• Wybór ubezpieczonych
 • Wybór ubezpieczenia
 • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

  Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

  Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

  Data

  Godzina

  8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

  Twoje dane

  Zgoda

  Oświadczenie

   Naruszenia

    Opinie i sugestie

    Dane kontatkowe

     Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

     wróć


     14 litrów krwi od pracowników Compensy

     • Już po raz czwarty pracownicy Compensy zorganizowali akcję krwiodawstwa pod hasłem „Oddaj krew kto może”.
     • Wiosenna edycja inicjatywy zgromadziła ponad 40 chętnych dawców.
     • Honorowe dawstwo stanowi wsparcie dla regionalnych centrów krwiodawstwa – w większości z nich poziom zmagazynowanej krwi jest niewystarczający.

     Przez blisko 5 godzin, w nowoczesnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, pracownicy Centrali i warszawskiego Oddziału Compensy, oddawali krew. Dzięki licznemu zaangażowaniu, udało się zebrać 14 litrów krwi. Darczyńcy przy okazji donacji mieli możliwość poddać się badaniom profilaktycznym.

     – Działalność w branży ubezpieczeniowej sprawia, że w sposób szczególny podchodzimy do różnych aspektów bezpieczeństwa. Wspieramy zbiórki krwi, ponieważ wiemy, do jak wielu wypadków dochodzi w Polsce i mamy świadomość, że nawet niewielka liczba krwi może stanowić realną pomoc – jej jedna jednostka może uratować życie aż 3 osobom – mówi Karolina Tworzydło, dyrektor Biura Marketingu i PR w Compensie.

     Od początku istnienia w inicjatywę krwiodawstwa zaangażowało się blisko 130 pracowników, którzy łącznie oddali ponad 55 litrów krwi.

     Dlaczego warto oddawać krew?

     Monitoring stanów magazynowych w poszczególnych centrach krwiodawstwa nie pozostawia złudzeń, że angażowanie się w honorowe dawstwo krwi jest ważne i potrzebne. Według portalu Krwiodawcy.org (dane z 22.04.2018 r.) każde z 21 regionalnych centrów zgłasza zapotrzebowanie na krew. Tylko w Gdańsku stan jej ilości w każdej z 8 grup został uznany za optymalny. W aż 14 centrach przynajmniej 1 grupa krwi jest uznawana za pilnie potrzebną – najgorzej pod tym względem jest w Kielcach, gdzie problem dotyczy aż 5 grup. Współpracujący z Compensą warszawski oddział zgłasza obecnie największe zapotrzebowanie na grupy krwi: 0 Rh- i A Rh -.

     Znajdujemy się właśnie w przededniu okresu, w którym zapotrzebowanie na krew będzie największe. Jak co roku rośnie ono w okresie wiosennym, a apogeum przypada na czas letnich wakacji, co jest związane m.in. ze wzrostem liczby wypadków drogowych – podsumowuje Karolina Tworzydło.

     Contrast icon
     Font size icon
     • Font size defualt
     • Font size large
     • Font size extra large