• Wybór ubezpieczonych
 • Wybór ubezpieczenia
 • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

  Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

  Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

  Data

  Godzina

  8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

  Twoje dane

  Zgoda

  Oświadczenie

   Naruszenia

    Opinie i sugestie

    Dane kontatkowe

     Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

     wróć


     Blisko 6 tys. uczestników za półmetkiem Bezpiecznej Autostrady

     • Prawie 6 tys. uczestników i kilkadziesiąt tysięcy rozdanych materiałów na eventach w całej Polsce – tak tuż za półmetkiem prezentują się wyniki kampanii Bezpieczna Autostrada.
     • Celem kampanii jest edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się po autostradach i trasach szybkiego ruchu oraz udzielania pierwszej pomocy.
     • Organizatorami akcji są towarzystwo ubezpieczeń Compensa i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi (CBRD).

     Letnia odsłona kampanii Bezpieczna Autostrada rozpoczęła się przed weekendem majowym i potrwa do końca wakacji szkolnych. Akcja ma charakter ogólnopolski – jest prowadzona na autostradach A1, A2 i A4, a jej głównym celem jest edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się po autostradach i trasach szybkiego ruchu, a także udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Do tej pory w Bezpiecznej Autostradzie wzięło udział ok. 6 tys. osób, z których ponad 1 tys. stanowiły dzieci. W ręce uczestników trafiło kilkadziesiąt tysięcy pakietów materiałów, zawierających m.in. informacje o tym, jak prawidłowo poruszać się po autostradach, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz karty ICE (in case of emergency), przydatne w razie wypadku (tylko w weekend 14 i 15 lipca do rąk kierowców trafiło ponad 3,5 tys. materiałów).

      

     Każdego dnia przekonujemy się, że prowadzenie działań edukacyjnych ma sens, bo wiedza na temat prawidłowych zachowań na autostradach jest wciąż niewielka. Z rozmów z uczestnikami wiemy, że kierowcy mają problem ze zdefiniowaniem niekiedy oczywistych, wydawałoby się, pojęć. Na przykład co 3. kierowca nie potrafi określić, czym jest prędkość bezpieczna, a 15% nie wie nic na temat korytarza ratunkowego – mówi Karolina Tworzydło, Dyrektor Marketingu i PR Compensy, inicjatora i współorganizatora kampanii.

      

     W programie akcji znajduje się cykl wydarzeń w Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP), podczas których organizowane są kursy pierwszej pomocy, jak również dystrybucja materiałów edukacyjnych na bramkach autostrad. Do tej pory odbyło się 12 z 20 zaplanowanych eventów. Organizatorzy Bezpiecznej Autostrady prowadzą też szkolenia i kursy e-learningowe dla pracowników najważniejszych stacji A1, A2 i A4, a także pracowników obsługi autostrad. W ramach kampanii prowadzony jest również konkurs Autobezpieczni, w którym można wygrać m.in. kurs bezpiecznej jazdy oraz pakiet ubezpieczeń OC i autocasco.

      

     Jazda na zderzaku, nieprawidłowa zmiana pasa ruchu, nieuzasadnione zatrzymywanie się na pasie awaryjnym, wyprzedzające się TIR-y, zbyt duża prędkość… Te i inne błędy są nagminnie popełniane przez użytkowników polskich autostrad i ma to niestety odzwierciedlenie w statystykach wypadków, które są najgorsze w Europie. Ciągła edukacja kierowców to nie tylko dobry pomysł, lecz po prostu konieczność. Mam nadzieję, że prowadzone przez nas działania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na autostradach mówi Tomasz Zagajewski, Dyrektor Generalny CBRD.

     Contrast icon
     Font size icon
     • Font size defualt
     • Font size large
     • Font size extra large