• Wybór ubezpieczonych
 • Wybór ubezpieczenia
 • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

  Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

  Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

  Data

  Godzina

  8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

  Twoje dane

  Zgoda

  Oświadczenie

   Naruszenia

    Opinie i sugestie

    Dane kontatkowe

     Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

     wróć


     Compensa z automatyczną wypłatą w samodzielnej likwidacji szkód

     Automatyczna wypłata, mająca zastosowanie w procesie samodzielnej likwidacji szkód komunikacyjnych, majątkowych i NNW, to jedna z kilku funkcjonalności wdrożonych w grudniu przez Compensę. Umożliwia ona wypłatę odszkodowania już w ciągu kilku godzin od rozpoczęcia przez klienta procesu likwidacji.

     W grudniu Compensa wdrożyła szereg innowacji mających zastosowanie w uproszczonych ścieżkach likwidacji szkód. Kulminacją tego procesu było wprowadzenie automatycznej wypłaty odszkodowań. Dzięki nowej funkcjonalności klient ma szansę otrzymać odszkodowanie już w kilka godzin od rozpoczęcia procesu likwidacji. Sama ścieżka samodzielnej likwidacji się nie zmienia – klient otrzymuje link do aplikacji mobilnej, przechodzi przez nią i po spełnieniu wszystkich warunków oraz akceptacji kwoty, otrzymuje wypłatę na podany numer konta.

     Automatyczna wypłata działa także w przypadku, gdy klient nie akceptuje proponowanej początkowo kwoty odszkodowania i zostaje skierowany na uproszczoną ścieżkę likwidacji. W takiej sytuacji z klientem kontaktuje się likwidator, który po uzgodnieniu kwoty kieruje sprawę do automatycznej wypłaty. Dzięki wdrożeniu ostatnich funkcjonalności likwidator nie musi już ręcznie sprawdzać, czy spełnione są wszystkie warunki do przyjęcia odpowiedzialności i wypłaty odszkodowania, co w praktyce oznaczało konieczność wyszukania w systemie i przejrzenia różnych dokumentów. Obecnie jest to automatycznie podsumowywane przez system, co znacznie skraca i upraszcza likwidację. Likwidator włącza się w proces, gdy okazuje się, że któryś z warunków nie może zostać potwierdzony automatycznie.

     Wdrożone przez nas innowacje są kolejnym krokiem w stronę cyfryzacji Compensy, która na tym polu ma już duże osiągnięcia. Wprowadzane rozwiązania odpowiadają nie tylko na technologiczne przyzwyczajenia klientów, ale także na wyzwania obecnych czasów, myślę tu oczywiście o pandemii i związanych z nią ograniczeniach w kontaktowaniu się z innymi – komentuje Rafał Mosionek, Zastępca Prezesa Zarządu Compensy, odpowiedzialny w firmie między innymi za obszar likwidacji szkód.

     Contrast icon
     Font size icon
     • Font size defualt
     • Font size large
     • Font size extra large