Bezpieczne dziecko przez cały rok? Ubezpieczenie szkolne - co obejmuje NNW dla dziecka?

19.01.2021

Załóż czapkę, bo się przeziębisz. Wyciągnij łyżeczkę z herbaty, bo sobie oko wydłubiesz. Nie siadaj na zimnej podłodze, bo wilka dostaniesz. Kto z nas nie słyszał tych uwag w dzieciństwie. Dziś, gdy sami jesteśmy rodzicami, chuchamy i dmuchamy na swoje dzieci. Dbamy o ich zdrowie, wspieramy w realizacji pasji, chcemy zapewnić im dobrą przyszłość i uchronić od problemów… czy nieprzewidzianych zdarzeń. W tym ostatnim pomoże nam dobre ubezpieczenie szkolne.

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Gdy tylko pojawi się na świecie, dbamy o to, aby było najedzone i nie złapało żadnej najdrobniejszej infekcji. Kilka lat później będziemy mówić: „Mięso zjedz. Ziemniaki możesz zostawić”. Z upływem lat cieszymy się z każdego postawionego kroku, wypowiedzianego słowa czy po prostu uśmiechu. Gdy idzie do szkoły, zaczynamy inwestować w edukację, a w naszym słowniczku codziennych pytań pojawiają się nowe pytania: „Jak było w szkole?”, „Lekcje odrobione?” i stwierdzenie „Nie interesują mnie inni. Masz się uczyć”. Z chwilą, gdy pojawiają się pierwsze pasje i marzenia, robimy wszystko, by umożliwić ich realizację. Myślimy o przyszłości i przygotowujemy dziecko do wkroczenia w dorosłość. Staramy się przewidywać nieprzewidziane… ale czy wszystko da się przewidzieć? Zapobiec następstwom nieszczęśliwych wypadków?

Bezpiecznie… jak w domu?

Większość wypadków zdarza się w domu. Słyszeliśmy o tym nie raz, ale jakoś do głowy nam nie przychodziło, co takiego strasznego może się zdarzyć w domu. Zapominamy, że dzieci od najmłodszych lat są ciekawe otaczającego ich świata, także tego najbliższego, domowego. W dzieciństwie każda rzecz  może przyciągnąć uwagę, rozbudzić ciekawość. Od tego czasem już krótka droga do nieszczęścia. Upadku, skaleczenia uderzenia w szafę, nie mówiąc o poważniejszych wypadkach jak np. porażenie prądem.

Jak uchronić dziecko przed wypadkiem w domu?

ubezpieczenie szkolne NNW

Przede wszystkim należy zabezpieczyć wszystkie miejsca, które mogą spowodować nieszczęśliwy wypadek. Wiek dziecka czasem nie ma tu znaczenia. Nawet starsze dzieci mogą sobie coś zrobić. Ograniczone do czterech ścian wciąż mają nieograniczoną wyobraźnię. Lepiej w tym przypadku dmuchać na zimne.

Co możemy zrobić?

  • zabezpieczyć gniazdka przed ewentualnym porażeniem (szczególnie w przypadku młodszych dzieci),
  • schować przewody elektryczne, kable,
  • zastosować specjalne nakładki na narożniki mebli,
  • zamknąć okna w mieszkaniu (ewentualnie delikatnie je uchylić),
  • dokładnie schować lekarstwa i ostre przedmioty.

Wszystkiego niestety nie uda się przewidzieć. Bo, gdy w grę wchodzi wyobraźnia dziecka, każdemu dorosłemu kończą się pomysły. Wtedy z pewnością przydałoby się ubezpieczenie NNW.Wszystkiego niestety nie uda się przewidzieć. Bo, gdy w grę wchodzi wyobraźnia dziecka, każdemu dorosłemu kończą się pomysły. Wtedy z pewnością przydałoby się ubezpieczenie NNW dziecka.

Jak wybrać ubezpieczenie NNW dziecka?

