• Wybór ubezpieczonych
 • Wybór ubezpieczenia
 • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

  Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

  Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

  Data

  Godzina

  8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

  Twoje dane

  Zgoda

  Oświadczenie

   Naruszenia

    Opinie i sugestie

    Dane kontatkowe

     Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

      W czym możemy pomóc?

      Twoje dane

      Zgody i oświadczenie

      Nowa polityka przeciw wyłudzeniom w Vienna Insurance Group Polska

      Vienna Insurance Group Polska wdraża w swoich polskich spółkach Compensa oraz InterRisk i Polisa Życie nowy projekt antyfraudowy. Wprowadzane rozwiązania dowiodły swojej skuteczności podczas programu pilotażowego. Dzięki nim, klienci ubezpieczycieli nie będą ponosili kosztów działań oszustów. 

      Wyłudzenia i oszustwa są solą w oku ubezpieczycieli i ich klientów. Skala takich działań jest spora. Według danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, łączna wartość ujawnionych przestępstw ubezpieczeniowych w 2015 r. przekroczyła 11 mln zł dla Działu I oraz aż 179 mln zł dla Działu II. Koszty działań oszustów ponoszą nie tylko ubezpieczyciele, ale także klienci, bowiem wyłudzenia przekładają się na wzrost składek.

      – Zdecydowana walka z wyłudzeniami jest konieczna, choć niełatwa. Szacowany potencjał oszczędności na wypłatach odszkodowań za fraudy w Europie to 5-10%. O tyle może być mniejsza składka, którą płaciłby klient za ubezpieczenie. Projekt antyfraudowy z sukcesem wdrożyliśmy już na rynku austriackim. Sprawdzone tam rozwiązania zastosujemy teraz w Polsce – mówi Franz Fuchs, Przewodniczący Rady Nadzorczej Compensy oraz InterRisk i Polisy Życie, a także członek Zarządu Vienna Insurance Group.

      Nowa polityka przeciw wyłudzeniom jest wprowadzana przez  polskie spółki Vienna Insurance Group: obie spółki Compensa – majątkową i życiową – oraz InterRisk i Polisa Życie. Zmiany są szeroko zakrojone, obejmują m. in. strategię antyfraudową, dostosowanie struktury organizacyjnej, a także wprowadzenie narzędzi i nowoczesnych rozwiązań IT pozwalających wykrywać oszustwa oraz im zapobiegać. Wysoką skuteczność nowych rozwiązań potwierdził realizowany w 2016 roku program pilotażowy.

      Skuteczna walka z wyłudzeniami to nasz obowiązek wobec klientów. Nie możemy zgodzić się na to, żeby uczciwi klienci płacili za składki więcej z powodu manipulatorów. Dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby wdrożyć jak najlepszą, sprawdzoną i skuteczną politykę antyfraudową, która znacząco ograniczy skalę nadużyć. W rezultacie, nasz klient nie będzie musiał płacić więcej za polisę – przekonuje Piotr Narloch, Prezes Zarządu InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group

      – W ciągu ostatnich lat obserwujemy w Polsce wzrost kwoty nadużyć. W 2015 roku dla ubezpieczeń działu II, kwota ta była większa o prawie 19% w stosunku do roku poprzedniego, dlatego tak ważne jest wprowadzenie polityki antyfraudowej w naszej firmie. Jest to dla nas sporym wysiłkiem organizacyjnym, wymagającym wielu przygotowań, ale jest to wysiłek, który warto podjąć dla dobra naszych klientów. Działanie to jest również zgodne z naszymi wartościami, jakimi są jakość i bezpieczeństwo, które przekładają się na zapewnienie przez Compensę wyższej jakości usług – dodaje Artur Borowiński, Prezes Zarządu Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group oraz Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group.

      ***

      Vienna Insurance Group (VIG) jest wiodącym specjalistycznym koncernem ubezpieczeniowym Austrii i w Europie Środkowo-Wschodniej. Należy do niego około 50 spółek w 25 krajach. Jest to koncern o długiej tradycji, posiadający mocne marki i przykładający dużą wagę do bliskości z klientem. VIG opiera swoją działalność na fundamencie190-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeń. Vienna Insurance Group z ok. 25 tysiącami pracowników jest bezsprzecznym liderem na kluczowych rynkach koncernu i dzięki temu posiada doskonałą pozycję rynkową umożliwiającą wykorzystanie długofalowych szans wzrostu w regionie zamieszkiwanym przez 180 mln ludzi. Notowana na giełdzie Vienna Insurance Group jest firmą o najwyższym ratingu z wszystkich spółek głównego indeksu ATX giełdy wiedeńskiej; akcje VIG notowane są także na giełdzie w Pradze.

      Kontakt dla mediów:

      Tomasz Borowski

      tel. (22) 501 60 38

      e-mail: tomasz.borowski@vig-polska.pl

      Contrast icon
      Font size icon
      • Font size defualt
      • Font size large
      • Font size extra large