Ubezpieczenie dla dziecka - prezent z myślą o przyszłości

17.12.2020

Kolejna gra, zabawka, gadżet elektroniczny – wybór prezentu dla dziecka, niezależnie czy chodzi o święta, urodziny czy Komunię to nie lada wyzwanie. Gotówka jest czasami najlepszym rozwiązaniem przy braku zdecydowania. Co jeszcze? Możemy jednak wybrać coś, co zabezpieczy finansowo przyszłość dziecka. Rozwiązaniem jest np. ubezpieczenie, które ułatwi start dziecka w dorosłą przyszłość.

Co kupujemy dzieciom najczęściej?

Według portalu Delante najpopularniejszymi prezentami dla dzieci na święta w 2018 roku były zabawki kreatywne lub artystyczne. Zaraz potem królują książki i klocki. Jeśli chodzi o nastolatków to wysoko w statystykach są kosmetyki, ale również pieniądze. Coraz wyżej w trendach są różnego rodzaju karty podarunkowe oraz prezenty wykonywane własnoręcznie.

W przypadku Komunii Świętej, według badania Smartscope najpopularniejszymi prezentami wciąż są pamiątki religijne (27%). Co czwarty badany wybiera wręczenie gotówki z tej okazji. Inni deklarują zakup roweru, zegarka czy sprzętu elektronicznego. Prym wiodą więc przede wszystkim przedmioty, sprzęt, zabawki oraz gotówka, która często jest najlepszym rozwiązanie w obliczu braku pomysłu na prezent.

Ubezpieczenie – wartościowy i przyszłościowy prezent

Święta Bożego Narodzenia czy Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym jesteśmy wszyscy razem. Zasiadamy przy jednym stole w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Magia tej chwili mogłaby trwać wiecznie, bo zebranie wszystkich w tym samym miejscu w ciągu roku nie zawsze się udaje. Warto w tym świątecznym czasie pomyśleć o wspólnej przyszłości i wspólnym bezpieczeństwie i najmłodszych członków rodziny.

Dla dzieci punktem kulminacyjnym jest otwarcie prezentów, które czekają pod choinką. A gdyby tak oprócz kolejnej zabawki, książki, gadżetu podarować dziecku coś jeszcze? Coś niematerialnego? Prezent lub dodatek do prezenty, podarowany z myślą o bliższej i dalszej przyszłości. Rodzaj finansowego wsparcia, które dziecko może otrzymać kiedyś, np. poprzez ubezpieczenie na życie. Taka polisa jako rodzaj zabezpieczenia przyszłości to nie tylko dobry prezent na Święta, ale również na Pierwszą Komunię Świętą czy z okazji 18-tych urodzin.

Podarowanie poczucia bezpieczeństwa finansowego to wyraz troski i miłości. Choć wydawać się może, że dziecko nie będzie zachwycone tym prezentem w momencie obdarowania i z pewnością skupi się na innych podarunkach, to jednak z pewnością doceni wartość takiej polisy w przyszłości.

Dobrze dobrane ubezpieczenie na życie zabezpieczy dziecko finansowo w przypadku pojawienia się poważnych chorób lub po nagłym wypadku. W takich sytuacjach wsparcie w walce o powrót do zdrowia może okazać się bezcenne dla zdrowia fizycznego, psychicznego… i dla portfela.  Dzięki ubezpieczeniu, dorastający nastolatek będzie mógł również realizować się i spełniać swoje marzenia na różnych etapach życia.

Ubezpieczenie dla dziecka – kto może je zawrzeć?

Ubezpieczenie na życie dla dziecka możemy zakupić nie tylko będąc krewnym dziecka, ale również jako osoba obca. Warto dostosować je do jego potrzeb, weryfikując zapisy, konstrukcje i ogólne warunki polisy. W ten sposób można wybrać produkt, który zabezpieczy dziecko i zostanie optymalnie dopasowane do sytuacji materialnej rodziców.

