• Wybór ubezpieczonych
 • Wybór ubezpieczenia
 • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

  Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

  Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

  Data

  Godzina

  8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

  Twoje dane

  Zgoda

  Oświadczenie

   Naruszenia

    Opinie i sugestie

    Dane kontatkowe

     Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

      W czym możemy pomóc?

      Twoje dane

      Zgody i oświadczenie

      Bez strat wyjść z zamieszek

      Wybite szyby i zniszczone samochody to nieodłączny elementem krajobrazu po „pokojowych” zgromadzeniach. Straty przedsiębiorców sięgają od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

      Wiele jest powodów, dla których mieszkańcy miast tłumnie gromadzą się na placach w ich centrach. Manifestacja jednych często nie idzie jednak w parze z biznesem drugich. Już jedna rzucona butelka lub kamień to zagrożenie dla portfela przedsiębiorcy. Na zniszczenia narażone są szczególnie lokale w najbardziej eksponowanych lokalizacjach – restauracje, sklepy, zakłady fryzjerskie czy kioski ruchu. Jak wynika z obserwacji likwidatorów szkód towarzystwa ubezpieczeń Compensa najczęstsze straty to: wybite szyby w witrynach sklepowych, zanieczyszczenie elewacji, zniszczenia samochodów służbowych.

      Nieskuteczna profilaktyka

      Niestety zapobieganie stratom i łapanie sprawców jest kosztowne. Według MSWiA co roku na zabezpieczenie imprez masowych policja wydaje kilkadziesiąt milionów złotych. Służby porządkowe, monitoring, zakratowane okna czy alarmy nie zawsze odstraszą rozentuzjazmowanych przechodniów przed dewastowaniem czyjejś własności. Nie chcąc martwić się o kosztowne skutki zniszczeń, firmy coraz częściej decydują się na ubezpieczenie swojej działalności. – Wzrost zainteresowania takimi polisami to także wynik nagłośnionych w mediach wydarzeń, np. przebiegu zeszłorocznego Święta Niepodległości. Poza tym na rynku pojawiły się oferty ubezpieczeń wzbogacone o nowe możliwości, dopasowane właśnie do takich sytuacji – wyjaśnia Damian Andruszkiewicz z towarzystwa ubezpieczeń Compensa.

      Z polisą przeciw zamieszkom

      W opinii fachowców, dobrym rozwiązaniem jest kompleksowe ubezpieczenie firmy z rozszerzeniem o ryzyko wandalizmu. – Do najczęstszych zniszczeń należą pobite szyby oraz uszkodzone auta, które najlepiej widoczne są po imprezach i zgromadzeniach na wolnym powietrzu. Bardzo ważna jest jednak ochrona przez cały okres prowadzenia działalności, gdyż tego typu zdarzeń po prostu nie da się przewidzieć – dodaje Damian Andruszkiewicz. Strat trudno jest uniknąć, ale ubezpieczony właściciel firmy może liczyć na odszkodowanie. Warto pamiętać, że zaistnienie zdarzenia musi być udokumentowane, aby likwidator przyznał środki na pokrycie szkód. W zależności od wysokości składki polisa pokryje straty dochodzące nawet do 100 tys. zł.

      Najczęstsze szkody przedsiębiorców:

      • Wybite szyby w oknach
      • Uszkodzone samochody
      • Zniszczenia spowodowane petardami
      • Wyłamane ogrodzenia, bramy
      Contrast icon
      Font size icon
      • Font size defualt
      • Font size large
      • Font size extra large