Ubezpieczenie szkolne dla dziecka? Gdy jeszcze nie poszło do szkoły, często w ogóle o tym nie myślimy. Gdy jest już w podstawówce czy liceum, o ubezpieczeniu dla ucznia przypominamy sobie dopiero we wrześniu, gdy nauczycielka zbiera od całej klasy pieniądze na składkę ubezpieczeniową. Jaki jest zakres takiego ubezpieczenia szkolnego? Czy nasze dziecko jest objęte ochroną również poza szkolą? W domu, na podwórku, na wyjeździe? Czy ubezpieczenie szkolne obejmuje wakacje? Tyle pytań. Wszelkie wątpliwości może rozwiać dobre indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka. Warto odrobić tę lekcję i poszukać odpowiedniej oferty z szerokim zakresem ochrony. Zwłaszcza teraz, gdy spędza dużo czasu w domu, podczas zdalnej nauki, a aura za oknem sprzyja zimowemu szaleństwu. Czy ubezpieczenie w szkole jest obowiązkowe? Nie. To indywidualna decyzja każdego rodzica. Obowiązkowe jest np. ubezpieczenie wycieczki szkolnej. Ale przecież każdemu rodzicowi zależy na bezpieczeństwie córki, syna przez cały rok. Także podczas wakacji.   

Ochrona, nie tylko w szkole

Całodobowa ochrona w każdym miejscu, w którym przebywa nasze dziecko. Sanki, łyżwy, spacer, dom, szkoła, przedszkole. Wszędzie tam gdzie dzieci skaczą, biegają i realizują swoje nawet najbardziej zwariowane pomysły. Takie rozwiązanie z pewnością oszczędziłoby nam wiele nerwów i nieprzespanych nocy.

Compensa oferuje kompleksowe ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dzieci i młodzieży. Z taką ochroną możliwe będzie pokrycie kosztów leczenia po ewentualnym wypadku. A jest ich przecież wiele. Wizyty u lekarzy, zabiegi, zakup leków, koszty rehabilitacji. Ubezpieczenie dla dziecka będzie wtedy dużym wsparciem i z pewnością skróci drogę powrotną do sprawności i dalszej zabawy.  

Ubezpieczenie już od pierwszego dnia życia

Ubezpieczenie szkolne NNW w Compensie to ochrona na każdym etapie rozwoju Twojego dziecka, począwszy od narodzin. Nie musisz czekać do pierwszego dnia w szkole, rozpoczęcia roku w kolejnej klasie, żeby zakupić takie ubezpieczenie. To ubezpieczenie przedszkolne i szkolne zarazem. Co ważne, to Ty wybierzesz polisę, która zapewni Ci spokój każdego dnia, a Twoje dziecko będzie mogło się spokojnie bawić i realizować swoje pasje. Od najmłodszych lat zadbasz o bezpieczeństwo swojego malucha. A jeżeli jest już nastolatkiem również możesz zapewnić mu ochronę od nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie NNW dla dziecka w Compensie można zawrzeć do 20. roku życia.      

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne?

Całodobowa ochrona na każdym etapie rozwoju do lat 20. Jeżeli dodamy do tego szeroki zakres ochrony to mamy kompletne rozwiązanie na nieprzewidziane zdarzenia. Z ubezpieczeniem NNW dla dziecka w Compensie możesz liczyć m.in. na:

  • zwrot kosztów leczenia po nieszczęśliwym wypadku (zakup leków wskazany przez lekarza, wizyty lekarskie, zlecone badania),
  • zwrot kosztów rehabilitacji
  • zwrot kosztów pomocy psychologicznej dla dziecka po nieszczęśliwym wypadku
  • świadczenie za trwały uszczerbek na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku (% sumy ubezpieczenia za każdy % trwałego uszczerbku na zdrowiu).
  • jednorazowe świadczenie z tytułu pogryzienia przez psa, kota, użądlenia czy ukąszenia.

Ubezpieczenie szkolne online

Ubezpieczenie NNW szkolne Compensa możesz zakupić bez wychodzenia z domu. Zdalnie, szybko i wygodnie. Wystarczy wybrać 1 z 3 pakietów NNW dziecka, biorąc pod uwagę sumę ubezpieczenia za poszczególne zdarzenia i wypełnić niezbędne dane. Ubezpieczenie szkolne online - sprawdź, jakie to dziecinnie proste. 

 


Poprzedni Następny
Przeczytaj też