Skoro jesteśmy już przy kwestiach finansowych, bardzo ważnym argumentem za zakupem polisy na życie dla dziecka jest wiek. Im młodsze jest dziecko, tym niższa jest składka, z korzyścią dla wysokości kapitału. A gdy już dorośnie, polisa wciąż będzie tańsza niż w przypadku, gdyby zdecydowało się na nią w dorosłym wieku. W tym przypadku sprawdza się więc zasada, że im wcześniej tym lepiej.

 Ubezpieczenie dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

  • Zakres ochrony

Każde ubezpieczenie ma swoje cechy i zakres ochrony. Warto zorientować się, które sytuacje obejmuje dana polisa, a których nie. Świadczenie na wypadek śmierci znajduje się zazwyczaj w podstawowym zakres ubezpieczenia, które można uzupełnić o wiele dodatkowych zdarzeń. O wszystkim przeczytamy w OWU czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

  • Czas trwania polisy

Ważna jest również weryfikacja warunków, na jakich przyznawane jest ubezpieczenie oraz termin trwania polisy. Elastyczność i możliwość jej zakończenia w wybranym momencie lub rozszerzenie zakresu ochrony w trakcie jej trwania. Te opcje warto mieć w zasięgu ręki.

  • Możliwość wypłaty oszczędności przed terminem

Warto też dowiedzieć się jak wyglądają kwestie wypłaty oszczędności, gdy chcemy to zrobić przed terminem. W tym miejscu trzeba wspomnieć o możliwości zawarcia ubezpieczenia na życie i dożycie. W przypadku dożycia do określonego pułapu wiekowego, Ubezpieczony otrzymuje ustaloną sumę ubezpieczenia. Gdy zawarliśmy ubezpieczenie na życie z możliwością inwestycji w UFK (Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe), dziecko otrzyma również zgromadzoną kwotę w ramach tych funduszy. Więcej na ten temat w ostatnim punkcie.

  • Wysokość składki i Sumy Ubezpieczenia

Przed podjęciem decyzji trzeba sprawdzić także minimalną wielkość składki, by skonfrontować ją ze swoim budżetem. Pod uwagę należy wziąć również sumę ubezpieczenia, czyli maksymalną wartość świadczenia, które można uzyskać za konkretne zdarzenie wyszczególnione w OWU. Taka suma powinna pokrywać się z faktycznymi potrzebami Ubezpieczonego.

  • Możliwość inwestycji w fundusze kapitałowe

Możemy też zdecydować się na ubezpieczenie połączone z innymi funkcjami np. inwestycyjnymi. Taką możliwość mamy np. w Compensie Maxima. Ubezpieczenie na życie, które oprócz ochrony zdrowia daje możliwość gromadzenia kapitału i czerpania zysków z inwestycji w fundusze. W przypadku zawarcia polisy przez osobę do 39 roku życia, 24% składki przekazywane jest na inwestycje. Sami możemy wybrać stopień ryzyka inwestycyjnego i gromadzić kapitał dla dziecka na przyszłość. Takie rozwiązanie przełoży się na przydatny zastrzyk finansowy w dorosłym życiu.

Ubezpieczenie dla dziecka – od jakiego wieku?

Nigdy nie jest za wcześnie, żeby zapewnić sobie ochronę ubezpieczeniową i zacząć gromadzić kapitał na przyszłość.  Ubezpieczenie Compensa Maxima można wykupić dla dziecka, gdy ukończy już 3 miesiąc życia. Minimalny czas trwania takiej polisy to 10 lat, ale oczywiście im dłuższa polisa, tym więcej korzyści płynących z długoterminowej inwestycji.    

Pomyśl o przyszłości swojego dziecka i zapoznaj się z ofertą unikalnego ubezpieczenia, łączącego ochronę życia i zdrowia z gromadzeniem kapitału i inwestycją. Dziecko to najlepsza inwestycja dla Rodzica. A dla Dziecka najlepszą inwestycją może być ubezpieczenie.

Sprawdź ubezpieczenie Compensa Maxima à https://www.compensa.pl/maxima/. A jeśli chcesz porównać ubezpieczenia na życie między sobą i dokonać najlepszego wyboru, sprawdź nasz ranking ubezpieczeń na życie i zdobądź najważniejsze informacje o poszczególnych produktach.


Poprzedni Następny
Przeczytaj też