• Wybór ubezpieczonych
 • Wybór ubezpieczenia
 • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

  Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

  Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

  Data

  Godzina

  8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

  Twoje dane

  Zgoda

  Oświadczenie

   Naruszenia

    Opinie i sugestie

    Dane kontatkowe

     Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

     wróć


     Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group oferentem PPK

     • Compensa Życie informuje, że od 1 lipca 2019 roku będzie oferować Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK).
     • Dystrybucja oferty będzie prowadzona w oparciu o bliską współpracę z reprezentującymi pracodawców brokerami i w kanale agencyjnym.
     • PPK w Compensie wyróżniać ma połączenie w jednym produkcie funkcji oszczędnościowej i ochronnej.
     • Do sprzedażowej i posprzedażowej obsługi pośredników i pracodawców powołany został dedykowany zespół ekspertów.

     1 lipca 2019 roku PPK zostaną wprowadzone w spółkach zatrudniających ponad 250 pracowników, a w ciągu kolejnych 18 miesięcy do programu dołączać będą również mniejsze organizacje. Lista podmiotów (TFI, PTE oraz zakładów ubezpieczeń), które zdecydowały się oferować PPK wciąż jest otwarta. Udział w programie deklaruje Compensa Życie – ubezpieczyciel planuje oprzeć dystrybucję oferty na bliskiej współpracy z brokerami, a także równoległym prowadzeniu działań w sieci agencyjnej. Pośrednicy i pracodawcy otrzymają sprzedażowe i posprzedażowe wsparcie zespołu ekspertów Compensy, którego zadaniem będzie obsługa PPK od strony merytorycznej i technicznej.

     Zdania na temat oferowania PPK przez brokerów i agentów są podzielone. My widzimy w tym produkcie olbrzymią szansę i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać naszych partnerów, bo rolę pośredników w powodzeniu projektu PPK uznajemy za kluczową. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym podmiotem – mówi Artur Borowiński, prezes Compensy.

     Wyróżnikiem Compensy będzie złożony charakter oferowanego produktu. Przystępujący do PPK pracownicy skorzystają zarówno z programu inwestycyjnego (gwarantowany dostęp do min. 8 funduszy zdefiniowanej daty), jak i z dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej, stanowiącej integralną część oferty i sprzedażowy atut z punktu widzenia pośredników i pracodawców. Oferta została skonstruowana na podstawie doświadczeń Compensy w tworzeniu i obsłudze inwestycyjnych ubezpieczeń na życie czy rentowych.

     PPK to długoletnie oszczędzanie i inwestowanie, szansa na zmianę niekorzystnych proporcji wysokości ostatniej pensji do emerytury. Aby program zadziałał, pracodawcy i pracownicy muszą zyskać pewność, że ich środki zostaną powierzone doświadczonej instytucji, która będzie potrafiła odpowiednio nimi zarządzać. Budowany przez lata know-how Compensy w obsłudze największych pracodawców w zakresie ubezpieczeń grupowych czy zdrowotnych, to dla klientów gwarancja skuteczności i argument za przystąpieniem do PPK. Ponadto dzięki części ochronnej zyskają oni dodatkowe wsparcie finansowe na wypadek niespodziewanych zdarzeń, takich jak śmierć czy nieszczęśliwe wypadki – dodaje Artur Borowiński.

     Relacja uzyskanej emerytury do ostatniej pensji w Polsce wynosi 39%, a średnia w krajach członkowskich UE wynosi aż 71% – wynika z raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Przedstawiciele Compensy uważają, że PPK mają potencjał, by zmienić tę statystykę – dzięki zasadom obowiązkowości, powszechności oraz wielu udogodnieniom dla pracowników, do których zalicza się m.in. system dopłat ze strony państwa i wpłaty pracodawców. Wielką wartością dla klientów z pewnością okażą się również niskie opłaty za zarządzanie funduszami w ramach PPK.

     Contrast icon
     Font size icon
     • Font size defualt
     • Font size large
     • Font size extra large