• Wybór ubezpieczonych
 • Wybór ubezpieczenia
 • Wybór zakresu
Kogo chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Moje dobra
Pracowników firmy
Siebie
Siebie i bliskich
Co chcesz ubezpieczyć?

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Podróż
Zdrowie i życie
Wybierz zakres ubezpieczenia do: Zdrowie i życie

Możesz wybrać kilka ubezpieczeń

Konsultacje medyczne
Opieka ginekologiczna
Rehabilitacja
Świadczenie operacyjne
Wizyty domowe
Zasiłek szpitalny
Polecane ubezpieczenie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

Co chcesz ubezpieczyć?

Zdrowie i życie

  Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie

  Kiedy możemy do Ciebie zadzwonić?

  Data

  Godzina

  8:00 - 11:0011:00 - 13:0013:00 - 15:0015:00 - 18:00

  Twoje dane

  Zgoda

  Oświadczenie

   Naruszenia

    Opinie i sugestie

    Dane kontatkowe

     Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB. Dopuszczalny format: .jpg, .png, .bmp, .doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf.

      W czym możemy pomóc?

      Twoje dane

      Zgody i oświadczenie

      wróć


      Połączenie Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group i Benefia TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group

      W dniu 30 września 2014 roku wraz z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego sfinalizowano proces połączenia spółek Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group i Benefia TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group.

      Połączone towarzystwa będą funkcjonować pod wspólną marką Compensa. Celem strategicznym spółki jest dalszy rozwój sprzedaży ubezpieczeń indywidualnych, umacnianie współpracy z partnerami z sektora bankowego, a także kontynuacja działań mających na celu wzrost udziału w rynku ubezpieczeń grupowych przy jednoczesnej intensyfikacji współpracy z pozostałymi spółkami z grupy VIG.

      – Dzięki przeprowadzonej fuzji Compensa Życie stała się największą spółką życiową Vienna Insurance Group w Polsce z prognozowaną składką na koniec 2014 roku w wysokości 1,5 mld zł. Jesteśmy aktualnie czwartą firmą na rynku życiowym, ale aspirujemy do zdobycia pozycji w pierwszej trójce największych graczy – informuje Artur Borowiński, prezes Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group.

      W IV kwartale 2014 roku nastąpi połączenie spółek dystrybucyjnych Vienna Finanse i Benefia Dystrybucja. Nowopowstała spółka będzie funkcjonować pod nazwą Compensa Dystrybucja i będzie największą siecią własną sprzedaży ubezpieczeń na życie VIG Polska generującą blisko ¼ składki regularnej Compensy Życie.

      Na polskim rynku ubezpieczeń na życie grupa VIG jest obecnie reprezentowana przez trzy towarzystwa: Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group, Polisa-Życie TU S.A. Vienna Insurance Group oraz Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. ze składką przypisaną brutto po 2 kwartale 2014 roku w wysokości 1,3 mld zł i trzecią pozycją na rynku życiowym.

       

       

      ***

       

      Vienna Insurance Group (VIG) jest wiodącym specjalistycznym koncernem ubezpieczeniowym Austrii i w Europie Środkowo-Wschodniej. Należy do niego około 50 spółek w 24 krajach. Jest to koncern o długiej tradycji, posiadający mocne marki i przykładający dużą wagę do bliskości z klientem. VIG opiera swoją działalność na fundamencie niemal 190-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeń. Vienna Insurance Group z ok. 23 tysiącami pracowników jest bezsprzecznym liderem na kluczowych rynkach koncernu i dzięki temu posiada doskonałą pozycję rynkową umożliwiającą wykorzystanie długofalowych szans wzrostu w regionie zamieszkiwanym przez 180 mln ludzi. Notowana na giełdzie Vienna Insurance Group jest firmą o najwyższym ratingu z wszystkich spółek głównego indeksu ATX giełdy wiedeńskiej; akcje VIG notowane są także na giełdzie w Pradze.

       

       

      Kontakt dla mediów:

      Tomasz Borowski

      tel. (22) 501 60 38

      e-mail: tomasz.borowski@vig-polska.pl

      Contrast icon
      Font size icon
      • Font size defualt
      • Font size large
      • Font size extra large