym się nie różni od tej, którą zawieramy bezpośrednio u Agenta lub w placówce. Jest tak samo ważna. Nie musisz ściągać żadnej dodatkowej aplikacji, by zawrzeć polisę. Nie musisz jej drukować. Zawsze będzie dostępna na Twoim mailu. 

Polisa mobilna - jak to działa w  Compensie?

Wystarczy tylko 5 kroków, by zapewnić sobie ochronę ubezpieczeniową  siedząc wygodnie i bezpiecznie na domowej kanapie.

  1. Skontaktuj się z Agentem, który pomoże wybrać Ci odpowiednią polisę.
  2. Kliknij na link z maila od Agenta, by sprawdzić warunki Twojej umowy.
  3. Po zaznaczeniu niezbędnych zgód i wpisaniu numeru PESEL przechodzisz do oferty.
  4. Zapoznaj się ze swoją umową i kliknij: Zawieram umowę. System wtedy automatycznie przekształci ją w polisę.
  5. Po chwili, na maila otrzymasz potwierdzenie zawarcia polisy, którą możesz opłacić przelewem tradycyjnym lub przez PayU.

I gotowe! Punktem wyjścia jest oczywiście rozmowa. Podczas wymiany zdań przez telefon, Agent doradzi, na jaki zakres ubezpieczenia się zdecydować, określi warunki umowy, wyjaśni wszelkie niezrozumiałe kwestie. Przenosząc nasze sprawy do świata online, nie zapominajmy o budowaniu relacji i rozmowie.

Przedłużasz swoją polisę? Zrób to online 

Ubezpieczenie zawierane jest na konkretny termin.. Zdarza nam się więc przypomnieć sobie o dacie wygaśnięcia polisy w ostatniej chwili. Może się to wiązać z niepotrzebnym stresem i pośpiechem. Idealnym rozwiązaniem jest kontynuacja polisy online. Można to zrobić bez wychodzenia z domu, wyłącznie posiadając komputer i dostęp do sieci. Skontaktuj się z agentem Compensy poprzez stronę lub telefonicznie, a polisę otrzymasz na swój adres mailowy. 

Żyjemy w czasach, gdzie wszystko możemy sprawdzić w internecie. Informacje znajdziemy zarówno na stronach internetowych, jak i social media. Często dostępne są też wzory dokumentów czy w przypadku firm ubezpieczeniowych OWU. Jeśli jednak mamy potrzebę dopytać się o konkretną rzecz lub doprecyzować coś, możemy skontaktować się z agentem, który rozwieje nasze wątpliwości. Szybko, prosto i bezpiecznie!

Znajdź agenta dzięki wyszukiwarce dostępnej na naszej stronie internetowej. Kliknij TUTAJ.


Poprzedni Następny
Przeczytaj też