Szukasz ubezpieczenia OC/AC?

Wypełnij 2 pola i poznaj cenę
OC/AC od razu!


Oblicz cenę

Kalkulator OC bez podawania danych osobowych. Ubezpieczenie OC - jak obliczyć składkę?

27.01.2022

Posiadanie ważnego ubezpieczenia OC, jest obowiązkiem właściciela każdego zarejestrowanego w Polsce pojazdu mechanicznego. Cena takiej polisy zależy od bardzo wielu czynników, a najszybszym sposobem na jej obliczenie jest skorzystanie z kalkulatorów OC online. Jak działają takie internetowe formularze? Czy kalkulator OC bez podawania danych osobowych to skuteczny sposób na zakup ubezpieczenia? Wyjaśniamy!

Przez Internet kupujemy coraz więcej rzeczy. W otaczającej nas cyfrowej rzeczywistości, zakup ubezpieczenia samochodu nie powinien już nikogo dziwić. Wszak poza takimi towarami, jak elektronika czy odzież, chętnie korzystamy także z usług finansowych online. Zwłaszcza, że zakupy w sieci gwarantują nam ochronę i wysoki poziom zabezpieczeń danych. Zakup ubezpieczenia OC w Internecie nie stanowi tutaj wyjątku.

Udostępniane nam przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe narzędzia zachęcają, aby z nich skorzystać. Zatem jak wygląda cały proces zakupu ubezpieczenia OC online? Czy kalkulator OC bez podawania danych faktycznie działa?

Czytaj także: Kalkulator OC bez podawania danych

Cyfrowa rzeczywistość otacza nas z każdej strony. W erze internetowych zakupów, poszukiwanie ubezpieczenia online nie powinno nikogo dziwić. Przez Internet nie tylko robimy zakupy spożywcze, kupujemy elektronikę, ale korzystamy także z usług finansowych. Co więcej – w sieci coraz częściej nabywamy także gwarancję ochrony. Zakup ubezpieczenia turystycznego czy polisy mieszkaniowej online, jest dla nas naturalną koleją rzeczy. Coraz popularniejszy staje się zakup ubezpieczenia OC w Internecie. Wraz z coraz większymi możliwościami technologicznymi, zwiększa się nasza świadomość. Szukamy i wybieramy ubezpieczenia mądrze, wykorzystując coraz to nowsze narzędzia. Jak wygląda procedura zakupu ubezpieczenia OC przez Internet? Czy jest to bezpieczne? Czy kalkulator OC bez podawania danych ma sens?

Najlepsze ubezpieczenie OC – jak je znaleźć?

Właśnie stałeś się szczęśliwym posiadaczem samochodu i potrzebujesz dla niego ubezpieczenia OC? A może Twoja aktualna polisa dobiega końca lub zwyczajnie szukasz innego towarzystwa ubezpieczeniowego? Bez względu na powody, sposobów na znalezienie nowego ubezpieczenia OC jest kilka. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań z pewnością udadzą się do najbliższego punktu agencyjnego, gdzie doradca klienta wyszuka najlepszą ofertę, a nam pozostanie jedynie złożyć podpis pod umową i uiścić odpowiednią opłatę.

Ale można też  skorzystać z nowoczesnego rozwiązania, jakim jest kalkulator OC bez podawania danych osobowych dostępny w Internecie, np. na stronie:

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/.

W ciągu kilku chwil znajdzie dla nas ofertę dopasowaną do naszych potrzeb, a to wszystko bez wychodzenia z domu. Co ważne, sam proces zakupu również przebiega całkowicie online.

oc kalkulator

Jakich danych potrzebuje kalkulator OC, by obliczyć składkę ubezpieczeniową?

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z formularza online, możesz być zaskoczony mnogością pytań, na które trzeba odpowiedzieć. Wyliczenie składki OC najczęściej wymaga udzielenia informacji na temat naszej historii ubezpieczeniowej, dokładnych danych adresowych czy szczegółów technicznych pojazdu, który ubezpieczamy. Niestety, ale nie wystarczy napisać marki i modelu pojazdu wraz z informacją o naszym adresie zamieszkania.

Wszystkie te odpowiedzi są wymagane w jednym celu. Do obliczenia wiążącej składki na ubezpieczenie, kalkulator OC online potrzebuje maksymalnie dużo informacji, bardzo często z numerem PESEL włącznie. Jakich danych potrzebuje zatem tradycyjny kalkulator OC?

Jeżeli ominiesz w swoich poszukiwaniach kalkulator OC bez podawania danych, będziesz musiał odpowiedzieć na pytania dotyczące między innymi:

 • Marki i modelu pojazdu
 • Numeru rejestracyjnego
 • Roku produkcji
 • Rodzaju paliwa
 • Pojemności silnika
 • Przebiegu pojazdu
 • Zabezpieczeń antykradzieżowych
 • Pochodzenia pojazdu
 • Miejsca parkowania pojazdu.

Ale to nie wszystko. Teraz czekać na Ciebie będzie seria pytań odnośnie właściciela pojazdu. I tak oto formularz poprosi o dane odnośnie między innymi:

 • Daty urodzenia
 • Płci właściciela
 • Stanu cywilnego
 • Liczby dzieci
 • Daty wydania prawa jazdy
 • Zawodu
 • Historii ubezpieczeniowej.

Po co są te wszystkie informacje? Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Tradycyjne kalkulatory OC bazują w pełni na podanych informacjach, bez możliwości ich weryfikacji. Dlatego potrzebują tak wielu informacji. Kalkulator OC bez podawania danych, w przeciwieństwie do konwencjonalnych formularzy, to znacznie prostsze narzędzie, które potrzebuje znacznie mniej danych, by obliczyć wiążącą cenę na OC i AC samochodu.

Jak działa kalkulator OC bez podawania danych?

Mnogość pytań i wymaganych odpowiedzi w tradycyjnych formularz online może przerażać. Zdajemy sobie sprawę, że może to wywołać opory i niechęć do podawania wszystkich swoich danych online. Na szczęście istnieją rozwiązania, które wychodzą naprzeciw rynkowym oczekiwaniom i umożliwiają skorzystanie z kalkulatora OC bez podawania danych. W tym miejscu należy podkreślić, że wyliczona składka na OC i AC jest wiążąca. Przedstawiona oferta w żadnym stopniu nie jest estymacją.

Kalkulator OC bez podawania danych wymaga podania jedynie numeru rejestracyjnego pojazdu, a także daty urodzenia właściciela auta lub motocykla. Następnie łączy się z systemami CEPiK i Eurotax i wraca z ofertą na ubezpieczenie. Proste? Oczywiście! Cały proces trwa tylko kilka chwil. Kalkulator OC bez podawania danych naprawdę działa.

Ubezpieczenie OC i AC w Compensa

Aby skorzystać z ubezpieczenia OC lub AC, wystarczy zostawić swój numer telefonu na stronie https://www.compensa.pl/ubezpieczenia/samochod/.  Pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych  w naszej ofercie został stworzony z myślą o zabezpieczeniu pojazdu, kierowcy, pasażerów przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń. Już teraz sprawdź, jakie to proste. Ubezpieczenie samochodu i innych pojazdów jest na wyciągnięcie ręki.


Poprzedni Następny
Przeczytaj też