NNW SZKOLNE

Ubezpieczenie szkolne - pytania i odpowiedzi.

07.09.2020

Rozpoczęcie roku szkolnego, nowe podręczniki, plan lekcji, zdjęcia klasowe… tak rozpoczyna się wrzesień w szkołach. Nieodłącznym elementem jest również wybór ubezpieczenia NNW dziecka. Właśnie! Czy mamy w ogóle wybór? Czy ubezpieczenie w szkole jest obowiązkowe?

Mamy wybór. Opcja szkolna jest dobrowolna. Możemy z niej skorzystać lub rozejrzeć się indywidualnie za najlepszą ofertą ubezpieczenia dla uczniów na rynku. Co to znaczy najlepszą? Taką, która w pełni odpowiada potrzebom naszego dziecka i pozwala spokojnie puścić dziecko do szkoły każdego dnia.

O czym należy pamiętać przy wyborze ubezpieczenia szkolnego?

Najważniejszym elementem, jak w przypadku każdego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, jest suma ubezpieczenia. To ona pokazuje nam limit odpowiedzialności Ubezpieczyciela za wypadki, które mogą przydarzyć się w szkolę. W ofercie szkolnej nie mamy wpływu na wysokość tej sumy. Decydując się na indywidualne ubezpieczenie dziecka możemy znaleźć ofertę ze zdecydowanie wyższą sumą ubezpieczenia. Warto sprawdzić również zakres ochrony, czyli co właściwie obejmuje dana polisa ubezpieczenia dla dziecka. Zakupić możemy ją online: https://nnwszkolne.compensa.pl/ 

Ważne, aby dokładnie sprawdzić czy ubezpieczenie w szkole NNW obejmuje ochroną dziecko także poza szkołą i czy zawiera w sobie także następstwa nieszczęśliwych wypadków w wyniku uprawiania sportu. Ubezpieczamy całą aktywność naszego dziecka. Jeżeli uprawia sport w szkole jest to oczywiste, że takie zajęcia objęte są ochroną w ramach NNW. W przypadku uprawiania sportów walki, sportów ekstremalnych poza szkołą, z dużym prawdopodobieństwem będą one poza zakresem ubezpieczenia – odpowiada Andrzej Paduszyński z Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych, Compensa.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?
Jak dużą wagę należy przywiązywać do wysokości składki?
Co obejmuje ubezpieczenie szkolne?

Czy ubezpieczenie szkolne obejmuje poza szkołą?
Czy ubezpieczenie szkolne obejmuje wakacje?

Na te pytania odpowiada Andrzej Paduszyński z Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych, Compensa.


Przeczytaj też