• Wybór ubezpieczonych
 • Wybór ubezpieczenia
 • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

  Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

  Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

  Data

  Godzina

  8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

  Twoje dane

  Zgoda

  Oświadczenie

   Naruszenia

    Opinie i sugestie

    Dane kontatkowe

     Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

     wróć


     Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group: Przedłużenie kadencji i rozszerzenie składu Zarządu Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group: Przedłużenie kadencji Zarządu

     5 grudnia br. Rada Nadzorcza Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group oraz Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group przedłużyła mandaty Zarządom obu spółek na kolejną, 3-letnią kadencję. Jednocześnie do Zarządu Compensy majątkowej dołączył Michał Gomowski.

     Compensa systematycznie umacnia swoją pozycję na polskim rynku ubezpieczeń. W ubiegłym roku firma zebrała składkę na poziomie 1 mld zł w ubezpieczeniach majątkowych i 0,5 mld zł w ubezpieczeniach na życie. W porównaniu z 2009 r. wyniki finansowe również uległy znacznej poprawie. Zarząd Compensy prognozuje, że z końcem 2012 r. łączny zysk obu spółek będzie o ok. 130% wyższy niż przed trzema laty.

     Z dniem 1 stycznia 2013 r. do Zarządu Compensy majątkowej dołączy Michał Gomowski, który w ramach nowego podziału obowiązków będzie odpowiedzialny za pion techniczny, nadzorowany dotychczas przez prezesa Franza Fuchsa. Nowy wiceprezes będzie wspierał operacyjnie controlling taryfowy i underwriting w ubezpieczeniach komunikacyjnych i majątkowych w segmencie klienta indywidualnego, korporacyjnego i MŚP.

     Michał Gomowski posiada wieloletnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej. Do sierpnia br. sprawował funkcję wiceprezesa spółek Aviva T.U. na Życie S.A. oraz Aviva Sp. Z o.o., w których odpowiadał m.in. za sieć sprzedaży i obsługę klienta. W latach 2004-2010 związany był z Generali, gdzie nadzorował procesy operacyjne spółki majątkowej m.in. w zakresie underwritingu, zarządzania sprzedażą i likwidacją szkód.

     – Utrzymanie przez spółkę stałego i zrównoważonego rozwoju na przestrzeni ostatnich lat, czasem mimo negatywnych trendów rynkowych, zasługuje na duże uznanie. Decyzja o rozszerzeniu składu Zarządu zbiega się w czasie z wdrażaniem ambitnej strategii firmy na lata 2013-2015, zgodnej planem rozwoju grupy Vienna Insurance Group. Wierzę, że obecność nowego eksperta w Zarządzie Compensy przyczyni się do dalszego umocnienia pozycji spółki – a tym samym grupy VIG – na rynku ubezpieczeniowym w Polsce – mówi Peter Hagen, prezes Vienna Insurance Group oraz przewodniczący Rady Nadzorczej spółek Compensa.

     Franz Fuchs, prezes spółek Compensa podsumowując osiągnięcia firmy podkreśla, że ostatnie lata były dla Compensy czasem wyzwań i sukcesów: Spółka majątkowa znacznie umocniła swą pozycję w ubezpieczeniach komunikacyjnych, a jednocześnie zwiększyła udział ubezpieczeń majątkowych w portfelu. Uruchomiliśmy dwa majątkowe oddziały zagraniczne  – na Litwie w 2010 i na Łotwie w 2012 roku. Odpowiadając na rosnące oczekiwania klientów i pośredników, wprowadziliśmy do sprzedaży nowoczesne produkty majątkowe i życiowe. Compensa Życie wyraźnie zaznaczyła swą obecność na rynku grupowych ubezpieczeń na życie. Pozyskaliśmy też wielu nowych partnerów sprzedażowych, zwłaszcza wśród brokerów.

     Obecny skład Zarządu Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group:

     • Franz Fuchs – prezes zarządu, likwidacja szkód
     • Wolfgang Stockmeyer – IT, rynki nadbałtyckie, procesy biznesowe, zdrowie
     • Ireneusz Arczewski – finanse
     • Jarosław Szwajgier – sprzedaż
     • Michał Gomowski – technika.

     Obecny skład Zarządu Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group:

     • Franz Fuchs – prezes zarządu, IT, procesy biznesowe
     • Ireneusz Arczewski – finanse
     • Piotr Tański – technika
     • Grzegorz Liszka – sprzedaż.

      

     ***

     O Vienna Insurance Group

     Vienna Insurance Group (VIG) z siedzibą w Wiedniu jest jedną z wiodących grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Poza macierzystym rynkiem austriackim, Vienna Insurance Group działa również poprzez spółki zależne i holdingi ubezpieczeniowe w Albanii, Bułgarii, Niemczech, Estonii, Gruzji, Chorwacji, Liechtensteinie, Litwie, Macedonii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Czechach, Turcji, Ukrainie, Białorusi oraz na Łotwie i Węgrzech. Ponadto, Wiener Städtische Versicherung ma swoje oddziały we Włoszech i Słowenii, a Donau Versicherung posiada oddział we Włoszech.

     Na rynku austriackim, Vienna Insurance Group reprezentują Wiener Städtische Versicherung, Donau Versicherung i Sparkassen Versicherung.

     W Polsce do Vienna Insurance Group należą spółki InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group, Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Compensa TU na Źycie S.A. Vienna Insurance Group, Benefia TU S.A. Vienna Insurance Group, Benefia TU na Źycie S.A. Vienna Insurance Group i Polisa Życie S.A.

     Contrast icon
     Font size icon
     • Font size defualt
     • Font size large
     • Font size extra large