• Wybór ubezpieczonych
 • Wybór ubezpieczenia
 • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

  Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

  Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

  Data

  Godzina

  8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

  Twoje dane

  Zgoda

  Oświadczenie

   Naruszenia

    Opinie i sugestie

    Dane kontatkowe

     Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

      W czym możemy pomóc?

      Twoje dane

      Zgody i oświadczenie

      5 darmowych usług, z których można skorzystać w ramach ubezpieczenia dla firm

      • 60% majątku polskich firm jest zabezpieczone ubezpieczeniami, wynika z danych prezentowanych przez Polską Izbę Ubezpieczeń.
      • Polisy majątkowe oferują nie tylko odszkodowanie za straty, ale też pomoc hydraulika, elektryka czy serwisanta sprzętu biurowego.
      • Oprócz usług technicznych przedsiębiorcy mogą także liczyć na wsparcie medyczne czy porady prawne.

      Przygotowany przez Polską Izbę Ubezpieczeń raport pt. „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków” przedstawia wpływ branży ubezpieczeniowej na różne aspekty codziennego życia, w tym na funkcjonowanie firm. Zaprezentowane dane wskazują, że 60% całego majątku zgromadzonego przez działających w Polsce przedsiębiorców objętych jest ochroną w ramach polis ubezpieczeniowych.

      Ubezpieczenia majątkowe kojarzą się powszechnie z możliwością ubiegania się o odszkodowanie za szkody spowodowane nieprzewidzianymi zdarzeniami jak pożar, zalanie czy kradzież. Przedsiębiorcy powinni jednak pamiętać, że w ramach polisy mogą otrzymać dostęp do szeregu usług asystenckich, jak assistance techniczne czy wsparcie informatyczne, które mogą się okazać pomocne nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale także na co dzień. Korzystając z nich można obniżyć koszty działalności, co jest szczególnie istotne dla przedstawicieli sektora MSP oraz firm na dorobku – mówi Damian Andruszkiewicz, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Compensa TU SA Vienna Insurance Group.

      Oto 5 usług oferowanych za darmo przez polisy majątkowe, o których warto pamiętać:

      Pomoc techniczna

      W katalogu nieprzewidzianych zdarzeń, w których można liczyć na pomoc ubezpieczyciela, znajdują się nie tylko pożary czy katastrofy budowlane, ale także pomniejsze awarie. Oferowane w polisie usługi asystenckie obejmują interwencje specjalisty, m.in. hydraulika, szklarza czy serwisanta sprzętu biurowego. Po stronie towarzystwa ubezpieczeniowego jest organizacja i pokrycie kosztów dojazdu oraz robocizny fachowca. To jednak nie koniec. W ramach pomocy technicznej przedsiębiorcy mają też zapewniony dozór mienia znajdującego się lokalu, który doznał szkód np. w wyniku pożaru, jak również zagwarantowany transport ocalałych sprzętów oraz organizację lokalu zastępczego.

      Wsparcie medyczne

      Jeżeli w wyniku uszkodzenia mienia dojdzie też do uszczerbku na zdrowiu któregoś z pracowników, to przedsiębiorca może liczyć na pomoc medyczną w ramach polisy. Ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty wizyty lekarza pierwszego kontaktu czy pielęgniarki, dostawy leków lub drobnego sprzętu rehabilitacyjnego, a także transport do i z placówki medycznej. Z kolei w przypadku nieszczęśliwego wypadku czy nagłego zachorowania można liczyć m.in. na opiekę po hospitalizacji i organizację rehabilitacji. Niezależnie od ewentualnych wypadków i szkód ubezpieczony ma także stały dostęp do infolinii medycznej.

      Assistance informatyczne

      Trudno sobie wyobrazić współczesną firmę, która w swojej działalności nie korzystałaby ze sprzętu komputerowego. Dlatego w ramach usług assistance pomoc informatyczna stanowi zazwyczaj odrębny dział.

      Ubezpieczeni, podobnie jak w przypadku innych usług asystenckich, mogą liczyć na różnorodne wsparcie. Do najpopularniejszych należy pomoc przy usuwaniu wirusów komputerowych albo w odzyskaniu danych zgromadzonych na urządzeniu. Rozwój narzędzi wirtualnych pozwala na świadczenie części tych usług zdalnie, dzięki czemu pomoc udzielana jest natychmiastowo, niezależnie od pory dnia czy nocy – dodaje Damian Andruszkiewicz z Compensy.

      Ubezpieczenie ochrony prawnej

      Zakres oferowanej przez ubezpieczycieli pomocy nie ogranicza się jednak wyłącznie do usług “technicznych”. Polisę majątkową można również uzupełnić o ubezpieczenie ochrony prawnej. Dzięki niemu towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia wsparcie w postępowaniach sądowych, w tym karnych (jeżeli przestępstwo zostało popełnione nieumyślnie). Polisa może obejmować nie tylko udzielenie telefonicznej porady prawnej – w najwyższym wariancie ubezpieczony może także powierzyć ubezpieczycielowi organizację i pokrycie kosztów wynagrodzenia adwokata oraz reprezentacji firmy przed sądem.

      Pomoc informacyjna

      Nieocenionym wsparciem w prowadzeniu biznesu może się okazać także assistance informacyjne. Dzięki niemu przedsiębiorcy mogą za pośrednictwem ubezpieczyciela skontaktować się z infolinią gospodarczą, socjalną czy rekrutacyjną. W trakcie rozmowy mogą otrzymać m.in. informacje na temat programów pomocowych dla przedsiębiorców, kursów walut, wydarzeń branżowych, a także poradzić się fachowca w kwestii świadczeń emerytalnych, wypadkowych czy opiekuńczych dla pracowników. Zakres pomocy można również uzupełnić o usługi typu concierge.

      Contrast icon
      Font size icon
      • Font size defualt
      • Font size large
      • Font size extra large