• Wybór ubezpieczonych
 • Wybór ubezpieczenia
 • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

  Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

  Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

  Data

  Godzina

  8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

  Twoje dane

  Zgoda

  Oświadczenie

   Naruszenia

    Opinie i sugestie

    Dane kontatkowe

     Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

      W czym możemy pomóc?

      Twoje dane

      Zgody i oświadczenie

      wróć


      Bezpieczna Autostrada – ogólnopolska kampania społeczna Compensy na rzecz poprawy bezpieczeństwa na autostradach

      Podstawowym celem kampanii jest rozpowszechnienie wśród użytkowników dróg wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się po autostradach i trasach szybkiego ruchu oraz udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Akcja ma charakter ogólnopolski i będzie przeprowadzana na autostradach A1, A2 i A4. Współorganizatorem akcji jest Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

      W ramach kampanii przewidzianych jest cykl wydarzeń w Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP), podczas których organizowane będą pokazy pierwszej pomocy. Kierowcy otrzymają pakiety materiałów zawierające m.in. informacje dla kierowców o tym, jak prawidłowo poruszać się po autostradach, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla dorosłych i najmłodszych, a także karty ICE (in case of emergency), pomocne przy powiadamianiu bliskich w razie wypadku. Materiały będą rozpowszechniane również na bramkach autostrad i w oddziałach Compensy w całej Polsce. Organizowane będą też szkolenia praktyczne i kursy e-learningowe z zakresu pierwszej pomocy dla pracowników kluczowych stacji na A1, A2 i A4 oraz pracowników obsługi autostrad. Dodatkowo wspomniane stacje zostaną wyposażone w profesjonalne zestawy pierwszej pomocy. Kampania obejmie również konkurs dla kierowców, w którym będzie można wygrać m.in. kurs bezpiecznej jazdy.

      – Statystyki nie napawają optymizmem. Na 100 wypadków w Europie, na polskich drogach i autostradach ginie średnio 9 osób!. To najgorszy wynik w Europie. Choć na autostradach i drogach szybkiego ruchu zdarzeń drogowych jest mniej, w ogólnym rozrachunku, są one poważniejsze i ginie w nich więcej osób. Wielu kierowców nie potrafi korzystać z dróg szybkiego ruchu w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami. Umiejętności i wiedza na temat udzielania pierwszej pomocy i pozostawiania korytarza ratunkowego dla służb medycznych również pozostawia wiele do życzenia – komentuje Tadeusz Zagajewski, prezes Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

      Compensa włącza do kampanii swoich pracowników z całej Polski i do końca tego roku planuje przeszkolić ich z udzielania pierwszej pomocy.

      – Kampania Bezpieczna Autostrada wpisuje się w strategię działania Compensy i jest zgodna z naszą kluczową wartością, jaką jest bezpieczeństwo. Chcemy dawać poczucie bezpieczeństwa, promować bezpieczeństwo, bezpieczne zachowania, szkolić i uczyć jak postępować w trudnych sytuacjach. Pracownicy Centrali już od marca przechodzą takie szkolenia – dodaje Artur Borowiński, prezes zarządu Compensy.

      Pierwsze wydarzenie odbyło się 24 września w Miejscu Obsługi Podróżnych Parma na Autostradzie Wolności z Warszawy w stronę Łodzi. Podczas eventu przekazano ponad 400 zestawów materiałów informacyjnych i przeprowadzono kilkadziesiąt pokazów prawidłowej reakcji w sytuacji zagrożenia życia. Relację na żywo można było śledzić na fanpage-u Compensy. W najbliższych miesiącach organizatorzy będą się koncentrować na szkoleniach i wyposażeniu punktów pierwszej pomocy na MOP-ach, a kolejne wydarzenia plenerowe przewidziano w okresie wiosennym i wakacyjnym w przyszłym roku. Wszystkie działania w ramach kampanii będą realizowane w 4 kwartale 2017 r. i przez cały rok 2018.

      Contrast icon
      Font size icon
      • Font size defualt
      • Font size large
      • Font size extra large