• Wybór ubezpieczonych
  • Wybór ubezpieczenia
  • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

    Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

    Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

    Data

    Godzina

    8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

    Twoje dane

    Zgoda

    Oświadczenie

      Naruszenia

        Opinie i sugestie

        Dane kontatkowe

          Dane ubezpieczającego

          Umożliwi nam szybki kontakt z Tobą w razie pytań

          Adres korespondecyjny

          Informacje o ubezpieczeniu

          Wiadomość

          Wnioskuję o odpowiedź:

          Załącznik (opcjonalne)

          Koperta

          Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

          Dokładnie sprawdzamy wszystkie szczegóły, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie.
          Prosimy o cierpliwość.

            W czym możemy pomóc?

            Twoje dane

            Zgody i oświadczenie

            20-05-2025

            Magazyny energii pod ochroną ubezpieczeniową Compensy

            Dynamiczny rozwój rynku magazynów energii w Polsce sprawia, że rośnie też zapotrzebowanie na ubezpieczenia obejmujące tego typu instalacje. Compensa, jeden z liderów rynku ubezpieczeń majątkowych, rozszerza swoją ofertę o ochronę dla systemów magazynowania energii – zarówno w skali przemysłowej, jak i dla klientów indywidualnych.

            Zainteresowanie magazynami energii rośnie skokowo, a jednym z głównych motorów tego wzrostu są dostępne programy wsparcia publicznego. Przedsiębiorcy mogą korzystać z dofinansowania inwestycji w magazyny z funduszy unijnych. Do końca maja mogą składać wnioski o dotacje i pożyczki w konkursie, który prowadzi Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego łączy budżet – pochodzący z unijnego Funduszu Modernizacji – to ponad 4,1 mld zł. Pozwoli to na wsparcie budowy magazynów energii elektrycznej o mocy nie mniejszej niż 2 MW oraz pojemności nie mniejszej niż 4 MWh. Finansowanie ma pozwolić osiągnięcie łącznej mocy magazynów energii na poziomie 2500 MW oraz pojemności 5000 MWh.

            Magazyny energii są już nie tylko przyszłością, ale teraźniejszością polskiej transformacji energetycznej. Zapewniają stabilność sieci, zwiększają efektywność autokonsumpcji oraz umożliwiają pełniejsze wykorzystanie potencjału odnawialnych źródeł energii. W odpowiedzi na dynamicznie rosnący rynek obserwujemy znaczący wzrost zapotrzebowania na kompleksowe ubezpieczenia takich instalacji. Naszą ofertą obejmujemy zarówno duże farmy fotowoltaiczne i wiatrowe wyposażone w magazyny energii, jak i rozproszone systemy magazynowania działające w zakładach przemysłowych oraz instalacje prosumenckie – mówi Tomasz Szejnoch, dyrektor Biura Ubezpieczeń Korporacyjnych i Majątkowych w Compensie.

            Compensa rozszerzyła oferowane ubezpieczenia dla firm o ochronę magazynów energii. Magazyny związane z instalacjami OZE mogą zostać objęte ubezpieczeniem dla farm wiatrowych lub paneli fotowoltaicznych. Natomiast samodzielne magazyny energii mogą być ubezpieczone w ramach ochrony mienia przedsiębiorstwa w wariancie all-risk. Polisa może obejmować szkody rzeczowe, jak i utracone korzyści spowodowane uszkodzeniem lub awarią magazynu energii. Ochrona jest dostępna zarówno dla pojedynczych instalacji, jak i złożonych systemów składających się z wielu jednostek magazynujących, współpracujących z OZE, magazynów należących do podmiotów zajmujących się wyłącznie magazynowaniem energii lub stosowanych w branżach niezwiązanych z wytwarzaniem energii elektrycznej. Compensa jest również gotowa na ubezpieczanie toczących się i planowanych inwestycji w nowe instalacje magazynujące energię.

            Boom na magazyny energii dociera także do klientów indywidualnych. Od 2024 roku warunkiem otrzymania dofinansowania na nowe instalacje fotowoltaiczne z programu Mój Prąd jest dodatkowy zakup i montaż przydomowego magazynu energii. W efekcie coraz więcej gospodarstw domowych i rolników inwestuje w systemy magazynowania, które pozwalają im wykorzystywać nadwyżki energii z własnej instalacji OZE, np. wieczorem lub w nocy. Według danych Instytutu Energetyki Odnawialnej, tylko w 2024 roku przydomowe magazyny energii trafiły do ponad 20 tysięcy domów – to ponad dwukrotnie więcej niż rok wcześniej.

            Dla klientów indywidualnych Compensa przygotowała ofertę w ramach linii ubezpieczeń OZE oraz ubezpieczeń majątku dla rolników. Ochroną mogą zostać objęte magazyny energii zainstalowane przy domach jednorodzinnych czy w gospodarstwach rolnych.

            Choć rynek magazynowania energii w Polsce dopiero się rozwija, według założeń rządowych jego moc do 2030 roku ma sięgnąć 2 GW, a łączna pojemność nawet 10 GWh. Compensa, jako lider rynku ubezpieczeń dla instalacji OZE, chce aktywnie wspierać ten segment i budować silną pozycję także w obszarze ochrony ubezpieczeniowej magazynów energii – kluczowego elementu transformacji energetycznej Polski.

            Huragan, powódź, inne szkody katastroficzne…

            Zgłoś szkodę, szybko i sprawnie.

            • Huragan uszkodził dach? Wykonaj zdjęcie, zabezpiecz mienie przed dalszymi szkodami i pozostaw uszkodzone elementy do oględzin. Zgłoś szkodę.
            • Zalanie pomieszczenia? Podejmij działania zabezpieczające przed dalszymi szkodami: usuwanie wody, suszenie, wietrzenie. Zgłoś szkodę.
            • Przepięcia uszkodziły sprzęt? Przekaż sprzęt do serwisu, który określi przyczynę szkody i koszty naprawy. W przypadku większych szkód, poczekaj wizytę na likwidatora. Zgłoś szkodę.
            • Uszkodzenie szyb po gradobiciu? Zrób zdjęcia i zbierz rachunki za podjętą naprawę. Zgłoś szkodę.

            Ważne w przypadku każdej szkody!

            • Wykonaj dokumentację fotograficzną.
            • Zachowaj uszkodzone elementy do czasu przeprowadzenia oględzin.
            • Zbieraj imienne faktury i rachunki za zakup materiałów niezbędnych do naprawy lub zabezpieczenia mienia.
            Contrast icon
            Font size icon
            • Font size defualt
            • Font size large
            • Font size extra large