• Wybór ubezpieczonych
 • Wybór ubezpieczenia
 • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

  Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

  Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

  Data

  Godzina

  8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

  Twoje dane

  Zgoda

  Oświadczenie

   Naruszenia

    Opinie i sugestie

    Dane kontatkowe

     Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

      W czym możemy pomóc?

      Twoje dane

      Zgody i oświadczenie

      Fuzja Compensy i Benefii ukończona

      W dniu 30 października 2015r. wraz z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego sfinalizowano projekt fuzji spółek Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group i Benefia TU S.A. Vienna Insurance Group.

      ​W wyniku połączenia od dnia 30 października br. funkcjonuje jedna spółka ubezpieczeniowa pod nazwą Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group z ponad 5% udziałem w rynku ubezpieczeń majątkowych, oferująca pełen zakres ubezpieczeń dotychczas dostępnych oddzielnie dla klientów Compensy i Benefii.

      W ramach projektu utworzono również nową spółkę Benefia Ubezpieczenia Sp. z o.o., która pod marką Benefia, w ramach niezależnego  od sieci sprzedaży Compensy modelu dystrybucji, koncentruje się na rozwoju biznesu stanowiącego dotychczasową domenę działalności Benefia TU SA Vienna Insurance Group tj. sprzedaży ubezpieczeń u dealerów samochodowych i za pośrednictwem nowych technologii.

      Spółką Benefia Ubezpieczenia kieruje zarząd, w którego skład weszli: dotychczasowy prezes zarządu Benefia TU S.A. Vienna Insurance Group Paweł Bisek, zastępca prezesa zarządu Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group Michał Gomowski oraz Mariusz Kurowski, wcześniej dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu Benefia TU S.A. Vienna Insurance Group.

      Fuzję udało się nam zrealizować w rekordowo krótkim czasie, tj. w ciągu 5 miesięcy od oficjalnego rozpoczęcia prac projektowych. Tym samym osiągnęliśmy główny cel projektu, którym było stworzenie silnej spółki majątkowej z ponad 5% udziałem w rynku. Liczę, że nowa strategia sprzedaży okaże się być trafioną odpowiedzią na obecną, niekorzystną sytuację oraz przyszłe trendy na polskim rynku ubezpieczeń majątkowych – komentuje Franz Fuchs, Dyrektor Generalny VIG Polska.

      ***

       

      Vienna Insurance Group(VIG) jest wiodącym specjalistycznym koncernem ubezpieczeniowym Austrii i w Europie Środkowo-Wschodniej. Należy do niego około 50 spółek w 25 krajach. Jest to koncern o długiej tradycji, posiadający mocne marki i przykładający dużą wagę do bliskości z klientem. VIG opiera swoją działalność na fundamencie190-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeń. Vienna Insurance Group z ok. 23 tysiącami pracowników jest bezsprzecznym liderem na kluczowych rynkach koncernu i dzięki temu posiada doskonałą pozycję rynkową umożliwiającą wykorzystanie długofalowych szans wzrostu w regionie zamieszkiwanym przez 180 mln ludzi. Notowana na giełdzie Vienna Insurance Group jest firmą o najwyższym ratingu z wszystkich spółek głównego indeksu ATX giełdy wiedeńskiej; akcje VIG notowane są także na giełdzie w Pradze.

       

       

      Kontakt dla mediów:

      Tomasz Borowski

      tel. (22) 501 60 38

      e-mail: tomasz.borowski@vig-polska.pl

      Contrast icon
      Font size icon
      • Font size defualt
      • Font size large
      • Font size extra large