Jakie ubezpieczenie na narty wybrać? Ubezpieczenie NNW a wyjazd na narty.

13.12.2021

Zima w górach oznacza jedno - sezon narciarski i snowboardowy czas zacząć! Fani sportów zimowych zacierają ręce, pakując narty czy deski snowboardowe do bagażników samochodów. Planujemy nocleg, ostrzymy narty, bacznie obserwujemy warunki na poszczególnych stokach, nierzadko zapominając o tym, co najważniejsze. Bezpieczeństwie.

Niestety na stoku nie trudno o wypadek. Szczególnie, gdy sezon narciarski jest dla nas dość krótki. Wtedy chcemy w pełni wykorzystać każdą chwilę na białym puchu. Ekscytacja i spotkanie z utęsknionym sportem mogą zawrócić w głowie i spowodować, że przeholujemy z brawurą.  Przeceniamy nasze umiejętności i innych.

Podczas zjazdu możemy choćby zderzyć się z innym narciarzem lub snowboardzistą. Z kolei niefartowny upadek podczas próby nowych tricków też może zakończyć się skręceniem czy złamaniem, nie wspominając o mniejszych i większych wypadkach przy zejściu z orczyka czy wyciągu.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie NNW na stoku?

NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które skutkują poważnym urazem lub trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. To oznacza, że  gdy podczas jazdy na nartach lub snowboardzie, złamiesz rękę czy zwichniesz kostkę, możesz liczyć na wsparcie finansowe. NNW to taka poduszka bezpieczeństwa, która może nie uchroni nas przed wypadkiem, ale złagodzi jego skutki finansowe.  Takie ubezpieczenie uwzględnia m.in. zwrot kosztów leczenia czy rehabilitacji, a często także zakup środków niezbędnych do powrotu do zdrowia.

NNW na narty

Ubezpieczenie OC a jazda na nartach lub snowboardzie? 

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to dobry pomysł dla wszystkich amatorów białego szaleństwa wyznających zasadę „jak szaleć, to z głową”. Tutaj podobnie jak podczas jazdy samochodem, wystarczy chwila nieuwagi by wypadek zdarzył się także z Twojej winy. Podczas zjazdu każdemu może „powinąć Ci się narta” i doprowadzić do awaryjnego hamowania na innym narciarzu. Wtedy to OC ochroni Cię przed finansowymi konsekwencjami takich szkód– C. Wypłata odszkodowania będzie leżała po stronie ubezpieczyciela, nie odbijając się na Twojej kieszeni.

Ubezpieczenie na narty a wypadek na stoku

Bez względu na to, z czyjej winy jest wypadek, polisa ubezpieczeniowa pokryje koszty lub część kosztów. Mówimy tu o kosztach zarówno leczenia, rehabilitacji, czy chociażby wsparcia finansowego na czas niezdolności do pracy. Są jednak takie szkody, o których nie myślimy w danym momencie, Zazwyczaj przepada nam opłacony z góry na tydzień karnet na stoki czy też wypożyczony sprzęt sportowy, którego ze złamaną nogą nie wykorzystamy. Czy aby na pewno?

Ski pass - ubezpieczenie

Skipass - co to jest i czy można go ubezpieczyć?

Skipass to ostatnia rzecz, o której myślimy po wypadku. Zdecydowanie bardziej martwimy się o przebieg leczenia, ewentualne konsekwencje czy sytuacje związaną z niezdolnością do pracy. Ubezpieczenie narciarskie NNW Compensy  umożliwia zwrot kosztów niewykorzystanego skipassa lub wypożyczenia sprzętu zimowego, jeśli po urazie nie możemy z tego korzystać. Wystarczy posiadać kopię dowodu zakupu, który jest ważny w okresie ubezpieczenia oraz dokumenty medyczne potwierdzające uraz. W praktyce oznacza to nawet kilkaset złotych zwrotu, co często jest zbawienne dla naszego budżetu w, i tak już trudnej, sytuacji.

Ubezpieczenie na narty w Compensie

Stworzyliśmy ubezpieczenie, które sprawdzi się dla fanów sportów zimowych, narciarzy i snowboardzistów. Teraz możesz być bezpieczny nie tylko na stoku, ale też poza trasami i w snowparkach. Ubezpieczenie dla narciarzy i snowboardzistów, które posiada najważniejsze elementy: NNW, OC w życiu prywatnym oraz zwrot kosztów leczenia.

Wszystko dopasowane do indywidualnych potrzeb. Sam decydujesz, ile dni będzie Ci służyć ubezpieczenie. Cztery pakiety ochrony, dobrane do różnych poziomów możliwości. Stworzone we współpracy z praktykującymi narciarzami i snowboardzistami. Tak, by zimowe szaleństwo było bezpieczne. A to wszystko online, szybko i komfortowo: https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/ubezpieczenie-turystyczne/


Poprzedni Następny
Przeczytaj też