• Wybór ubezpieczonych
 • Wybór ubezpieczenia
 • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

  Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

  Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

  Data

  Godzina

  8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

  Twoje dane

  Zgoda

  Oświadczenie

   Naruszenia

    Opinie i sugestie

    Dane kontatkowe

     Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

     wróć


     Compensa wypłaciła ponad 13,5 miliona odszkodowania po pożarze w hali tkalnej w Turku. W przygotowaniu następne kilkumilionowe wypłaty.

     Kompleksowa obsługa oraz rzetelne podejście do ubezpieczonych klientów korporacyjnych i w efekcie sprawna likwidacja szkody pożarowej w hali tkalnej w miejscowości Turek. Towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group wypłaca odszkodowanie po wypadku, do którego doszło w listopadzie ubiegłego roku.

     Zakład Miranda przy ulicy Jedwabniczej jest ważnym ośrodkiem gospodarczym na mapie miejscowości Turek. W wyniku tragicznego w skutkach pożaru, do którego doszło w listopadzie 2014 roku, zniszczeniu uległa hala tkalna stanowiąca część zakładu.   

      

     Przedmiotowa szkoda z tytułu zdarzenia została zgłoszona z polis ubezpieczenia mienia dla Grupy Lubawa. W wyniku zdarzenia straty poniosły firmy: Miranda Sp. z o.o – właściciel hali, maszyn, urządzeń, elektroniki oraz środków obrotowych; Effect System– właściciel maszyn w leasingu, a także  Litex Promo.

      

     Jako ubezpieczyciel poszkodowanych  firm, możemy zapewnić, iż sprawne i terminowe wywiązywanie się ze zobowiązań wobec naszych klientów to dla nas sprawa priorytetowa – niezależnie od tego, czy mówimy o likwidacji drobnej szkody, czy tak jak w tym przypadku, o pokryciu wielomilionowej straty. Dlatego już w krótkim czasie od pożaru zaczęliśmy wypłacać pierwsze transze pokrywające wartość szkody – mówi Tomasz Borowski, rzecznik prasowy Compensa.      

      

     Całościowa wartość szkody została wstępnie oszacowana na 23.000.000 PLN i jest w dużej mierze objęta umową reasekuracyjną. Roszczenia zgłoszono w sumie z 10 polis. Transze odszkodowania są systematycznie wypłacane od 03.02.2015r., kiedy jako pierwsza zadośćuczynienie otrzymała Spółka Miranda Sp. z o.o. w kwocie 5.415.303,17  PLN. Kolejna transza została zrealizowana 16.03.2015r. na rzecz ubezpieczonych podmiotów w łącznej kwocie 7.737.405,60 PLN. Trwa rozliczanie kolejnych 5   z 10 zgłoszonych szkód.

     Pożar w hali tkalnej to dla nas trudne wydarzenie, a  skala strat – ogromna. Tym bardziej doceniamy współpracę z ubezpieczycielem Compensa. Sprawna likwidacja szkody pozwala nam na minimalizację poniesionych strat oraz planowanie szybkiego wznowienia pierwotnej skali działalności na rynku – podsumowuje Krzysztof Piekarski, Wiceprezes Zarządu Miranda Sp. z o.o

     Contrast icon
     Font size icon
     • Font size defualt
     • Font size large
     • Font size extra large